Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha lesz gyerekem könnyen...

Ha lesz gyerekem könnyen elkaphatom tôle a tipikus gyerek betegségeket?

Figyelt kérdés

Nem voltam sem bárányhimlôs, sem rubeolás, nem volt mumszom sem és semmi más, amin általában a gyerekek átesnek. Ugyan ez a helyzet apukámmal. Azt hallottam, hogy ezek a betegségek veszélyesek ha felnôttként kapjuk el. De vajon elkapom majd? Vagy nem is veszélyes? 28L


Köszi a válaszokat


2010. szept. 22. 19:11
 1/1 anonim ***** válasza:
El lehet kapni szerintem, az én barátnőm óvónő és folyamatosan mindenféle nyavalyát hazavisz az óvodából szóval szerintem saját gyerkőctől is el lehet kapni. A rubeola ellen elvileg mindenki megkapta az oltást kisgyerekként, ha mégsem akkor terhesség alatt kell nagyon figyelni hogy el ne kapja az ember mert fejlődési rendellenességet okozhat a kicsinél. Én sem vagyok beoltva és nekem ezt mondta a védőnő. A bárányhimlőről nem tudok viszont a mumpszról én is hallottam, hogy jobb még gyerekkorban átesni rajt. Tapasztalatom mondjuk ebben nincs, mert én a rubeolát kivéve gyerekként ezeken már átestem de szerintem felnőttként sem kell tartani tőlük, könnyen kikezelhetőek megfelelő odafigyeléssel nem lehet gond. Persze pár hétig minimum el fog tartani sajnos.. Én ettől sosem féltem, inkább attól hogy a terhesség alatt ne kapjak el semmit.
2010. szept. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!