Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit kell tudni a Pfizer-Bionte...

Mit kell tudni a Pfizer-Biontech oltásról?

Figyelt kérdés

Ezt az oltást kaptam meg, de kiderült, hogy ez az oltás két részből áll, és 3 hét mulva adják be a következő részét. Ezt sajnos nem tudtam. Most akkor ebben a 3 hétben nem leszek immunizált?

Mi a helyzet a többi oltóanyaggal? Azok is úgymond két részesek?



2021. szept. 29. 18:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Igen, mindegyikből 2-t adnak. + lesz 3. emlékeztető oltás is

Onnantól kezdve, hogy megkaptad az elsőt már bizonyos %-ban védett vagy, de hogy még erősebb legyen a védelem kell a 2. oltás is.

2021. szept. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és ha korábban, még idén márciusban elkaptam a kórt? az nem felér egy oltással?
2021. szept. 29. 23:11
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
De elvileg igen, sőt igazából bizonyos szinten jobb védelmet is adhat, mivel ez az oltás fajta (és a vektoros is) csak egyfajta fehérje ellen termeltet antitestet, míg ha átestél akkor a vírus több részére is termelhet antitestet a szervezeted, azaz komplexebb immunválaszod is lehet.
2021. szept. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 krwkco ***** válasza:
87%

"és ha korábban, még idén márciusban elkaptam a kórt? az nem felér egy oltással?"

Ha teszttel kimutatva valóban COVID-os voltál, akkor a megbetegedés + 1 oltás erős védettséget ad.

Egyedül a Johnson & Johnson által gyártott Janssen oltás egyadagos. A többi mind kettő.

2021. szept. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

3.


történetesen az mRNS vakcina erősebb védelmet nyújt mint a természetes fertőződés. Az pont elég, ha a tüskefehérjére van kihegyezve.


ez kb olyan, mintha a számítógépedet akarnád védeni egy USB meghajtón tárolt számítógépes vírustól, aminek megtépáztad az USB csatlakozóját. Hiába van ott a programkód, nincs meg a csatlakozás. Na a tüskefehérje itt ugyanilyen.


amúgy az "elölt" vírusok alapján működő vakcinák (melyek szerinted a legjobb védelmet nyújtják, mert természetesebb) nem biztos, hogy többet érnek egy vödör tücsöknél.


ja igen, a "természetes" szó pedig nem szinonimája a "jobb"nak.


a természet ad nekünk minden jót és minden rosszat, mi pedig elő tudunk állítani sok jót és sok rosszat.


Az, hogy valami természetes nem egyenlő azzal, hogy jobb is.


https://www.youtube.com/watch?v=Iue0AICZfT0

2021. okt. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5, Azt tudtam eddig is, hogy a tüskefehérje elleni antitestek körbeveszik a vírust, így nem jut a sejtbe, azonban, mi van a sejtbe jutott vírusokkal?
2021. okt. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5. Ezt rosszul tudod, a nyálkahártya immunitás csak fertőzés által jön létre és csak az biztosít tartós T sejtes védelmet. Ülj le fiam! Egyes!


Nekem Rusvai professzor tanította még ezt ezelőtt 15 évvel és a mai napig ezt mondja, hogy a fertőzés az igazi védettséget hozó, mikor a teljes vírussal találkozik a szervezet.

2021. okt. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik 2részes.


7. Akkor hajrá, fertőzzünk meg mindenkit mint x-száz évvel ezelőtt. [link]

2021. okt. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#7-es ebből nem következik, hogy az oltás hülyeség lenne, gyakorlatilag az oltás lényege nem az, hogy ne kapd el a vírust, hanem azt, hogy a szervezeted ha elkapja az oltással szerzett védettséggel, akkor előnyben legyen ahhoz képest, mintha nem lenne.

Így gyorsabban reagál amikor megfertőződött és kialakul a nyálkahártya immunitás is.

2021. okt. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9, mégis ezerrel tolják elénk hogy hány pozitív tesz eredmény van nap mint nap, nem pedig azt, hogy mennyi aki ezek közül meg is betegszik! Pedig ott lenne a lényeg.


Pozitív teszt NEM EGYENLŐ beteg.

Oltott is lehet pozitív, de sokkal kisebb eséllyel beteg.

2021. okt. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!