Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan pszichológus,...

Létezik olyan pszichológus, terapeuta akivel levelezés vagy chat útján lehet elkezdeni a kommunikációt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy messze nem lenne olyan hatékony, mint máshogy. Jelenleg csak online tudnám megoldani a pszichológushoz "járást", viszont erősen introvertált vagyok, és nagyon nehezemre esik a telefonálás meg a videóchatelés. Személyes, élő találkozás nem lenne gond, ha lenne rá lehetőségem, de sajnos jelenleg nincs.

Van ilyen, vagy meredek erről képzelegni is?



2021. júl. 29. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég sokan vannak a pszichológuskeresőn akik skype-konzultációt vállalnak.

[link] Bejelölheted a problémádat, az online konzultációt, és aszerint dobja ki a találatokat.

2021. júl. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van, aki vállal személyes találkozót, ha esetleg a vírushelyzet akadályoz. Meg kell érdeklõdni a pszichológusnál, de ha nem tud vállalni így, kérheted, hogy ajánljon valaki mást.

Amúgy meg nem olyan rossz a videochat.

2021. júl. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hallottam még ilyenről. Az úgy nem terápia.

Nem kényelmes, ha az embernek "nagyon nehezedre esik" valami, de legalább rögtön tudtok is erről beszélni (a videochates terápián).

2021. júl. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
már miért ne lenne terápia? Tök mindegy hogy élőszóban, vagy chaten kommunikálnak.
2021. júl. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem az a baj, hogy nincs, aki vállaljon személyes találkozót, hanem hogy Németországban élek, elég távol a nagyobb városoktól. Itt a környéken nincs magyar pszichológus. A németem a hétköznapokban teljesen megfelel, de pszichológusnál már redukálnom kéne a mondandómat, az meg nem jó. Az angolom már akkor jobb, de tartanék tőle, hogy ott is félrecsúszhat valami a kifejezésmóddal, ezért örülnék magyarnak.

Online tanácsadást találtam persze, csak a kérdésem pont arra irányul, hogy nem videóchat. De azt hiszem, ilyen nem nagyon van sajnos.

2021. júl. 29. 21:13
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Pszichológus pasi online pszichológus, nézz utána youtubon aztán döntsd el jó e.
2021. júl. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj a videót használni online konzultációnál, saját tapasztalat.
2021. júl. 30. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus vagyok. A chatszolgáltatással az a baj hogy a nonverbális kommunikációt - ami a teljes kommunikáció kb 80%-át adja - teljesen kiszűri. Nem mellesleg írásban más az ember nagyon és időigényes. Vannak chatoldalak erre de azok inkább olyanoknak akiknek azonnal sürgősen beszélni kell valakivel pl bántalamaottak, öngyilkosjelöltek, de hosszabb folyamatot így nem nagyon szoktak folytatni.


Csak hang alapú foglalkozás van, tehát kamera sincs a hívásban csak hang. Ezt se csinálják sokan, szerintem nincs vele baj, amíg mindkét fél a helyén kezeli.

2021. júl. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
22%

Igen. Sok pszichológus rendelt a pandémia alatt is online.

Akkor online kell fizetni, átutalással.

2021. aug. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!