Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért van az hogy kb mindenre...

Miért van az hogy kb mindenre immunis vagyok de a gyerek betegsegekre nem?

Figyelt kérdés

Tényleg majdhogynem mindenre immunis vagyok. Ha mas felnott ember beteg korulottem es az egesz csalad elkapja en tuti nem. Ha ételmérgezés van, nekem semmi bajom sincs. Stb stb. Viszont ha az unokaocsem beteg azt mindig elkapom. Legyen az himlő, nátha. Legutóbb ez a kez szaj lab betegsege volt. Persze hogy en kaptam el egyedül.

Egyszerűen nem ertem, hogy hogy lehet. Altalaban magamtól 3-5 evente vagyok beteg. De ha az unokaocsemre kell vigyazni aki beteg, akkor megnyertem a betegseget is.



2021. okt. 22. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem vagy gyerek. Ott más vírusok forognak közöttük.
2021. okt. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ah oke, koszi
2021. okt. 23. 10:08
 3/6 A kérdező kommentje:
De azt gondolnam h a felnottek szervezete erosebb mint a gyerekeke, hogy elkapjak.
2021. okt. 23. 10:08
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne erősebb? Annyi előnye van mindössze, hogy már több vírussal találkozott, ezért több ellen védett. De nem mind ellen.
2021. okt. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én laikusként, de a témakörben néha olvasgató emberként úgy tudom, nem hatékonyabb, nem "ügyesebb" a felnőttek immunrendszere, mint a gyerekeké. Nyilván NEM a csecsemőkre gondolok. Csak sokkal több kórokozó ellen védett a felnőtt, mert már találkozott velük.


"Elfelejtette" a szervezeted azokat a kórokozókat vagy még nem is találkozott velük. Ennyi az oka, hogy elkapod.



(Ha kell, korrekciót elfogadok szakmabeliektől.)

2021. okt. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oh köszönöm a valaszt. Teljesen korrekt valasznak talalom.
2021. okt. 23. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!