Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az hogy lehet, hogy nem kapok...

Az hogy lehet, hogy nem kapok el semmilyen betegséget?

Figyelt kérdés
Férjem most is meg van fázva, egy légtérben vagyok vele, napok óta beteg, tüsszög, köhög, nekem semmi bajom. Nem is emlékszem mikor voltam utoljára beteg.
2021. okt. 16. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó az immunrendszered. Nem szuperképesség.
2021. okt. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen időszakom. Azután következett egy olyan időszak, amikor havonta lerobbantam valami felső légúti nyavalyával.

Ezek évek voltak, négy évig kb. semmit sem kaptam el, utána évekig szinte mindent.

2021. okt. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Semmi különöset nem csinálok, d vitamint szedek+napi két óra intenzív mozgás a szabadban.
2021. okt. 16. 14:49
 4/10 anonim ***** válasza:

Adhatsz belőle nekem is! :)


Nekem kiskorom óta olyan emlékeim vannak, hogy 2-3 hetes taknyolások, olykor 1-2 hónapos köhögés. Felsőlégúti fertőzés 1-2 havonta.

Az első munkahelyemről az az emlékképem, hogy 1-2 havonta fertőzzük körbe egymást négy kollégával, csak az változik, hogy épp melyikünk kezdi.


A szabadban végzett mozgás biztos segít.



Amúgy mennyit vagy emberek között?


Én voltam munkanélküli, beteget ápoló vagy 2 (esti, hétvégi) suli mellett munkanélküli, vagy anno nappalis alapszakon olyan félév, mikor heti 2 órám volt összesen. Ilyenkor alig voltam emberek között és csak évente 2-szer kaptam el valamit.

A maszkozós, home officeos időszakról nem is beszélve.


Viszont első munkahelyemre minden nap be kellett járni, vezetni is tanultam, suliztam is, nonstop emberek között, onnan tényleg a legtöbb emlékképpel keveredik a torokfájás, tüsszögés, bedugult orr emléke.



Tehát ezen is múlik.

Emberek között dolgozol vagy otthonról vagy picike cégnél?

2021. okt. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Munkahelyem iroda, kb. 50-en dolgozunk együtt, nagyrészt egy nagy légtérben, csak a felső vezetőknek van külön irodája, ott se szoktam tőlük elkapni semmit. Viszont hétvégenként ezer fős, vagy nagyobb bulikba járok, azután se szokott bajom lenni.
2021. okt. 16. 15:11
 6/10 anonim ***** válasza:
45 éves vagyok, kb. 10-15 éve voltam utoljára beteg, előtte általános iskola 8. osztályában. Ez a 2 alkalom volt, amikor antibiotikumot kellett szednem, és otthon kellett maradnom. Semmi extra nincs ebben.
2021. okt. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Örülj neki. Nem az a normális, ha az ember havonta ágynak esik valami szir-szar náthával.
2021. okt. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Én is így vagyok, semmilyen légúti vírust nem kapok el. Anyum volt covidos áprilisban, vele voltam egy légtérben végig, de én nem kaptam el. Erre nem tudom a választ pontosan miért, csak gyanítom, hogy nagyon hatékony immunrendszerrel rendelkezhetünk, akik így nem tudnak megfertőződni. Kb 20 éve ha voltam influenzás. Ha párom torka fáj, náthás és csókolózok vele, akkor sem kapom el.
2021. okt. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet. Én is csak ritkán kapom el a nyavalyákat amit a feleségem hazahoz. Ő volt covidos is, én nem kaptam el tőle. Ezért sem akarom az oltást sem, mert nekem minek.
2021. okt. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
34%

Azért mert oltás, vírustagadó vagy. Meg laposföldhívő és 50 az iq-d, meg nem hordassz maszkot és a deltától úgyis meghalsz mert a reprodukciós rátája 100,úgyhogy 2x is meghalsz, legalább😂

Amúgy én se betegszek meg, 3 gyerekem hordja haza felváltva a nyavalyákat a suliból és mégse.

2021. okt. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!