Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ruhával való érintkezéssel...

Ruhával való érintkezéssel elkapható így a veszettség?

Figyelt kérdés

Ha a ruhákat a szabadban teregetjük ki.Akkor bármilyen állat lesza-rhatja,vagy a nyála rá kerülhet.


Vagy pl a zokniakasztós csipeszes bigyót lesz-rja valamilyen állat.


Múltkor pl láttam rajta egy barna foltot.

És simán hozzáérhettek a ruháimhoz.


Mivel sokat mosok kezet,így a kézfejemen a bőr gyakran berepedezik,és félek,ha a pulcsi ujja hozzám ér,így bele kerülhet a sebbe,ha előtte a ruha érintkezett ürülékkel.


2021. szept. 24. 04:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ahhoz meg kellene egy állatnak harapnia.
2021. szept. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a veszettség így nem terjed. Ha terjedne, már 1000 éve kihalt volna az emberiség.
2021. szept. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ürülékkel nem terjed.

Az is fontos szempont, hogy Magyarországon 2017 óta nem találtak veszett állatot, 1994-ben volt itthon utoljára emberi veszettség macskaHARAPÁS miatt.

Az egész EU-ban évente van pár humán eset, ezek majdnem 100%-a olyan, hogy az illetőt egy fertőzött országban (India, Marokkó, Fülöp-szigetek stb) megmarta egy veszett kutya, majd már itthon jöttek ki a tünetek.

Ha ezen adatokat megnézed, követkdztethetsz, hogy lényegében 0% az esélye, hogy veszett leszel :)

2021. szept. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Tudom,sokat olvastam a témában,csak mégis aggasztó,mert nyilván az,hogy nem találnak az nem biztos,hogy nincs is.


Házi állatokat ugye meg tudod figyelni,de pl ahol lakom,gyakran látok röpködő denevéreket.


És,hát ugye nem tudni melyik tojhatta le a ruhádat.


Tudom,hogy 95%-ban harapással fertőződnek meg az emberek,de a maradék 5% vajon mi lehet?

Mert elvileg kisebb bőr sérülésen is meg lehet fertőződni.

2021. szept. 24. 17:30
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mint mondtam, ürülékkel NEM terjed.

A maradék 5% lehet karmolás, de ez is azért, mert érintkezett az állat nyálával.

Lényegében bármelyik fertőző betegség nagyobb eséllyel öl meg, mint a veszettség, szóval ha nem félsz mindtől, a veszettséget el is felejtheted :)

No para.

2021. szept. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Próbálom magam nyugtatni,de amikor pl bekenem a kezemet kézkrémmel,és van egy apró,repedés,ami picit vérzik mindig figyelek,hogy nehogy a ruhámba érjek,ahogy bekenem,mert félek,hogy bejut így.
2021. szept. 24. 17:39
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem vagy véletlenül kényszerbeteg/hipochonder?
2021. szept. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
De,ezért is mosok sokat kezet.
2021. szept. 24. 18:14
 9/15 anonim ***** válasza:
Akkor itt van a kutya elásva vagy mi. Ezt kezelni érdemes, tönkre tud tenni nagyon.
2021. szept. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Sajnos nagyon félek az utóbbi hónapokban ettől.

Kertes házban lakunk,és szoktak repkedni denevérek.

Van,hogy valaki nyitva hagyja a konyha ajtót,és mindig félek h berepül egy denevér,és összenyálazza valahol,vagy az élelmiszert,stb.


Hát,a legnyugodtabb akkor lennék,ha kapnék ellene oltást,de gondolom csak így,ezért nem adják be.

2021. szept. 24. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!