Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi az eselye hogy elkaptam?

Mennyi az eselye hogy elkaptam?

Figyelt kérdés
A ferjemnel kiderult a hpv virus nemi szervi szemolcsokbol jottunk ra mikor megismertem 4 eve mar akkor is ott voltak de allitasa szerint miota az eszet tudja ilyen volt ok en nem is torodtem ezzel idaig de a minap eszembe jutott es rakerestem az interneten igy el is ment borgyogyaszhoz es be is igazolodott a hpv en az iskolaban megkaptam az oltast 3 dozisban 26 eves vagyok a borgyogyasz azt mondta hogy igy nem kell tulsagosan tartanom tolle.Jovoheten megyek nogyogyaszhoz tesztet csinalni de nagyon tartok tolle babat szeretnenk igyis vannak gondok a menzeszemmel policisztas ovarium es meg ez is...Valaki aki tapasztalt ebben mennyi az esely ra hogy nallam is kimutathato es hogy lehet ezzel egyutt elni en mindig ki leszek teve a fertozesnek mival azt mondta a doktorno hogy ez mar nem tunik el es fertozni is fog mindig?most valami kremet kapott es gyogyszereket 3 honapra ha ez nem valik be akkor jon a fagyasztas vagy egetes a szemolcsok elmulasa erdekeben.A valaszokat elorre koszonom

2021. szept. 28. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A HPV-nek nagyok sok fajtája van. Röviden: vannak alacsony és magas kockázatú fajták. Az iskolában a magas kockázatú ellen oltanak, ami a méhnyakrák ellen véd.

Amelyik nemi szemölcsöt okoz az alacsony kockázatú. Tehát az ellen nem vagy védett sajnos.

Nekem is volt HPV-m, tavaly októberben szültem hüvelyi úton. Ha nincs tüneted, akkor nyugodtan szülhetsz így. Ha van szemölcsöd a szüléskor, akkor császározni fognak.

Egyébként ecsetelővel nagyon könnyen megszüntethetőek ezek a szemölcsök. Viszont jellemző, hogy visszajönnek.

Fontos az immunrendszer erősítése.

2021. szept. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Es akkor elhetjuk ugyan ugy a nemi eletunk mivel baba projektben vagyunk ugye vedekezes nelkul?
2021. szept. 28. 21:10
 3/4 krwkco ***** válasza:

"Es akkor elhetjuk ugyan ugy a nemi eletunk mivel baba projektben vagyunk ugye vedekezes nelkul?"

Mivel már 4 éve fennáll ez az állapot, nem valószínű, hogy pont most fogod elkapni a fertőzést.

De lehet, hogy a baba érdekében szünetet kellene tartanotok, amíg ki nem derül, hogy fertőzött vagy-e.

Googlizz rá erre: hpv vírus magzat

Sok cikk van erről.

2021. szept. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A HPV csak szülésnél érdekes a babára nézve.

Viszont ha terhesség alatt van szemölcsöd, azért probléma, mert nem szedhetsz akármilyen gyógyszert.

Illetve a terhesség legyengült immunrendszerrel jár, tehát nagyobb az esèlyed elkapni bármilyen fertőzést.

Vizsgáltasd ki magad. Nézzen szét a doki odabent is, mert szemölcsök sajnos hüvelyben is lehetnek. Addig álljatok le a baba projekttel. Ha egèszsèges vagy, akkor viszont hajrá!!

Ha pedig összejön a babus, akkor utána vèdekezzetek óvszerrel, hogy lehetőleg ne kapd el, mert terhesen már nem lesz egyszerű kikezelni.

2021. szept. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!