Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek is hülyeség a...

Szerintetek is hülyeség a háziorvos diagnózisa?

Figyelt kérdés

Feleségem náthás, ami nem meglepő, hisz én is az vagyok napok óta, illetve több családtag, munkatárs is.


Ma elment házidokihoz torokfájással, aki arra a megállapításra jutott, hogy nem vírus, hanem az éjjel visszafolyó gyomorsav, amire savlekötőt akar szedetni.


Na most. Eddig nem fájt a torka, másrészt folyik az orra és köhög. Ezt is magyarázza a sav? Ekkora hülyeséget.


Most nem hajlandó semmit beszedni a tünetek enyhítésére, mert a doki letiltotta róla, hogy mielőbb meggyógyuljon a torka.


Hogy mondhat ilyet egy orvos? Szó szerint minden arra mutat, hogy nátha, hogy jön ide a gyomorsav?



2021. szept. 22. 20:15
1 2
 11/18 Vortrex ***** válasza:
80%
Most már leírom, mert ezzel én nem feltétlenül értek egyet. Én talán több mint egy éven át kraháltam, fájt a torkom is, hol jobban, hol kevésbé, néha amikor nagyon beindult, a háziorvostól kaptam rá valamit, persze semmit nem ért, aztán valaki ismerősöm javasolta a Szanyi doktor urat Pécsen, aki belenézett és csak annyit mondott, hogy ez reflux. Felírta hogy mit kell szednem és már másnap érzetem, hogy enyhült meg elmúlt ez a hónapokon át húzódó átok. Csak azért mondom el, mert ezzel azért elég jól be is lehet cumizni, ha tényleg ez a bajod és nem ismerik fel.
2021. szept. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Való igaz ez fordítva is
2021. szept. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Nekem is van rendszeresen gyomorsavam, ami refluxos tüntetet okoz. De ez soha nem okozott lázat, sem náthát, sem torokfájást. A kettő teljesen más betegség. Amúgy meg amit a doki felírt savkötőt, attól a hasam szokott fájni, tehát csöbörből vödörbe. Most a háromezer forintos gyógyszer helyett 20 forintos szódabikarbónát veszek be kétszer egy kiskanállal, amitől úgyanúgy emúlik a gyomorsav és a hasam sem fájdul meg.

És még hozzátenném, hogy most a feleségemnek vannak ilyen tünteti, amit leírtál. Neki kötelező volt az oltás, különben kirúgták volna. Pár nappal az oltás után beteg lett, lázas, stb., most is az még. Nekem semmi bajom. Persze ezeket a mellékhatásokat sehol sem dokumentálják, így aztán mindenütt veszélytelennek tüntetik fel a vakcinákat.

Szóval, ezek után mondja valaki, hogy nem betegségüzletet csinálnak itt.

2021. szept. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
64%

13

A szódabikarbóna hosszútávon gyomorfekélyt okoz. A vakcinánál meg le van írva,hogy okozHAT lázat,gyengeséget,izomfájdalmat. Kb.mint minden más oltás. A butaságot ne reklámozd.

2021. szept. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
83%

Lehet igaza is az orvosnak meg nem is.



Nekem refluxom van. Gyomortükrözésem még nem volt, mert 17 illetve 19 éves koromban se a gyermekorvosnak, sem a felnőtt háziorvosnak nem jutott eszébe az, hogy a protonpumpa-gátló felírásán túl egyfelől alaposabban kivizsgáltasson, másfelől diétára is kapjak útmutatást.

Ezt követően 10 évig elblicceltem, most vizsgáltatom magánban, itt először fél év diéta, tükrözés akkor, ha kell majd.


Na szóval.


Nekem krákogás, váladékos torok kicsi korom óta.


Az elmúlt pár évben gyakran van gyanús, pár órás max egy napos torokfájásom.

Tippem szerint 80%-ban a refluxtól.



Ráadásul tök összekeverhető a megfázás és a reflux légúti tünetei.


Konkrétan nem ismerem fel általában, hogy most beteg leszek, kellene C, D vitamin, hagyjam ki a sportot, kicsit pihenjek, esetleg valami gyógyszert vegyek be VAGY a reflux aktuális tünetei. Ezért sokszor nem veszem komolyan időben a náthát, holott az én szervezetem olyan, hogy időben megfogva pár óra alatt túl vagyok rajta, de ha kitör, akkor 1-2-3 hét.


Amióta diétázom, érzem a különbséget aközött, amikor épp be tudom tartani, meg amikor megszegem.



Az is lehet, hogy a párodnak náthája van és refluxa IS.


Figyeljétek, kerülje a savat okozó ételeket legalább próbaként...

2021. szept. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ha jobban tudod, akkor gyógyítsd magadat ahogyan akarod, kár volt ezért orvoshoz menni. De a felelősség is a tiéd!
2021. szept. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

#16 nem tudom jobban, de egész idáig nem volt ilyen panasz, és számomra kérdőjel, hogy az orvos miért hagyja figyelmen kívül a körülményeket, mégpedig azt, hogy mindenki beteg körülötte? Belevilágított a torkába és kész a diagnózis, na köszi. Ennél azért előrébb tart az orvostudomány. Ez egy felületes és hanyag orvos diagnózisa.


Köszönöm a válaszokat.

2021. szept. 23. 14:27
 18/18 anonim ***** válasza:

Jó, és egy náthával mit tegyen...? Majd elmúlik, ha van is.

A sav viszont mar, annak nyoma van és magától nem lesz jobb egy hét pihenéstől. Nyilván látta a nyomait.

2021. szept. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!