Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lépjek túl a kommunikác...

Hogyan lépjek túl a kommunikációs blokkon és szorongáson, ha új emberekkel találkozom?

Figyelt kérdés
Pár napja volt egy nagyon negatív élményem. Hónapok óta depresszióban vagyok, míg pár napja végre sikerült rávennem magam, hogy elmenjek egy programra, ahol csupa új emberrel voltam körülvéve. Gondoltam, hogy muszáj kilépjek a komfortzónámból, hátha sikerül kilábalni az egyedüllétből és depresszióból. Találkoztam is szerencsére jó néhány nagyon érdekes emberrel, azonban minden alkalommal azt éreztem, hogy rövid ideig megy a közvetlen kapcsolatteremtés a részemről, de max. pár perc után egyszerűen leblokkolok. Kifogyok abból a pár panelmondatból, amit új emberekkel találkozásnál általában megbeszélünk, és lefagyok. Konkrétan csak néztem zavartan a másik félre, majd jobbra-balra, és annyira bestresszeltem, hogy semmi nem jutott eszembe, amit mondani. Utólag belegondolva érdemes lett volna elnézést kérni és ráfogni a nagyon megterhelő hetemre, talán az előbbre vitte volna a kommunikációt, de akkor ott tényleg nem tudtam semmit tenni. Nagyon rosszul érzem magam emiatt és nem tudom, hogy tudnék ebben fejlődni. Sokan mondják, hogy egyszerűen minél több ilyen szituációba kell helyezzem magam és majd jön minden magától, de volt már hasonlóra példa, és ha sorozatosan ilyen élményekkel jövök el a társas eseményekről, az csak egyre fokozza a szorongásomat és egyre visszább tol a depresszióban.

2021. jún. 12. 19:12
 1/2 anonim ***** válasza:
2021. jún. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom,sajnos számomra is nagyon ismerős ez a helyzet.Úgy hívják szociális fóbia.

Talán nem csak az a megoldás,hogy rákényszeríted magad hogy minél több ilyen helyzetbe kerülj.Hanem úgy hatékony ez,ha mindig tanulsz,és fejlődsz is.

Tanulás alatt az alkalmazkodást értem...megtanulni viselkedni egy adott helyzetben.

Pl. mikor elkezdtem randizni lányokkal,hasonlóan viselkedtem ahogy te a leírásban.Viszont idővel megtanultam úgy viselkedni,hogy az se a másik,se magam számára ne legyen ciki.És ebben az érintett személy sokkal kritikusabb,de gondolom ezt te is tapasztalod magadon.A másik nem veszi észre annyira a szorongást.Csak max. az tűnik fel neki,hogy szótlan vagy,esetleg feszült,kedvetlen.Ha ez feltűnik neki,akkor csak ezt nem érti...soha nem jönne rá hogy milyen problémád van.

Én idővel ahogy egyre több randin vettem részt,megtanultam hogy viselkedjen,hogy legyek a találkozó alatt magabiztos,nyugodt,és felkészült.Ha nagyjából tudom mire számíthatok,akkor az biztonsággal tölt el.Úgyhogy lelkileg fontos szerintem a felkészülés.De nem csak egy randinál.Sokaknak problémás mondjuk egy állásinterjúra elmenni...számításba kell venni előtte a lehetőségeket,mik történhetnek,és fejben apránként fel lehet készülni minden eshetőségre.Persze sokszor az élet nem kiszámítható,és sokszor alakulnak egészen mésképp a dolgok,mint ahogy megálmodtuk.De felkészülés segíthet.

Valamint a fejlődés,a tanulás.A te példádra lefordítva,most így viselkedtél,ha legközelebb ilyen szituba kerülsz,akkor előtte felkészülsz,átgondolod fejben hogy milyen témákról lehet beszélni egy ilyen találkozás alkalmával.És tanulsz a korábbi hibáidból..azaz ha lefagysz,akkor is megtudsz szólalni,és tudsz kifogást,vagy okot mondani a szótlanságodra,ami akár egy újabb beszélgetési téma lehet.

Az nagyon jó ha jó emberekkel találkoztál...mert ott kevésbé lehet rossz tapasztalatod a reakciókat illetően.

2021. jún. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!