Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Most akkor a maszkhordás...

Most akkor a maszkhordás miatt tényleg "gyengül" az immunrendszer? Ha igen, ez mit takar, hogyan következik be?

Figyelt kérdés
Egyetlen egy, amire gondolni tudok, hogy kevesebb kórokozó ellen termelődik antitest, kevesebb kórokozó ellen alakul ki védelem.
2021. okt. 18. 20:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ezt nem lehet egyértelműen kijelenteni, mivel a maszkok eltérőek és pl: most ha pont a légszennyezés is gyengíti az immunrendszert, akkor most jobb, ha a maszk miatt kevesebb szennyeződést szívsz be, akkor összességében ez milyen hatást vált ki? Másrészt ha kisebb a "viral load" azaz kevés kórokozó jut be, de valamennyi bejut, az szerintem kicsit pont olyan, mintha oltást kaptál volna.. kérdés mennyi az annyi és mennyi idő alatt.
2021. okt. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

"Másrészt ha kisebb a "viral load" azaz kevés kórokozó jut be, de valamennyi bejut, az szerintem kicsit pont olyan, mintha oltást kaptál volna.."


Na pont ez jutott nekem is eszembe, mint ellenérv.


Meg az, hogy akkor bajban van az is, aki életmódja miatt keveset találkozik emberekkel? (Gazda, otthonról dolgozó alkalmazott vagy akár vállalkozó...)


Mellette érvként pedig az, hogy a szervezet egyik összetevőjének sem tesz jót, ha nincs használatban, vagy kevésbé van használatban.

2021. okt. 18. 21:01
 3/16 anonim ***** válasza:
42%
A maszkhordástól nem gyengül az immunrendszer. Ha gyengülne, a sebészek rég kihaltak volna.
2021. okt. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem arra gondolok, hogy úristen, 8 órát rajtad van, mindmeghalunk.


Hanem arra, ha boltban, tömegközlekedésen, esetleg irodai/gyári/stb munkahelyen kell, emiatt kevesebb kórokozóval találkozik a szervezet. EMIATT gyengül-e.

2021. okt. 18. 21:10
 5/16 anonim ***** válasza:
46%
nem gyengül.
2021. okt. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Esetleg leírnád kérlek, hogy egészségügyi dolgozó vagy, netán azon belül orvos, vagy hobbiból érdekel a téma?
2021. okt. 18. 21:14
 7/16 anonim ***** válasza:
45%
Nekem is az a véleményem, hogy gyengül. Évezredek óta az a dolga, hogy megvédjen minket mindenféle fertőzéstől. Ilyen hirtelen nem fogja megszokni ezt a modern "steril" világot (mint ahogy a folyamatos ülést sem szokta meg az az emberi test, ami régóta állandóan mozgásban van). Általában azok a gyerekek szoktak gyakrabban betegek lenni, akiket a szüleik a széltől is óvnak, nem azok, akik a földrehullot játékkal játszanak. Tehát szerintem hosszútávon kontra produktív ez az egész elővigyázatosság. Értem én, hogy senki nem akar beteg lenni, de én inkább a jövőben is módjával vigyáznék magamra, nem fogom a buszon a kapaszkodót nyalogatni, de kézfertőtlenítőt sem használok. (Márciusban már átestem a covidon, kár lélegeztetőgépre kívánni.) Egyébként egyáltalán nem vagyok oltásellenes, nagyon hasznos találmány halálos betegségek ellen.
2021. okt. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem jelentősen nem gyengül.


Régen falun is laktak vagy 300-n, relatíve távol voltak egymástól nap közben, falun kívülről max. havonta jöttek a karavánok/kereskedők. Előtte az ősemberek meg 30-40-en egy törzsben, évente néhányszor összefutottak a szomszéd törzzsel és baktériumflórát/vírusflórát cseréltek.


Ha valami, akkor az a szokatlan, hogy heti szinten afrikai, arab, indiai meg amerikai vírusokkal/bacikkal találkozol a buszon.

2021. okt. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%
Gyengül. Én sosem hordtam maszkot az utóbbi 2 évben, ha volt is rajtam az vagy az állam alatt vagy csak a számon ha nagyon cirkuszoltak, de utána mindig lehúztam és 1 maszkom volt 1 évig, sosem mostam, pedig 1000x megfogdostam. A betegség apró tünetét se észleltem sosem magamon, tehát az, hogy a maszk megvéd egy baromság, parasztvakítás, mivel ismerősöm naponta tiszta, új maszkot hordott és mégis elkapta a vírust. Én azt mondom, hogy a jó immunrendszer védhet csak meg, semmi más. Az oltás nem véd semmitől, ez a tévhit, hogy a szövődményektől véd.
2021. okt. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%
Nem gyengül, ezt semmilyen tudományos kutatás nem támasztja alá, a maszkot nem hordod folyamatosan egész nap és nem is véd meg mindentől. Attól, hogy a szervezeted valamivel kevesebb kórokozóval találkozik, nem gyengül az immunrendszered.
2021. okt. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!