Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akinél 1 hétnél rövidebb...

Akinél 1 hétnél rövidebb ideig tart a 'megfázás', az hogyan csinálja? Ha ez a normális, orvosilag mi az oka a hosszabbnak?

Figyelt kérdés

Nem a felülfertőződésre gondolok, hanem amikor szimplán 1-2 hetes a megfázás. Például végig színtelen orrfolyással, fejfájás vagy akár hőemelkedés, illetve hurutos köhögés nélkül.


Mivel kúrálja magát, aki 1 hétnél is hamarabb gyógyul?


Orvosilag mitől függ?


2021. okt. 20. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Én egy évben általában egyszer vagyok megfázva, késő ősszel/kora télen. Ha lázas vagyok, veszek be Nurofent. Ha csak orrfolyás és köhögés van, nem kúrálom magam semmivel, magától el szokott múlni 4-5 nap alatt. Nem szedek semmilyen étrend kiegészítőt, viszont egy barátnőm száz féle vitamint szed, mégis gyakran beteg és legalább 2 hétig. Talán az immunrendszer erősségétől függ, vagy genetika, de nem tudom biztosan.
2021. okt. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Erős immunrendszer, esetleg genetika, van aki kevésbé fogékony ilyen betegségekre. Egészséges életmóddal (rendszeres mozgás, egészséges változatos táplálkozás) lehet erősíteni az immunrendszert. Nyilván egy erős szervezet kevesebb idő alatt leküzdi a betegséget és kevesebbszer is kapja el az ilyen vírusokat.
2021. okt. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én 1 hónapja voltam beteg.

Nagyon enyhe volt, ha nincs a COVID mizéria, a felét fel se veszem. 36,5-36,8 hőket mértem. Így is bő 1,5 hétig tartott.

2021. okt. 20. 15:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerencsére ritkán vagyok beteg, akkor is csak 1-2 nap. Hogy miért, azt nem tudom, mert járok közösségbe jócskán. Szedek c vitamint, nagy, jóval nagyobb adagban, mint javasolják, én inkább Szentgyörgyi útmutatása szerint szedem, szedek d vitamint, nem dohányzom, nem iszok alkoholt. Ha nem érzem jól magam, max 1 szem algopirint veszek be. De 2 betegség között eltelik több év is. Ráadásul nem is vagyok már fiatal. Ezek a szezonális felsőlégúti betegségek engem rendre elkerülnek, szeretném, ha ez így is maradna.
2021. okt. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Genetika, immunrendszer. Meg nyilván számít az életmód és taplálkozás is, de messze túl van értékelve.
2021. okt. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem lehet ennek valami orvosilag könnyen kezelhető oka?
2021. okt. 20. 16:59
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Nekem a hírhedt covid brit variáns is csak 4 nap volt, 5. napra jobban voltam. Egészségesen élek és táplálkozom, sok vitamint szedek, rengeteget mozgok.
2021. okt. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vitaminok, karbantartott immnrendszer, nem félek attól hogy megbetegszem, és rendszeresen szaunázom. A megfázás általában 2-3 nap torokfájás és 3-4 nap nátha. Az egész lemegy 5-6 nap alatt. A covidot észre sem vettem, úgy ment át rajtam.
2021. okt. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!