Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Igaza van anyámnak és ne...

Igaza van anyámnak és ne forduljak orvoshoz ezzel?

Figyelt kérdés

Vettem egy új bakancsot, ami feltörte a lábam az Achilles-inam felett egy olyan 3x3 cm-es felületen. Elismerem, hibáztam, mert felelőtlen voltam, és nem fertőtlenítettem azonnal (mondjuk már otthon vettem észre a kifakadt vizhólyagot, egy hosszú nap után; aznap este persze fürödtem és lefertőtlenítettem). Valószínűleg elfertőzödhetett és begyulladhatott, mert tűzforró a seb környéke, és az is rettenetesen fáj, ha csak hosszabb ideig egy helyben állok, a járásról nem is beszélve, konkrétan sántítva járok (nagyon hiányzik az eredeti, gyors, lendületes járásom). Emellett úgy is fáj, hogy fekszem, és egészen a combomig kisugárzik a fájdalom. Anyám szerint ezzel a panasszal csak kinevetnének az orvosnál, és még ekkor is elég a Betadine és az, ha befáslizom. Nem tudom, hogy higgyek-e neki...

Sosem voltam egy hipochonder típus, tényleg eléggé fáj. Ha komolyabb bajom nem lesz, akkor is... Hiányzik az egészségem, hiányzik a gyors tempójú munkavégzés és séta, és az, hogy nem fáj a lábam még úgy is, hogy csak fekszem.


(18 elmúltam, de nem akarom, hogy hülyének nézzenek az orvosnál... Inkább itt, név nélkül)



2021. okt. 11. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, menj el.
2021. okt. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Telefon a háziorvosnak, megkérdezed, mi a véleménye. Egyébként én elmennék. Ha elfertőződőtt, antibiotikum. De nem vagyok orvos. Ha rossz tanácsot adnék, ne haragudj.
2021. okt. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
jobb megmutatni, mint egy komolyabb fertozes kovetkezmenyeit viselni...max kinevetnek, es ? legkozelebb tudod hogy nem kell orvoshoz menni, de szerintem nem normalis hogy az egesz combodba kisugarzik a fajdalom.
2021. okt. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igaza anyádnak, menj orvoshoz. Háziorvoshoz vagy a sebészetre.
2021. okt. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal (reggel) menj dokihoz! A közvetlen munkatársam férje majdnem meghalt emiatt! Nagyon sokáig küzdöttek érte az intenzíven, több nyirokcsomóját is ki kellett venni...


Szepszist kapott.


Ezt látnia kell orvosnak!

2021. okt. 12. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Te érzed milyen mértékű. Valójában első körben orvos sem fog mást javasolni, ha a sérülés még csak a bőrt érinti és nincs lázad vagy hőemelkedésed.
2021. okt. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lebeszélni akarlak, mert nézesd meg az a biztos, főleg, ha úgy látod kezd begyulladni.

De ezek a sebek brutál módon tudnak fájni.

Jártam így én is, kisugárzott egész föl a fájdalom, pedig nem volt elfertőződve, egyszerűen csak képes volt az a kis mocsok sarok ennyire fájni.

2021. okt. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!