Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetnek-e ezek a HIV fertőzés...

Lehetnek-e ezek a HIV fertőzés első tünetei?

Figyelt kérdés

Egy-két héttel egy szexuális (kizárólag orális) aktus után jelenthetnek-e HIV fertőzést az olyan tünetek, mint , enyhe nátha (orrfolyás, rövid ideig tartó, egyáltalán nem makacs hurutos köhögés) esetlegesen arcüreggyulladás (fejfájás vonatkozásában)?


Láz, bőrkiütés, levertség, rossz közérzet, izomfájdalom stb. nem jelentkezett.


A tünetek 1-1,5 hét alatt elmúltak, jelenleg a negyedik hét telt el az "együttlét" óta, azóta semmi panaszom nincs.


Van, aki esetleg gondolt a HIV fertőzésre ilyen tünetekkel ennyi idő után, és később derült ki valami utólag ezzel kapcsolatban?


Ui.: Igen, el fogok menni tesztre.


Előre is köszi a válaszokat!



2021. szept. 25. 18:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
11%

Oké, folytassuk azzal, hogy a vírus nem szaporodik. Nem élőlény, nem baktérium. Gyakorlatilag egy pendrive, amit a szervezet, HA el van cseszve beolvas. Innen a PC-s vírus elnevezés. Ezért nem hat rá gyógyszer, mivel nem eszi meg...


Nézzetek meg pár száz oldalnyi Semmelweis anyagot, aztán lehet írni a hülyeségeket nekem... Bár ezeket nyilván ti nem éritek el... Amit elértek az meg javarészt hülyeség..


Na erről, már többet is leírtam, mint illett volna, úgyhogy részemről ennyi.


1-2 hét alatt nincs tünete ennek, az biztos. Ahogy az is, hogy ~12 hétig nem mutatható ki.


Ettől még nem van biztonságban, nem vagy nem fertőzött. Valami oka van hogy felmerült ez benned. Majd menj el egy tesztre. Meg üzenetben írd meg nekem, hogy oltott vagy-e? Mert itt ezt már én nem figyelem, mindent leírtam, amit le lehetett ide, erre a kérdésre..

2021. szept. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
94%

Előző: Hogyne szaporodna a vírus!Az emberi sejtet átprogramozza és sok vírust gyárt le maga a sejt a vírus nukleinsavában levő információk alapján.Van gyógyszer, ami hat rá, ezeket hívjuk antivirális szereknek. Pl. megakadályozza a vírus kötődését a sejthez, vagy a nukleinsav-szintézist. HIV fertőzés ellen meg nincs oltás.


Kérdező: A primer vagy akut HIV tünetegyüttes 3-6 hét múlva jelentkezik. Sokkal valószínűbb, hogy valami más bajod volt, de persze, menj el tesztre, az nem árt.

2021. szept. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

Jó látni, hogy legalább már némi utánanézés történt, vannak részinformációid. Azonban ezekkel még ne állj ki vitázni, mert gáz...


A vírus továbbra sem szaporodik. Keress rá, mi az a szaporodás, meg mi az a másolódás, egyéb módú reprodukció... Ha ez megvan, már előadhatod ezen dolgokat, és még helyes is lesz.


Vannak már értelmes szavak ebben, amit írtál. De mégis hülyeség, ebben a formában.


Például nem sejthez kötődést akadályoznak meg a szerek, hanem azt, hogy maga a másolódási folyamatban, a kis aminósav láncok nem tudjanak egymáshoz kapcsolódni. Egyszerűen a hatóanyag oda kapcsolódik a láncba, oda illik és ahhoz kapcsolódna a többi része a kódnak, azonban nem tud, leesik. Így működnek ezek a szerek... Bár nem túl hatékonyak, ezek csak elméleti dolgok jelenleg...


De mondom, jó látni, hogy legalább "próbálkozol" :D

2021. szept. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
94%

Peched van, nem csak próbálkozom, és nem csak "pár száz oldal Semmelweis anyagot" olvastam át, hanem a Semmelweis Egyetemen oktatok. Ezért aztán teljesen feleslegesen vitatkoznánk arról, hogy a vírusreplikációt szaporodásnak nevezzük-e vagy sem és hogy milyen mechanizmussal hatnak az antivirális szerek. Sokféle mechanizmusú szer van a HIV szaporodás gátkására.


A HIV fertőzés az esetek nagy részében 6 hét múlva kimutatható, tekintve, hogy a vírusantigént (vagyis vírusfehérjét) és a vírus ellen termelődött ellenanyagot is keresik a páciens mintájában.

2021. szept. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
2021. szept. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

14!


Nagyszerű. Ha ez valós, nem okoz problémát a szóbeli kommunikáció. Üzenetben dobj csak egy facebook linket, tudjunk értekezni hívásban.


Nyilván életszerű kifogás erre nincs, mielőtt felmerülne.


A nem érek rá - persze, itt írkálni, nézegetni ezt van idő..


Ezek a mesedélutánok nem célravezetők, mikor én vagyok jelen, mert na. Én nem csak itt magyarázok.. Aztán ha nem itt, akkor általában kellemetlenség van..


Nézzük meg. Beszélgetnék veled pár szót a vírusokról, ha már előadtad ezt...


Másik fontos dolog, hogy te valóban úgy gondolod, hogy mivel te egy vélt vagy valós oktató vagy, tételezzük fel, hogy meseországban vagyunk és te valóban oktatsz erről.... Te valóban azt gondolod, hogy az úgy van, ahogy te gondolod, mondod?


Azért mert te is ezt kaptad, olvastad? Tehát fel sem merül, hogy hülyeséget tanultál, gondolom... Általában a gondolkodás készsége nincs meg, ami le van írva, vagy há mer az úgyvan, akkor úgy van... Mivel ennyi az érved, hogy mer oktatksz. Oké, de vajon gondolkodsz is? Sok dolgot oktattak, amire később 1-2 gondolkodó személy rájött, hogy hoppá, hülyeség. E szerint, nem te leszel az, HA feltételezzük, hogy fele valós ennek, amit itt állítasz.


Szerintem, ha valós, akkor nem okoz problémát dobnod egy üzenetet. Egyértelmű, hiszen itt vagy. Szeretnél ismeretet adni a népnek. Oké, én meg szeretném ezt megnézni, beszéd formájában... No, mindjárt kiderül, mennyire vagy hiteles, valós személy. Ha az lennél, én ki fogom ide írni ezt. Ha nem, akkor nem tartalak érdemesnek arra sem, hogy még egy kommentet ide írjak, mivel emberhez méltatlan és káros magatartás hülyíteni a népet...

2021. szept. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Oké, helyesbítek... Az, ha nem igazolódik be, hogy te valós ismeretekkel rendelkezel és azzal foglalkozol, mit állítottál itt... Nem zárja ki, hogy valós lenne. Hiszen, nem véletlen tart ott a világ ahol... Úgyhogy, ebből már jól nem jössz ki, ha nem dobsz egy üzenetet és nem mesélsz egy kicsit... Ha ez bármi miatt is gondot okoz, akkor viszont nagyon szomorú, hogy ekkora hazugsággal próbálod hülyíteni a népet... Tehát nem illik semmilyen formában hülyíteni, megtéveszteni senkit, még itt se... Lássuk hát, egy oktató, vagy gy képzeletbeli személlyel állunk szemben. :D
2021. szept. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
92%

Ez a kérésed már off, nem a kérdéshez tartozik. Olvasd el az alább mesét és megérted, miért nem vitatkozok veled. Részemről ennyi. Ha a kérdezőnek van kérdése még, arra válaszolok.

[link]

2021. szept. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Szánalmas magatartás.... Bártan kijelenthető, hogy rád aztán nem érdemes hallgatni, még csak megfontolni sem érdemes, amit te írogatsz itt...
2021. szept. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező! Ez az első szexuális kapcsolatod? Mindketten szűzek vagytok?
2021. szept. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!