Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Melyik oltást érdemes válaszat...

Melyik oltást érdemes válaszatni, az oltási reakció mértékének szempontjából?

Figyelt kérdés

Kötelezővé vált az oltás felvétele a munkahelyemen, olyan oltást szeretnék felvenni, aminél a legkevesebb oltás utani rosszullét és egyéb tünet fordult elő. Nektek mik a tapasztalataitok ezzel kapcsolatban?



(27/N)



2021. okt. 29. 08:27
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elnézést.."választani"
2021. okt. 29. 08:29
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia, ezzel nem tudsz számolni. Ismerek olyat akinek csak egy enyhe hőemelkedése volt az astrától, mást napokig kiütött. Pfizernél szintén tudok olyat akinek csak az oltás nyoma fájt 2 napig, más ismerősöm napokig lázas volt és csak feküdt
2021. okt. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos egyetértek az előzővel. Mindenkire más hatással vannak.. saját tapasztalatom nincs, de ismerősök mást-mást meséltek ugyanazzal az oltással kapcsolatban.
2021. okt. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én (21) Johnson & Johnson vakcinát kaptam. Ez az amiből csak egy adag kell. Viszont az oltás napján olyan rosszul éreztem magam mint mikor korábban covidosok voltunk. Este ittam egy neocitránt, másnapra ki tudtam aludni az egészet és nem volt már gond :) Viszont a testvérem (24) is ezt a vakcinát kapta, egy napon oltakoztunk, és ő elég rosszul élte meg, mert ő nem volt korábban fertőzött. Apum (51) Pfizert kapott, tulajdonképpen semmit tünete nem volt egyik adag után sem. Anya(51) Szputnyikot kapott, arra panaszkodott hogy fájt a keze kicsit, de semmi egyébb. A mamám (71)első kettő oltásra Sinopharmot kapott, szintén semmi gond nem volt, harmadikra már nem emlékszem mit kapott, de akkor is csak annyi volt hogy zsibbadt a keze.
2021. okt. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
#Sinopharm
2021. okt. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Hát nehéz döntés ez.
2021. okt. 29. 15:20
 7/14 anonim ***** válasza:
27%
Mivel a Pfizer és a Moderna adható akár még terhes nőnek is, a legtöbb króniukus betegnek ezt ajánlották, meg az eü dolgozók is ilyent kaptak. Mi párommal 2-2 Moderna-t kaptunk. Oltás után másnap voltam fáradtabb, levertebb, párom meg se érezte, ő inkább pörgött ezerrel. A második oltás óta nem őszülök annyira, illetve páromnak erősebb a dúsabb a haja. Nekünk inkább felpörgette a szervezetünk úgy látom. 40 felettiek vagyunk. Nemsokára kérem a harmadik oltást is, majd a háziorvossal beszélek, ő megmondja mit ajánl, de szerintem mivel eddig is a Moderna-t adta, most is az lesz vagy Pfizer.
2021. okt. 31. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem ezt meg kerüld az összes közül:


Négy hét alatt 13-an lettek pozitívak a körzetben. Két tünetmentes embert Ausztriában szűrtek ki, 8 páciensről a rendelőben, 3-ról tesztponton derült ki, hogy beteg.

„A 13 pozitív esetből 8 volt oltott. Egy oltatlan, 75 év feletti beteget elveszítettünk, nagyon gyors lefolyású tüdőgyulladásban.”



[link]

2021. okt. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Senior Séf ***** válasza:
46%

" Nekünk inkább felpörgette a szervezetünk úgy látom."

Csak azt ne hidd, hogy ez előny, kedves #7-es. Mindössze annyi történt, hogy az oltás okozta stressz hatására a mellékvese őrült tempóban nyomatja a kortizolt, ami egy antistressz hormon. Csakhogy a túl magas kortizol mozgósítja a gyulladáskeltő citokin jelzőmolekulákat, ami gyakorlatilag akárhova, de leginkább valami jóképű autoimmun fellobanáshoz vezethet.

2021. okt. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%
Nem az oltasi reakcióval kell foglalkozni hanem a mellékhatással ami csak később jön ki.
2021. nov. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!