Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen esetekben lehet orvosi...

Milyen esetekben lehet orvosi felmentést kapni kötelező covid elleni oltás alól? Kérlek soroljátok fel a lehető legtöbb dolgot!!

Figyelt kérdés

2021. okt. 29. 12:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
100%

40: lerágott csont. Ld. 37-es hsz.-t és 38-as válaszomat rá.


39: “ Szóval akkor hol is kötelező jelenleg az oltás?”


Nem tartozik a kérdéshez, de az egészségügyi dolgozóknak, illetve jelenleg még nem, de a legutóbbi rendelet vagy törvénymódosítás vagy mi lehetővé teszi random munkahelyeken, hogy előírják.


Tudom nem kötelező dolgozni. Élni sem.

2021. okt. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 A kérdező kommentje:
Állami szférában teszik kötelezővé a legújabb rendelet szerint.
2021. okt. 29. 21:21
 43/71 anonim ***** válasza:
30%

Egy rakat terhes jön úgy, hogy a terhesség előtt oltatta magát, és mily meglepő, nem lett meddő. Sőt, nálunk a terhesek fele be van oltva legalább, és semmi bajuk.

Szóval hiszti helyett a saját magad és a leendő gyereked vévelme érdekében, mondjuk menjél el és oltasd be magad.

2021. okt. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
82%
Akik azt írták hogy kemoterápia alatt és daganatos betegeket nem oltanak, azok baromira tévednek! Őket is oltják sőt csak úgy folytathatják vagy kezdhetik meg a kemoterápiát. Ész nélkül oltanak boldog boldogtalant. Renfeteg oltóanyag van. Tárolni és megsemmisíteni drágább, mint riogatással rávenni az embereket hogy oltassák magukat.
2021. okt. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
44 igaz. Nekem is van egy német ismerősöm, génterápiát csinálnak rajta meg sugarazták, de már lehet hogy a 3.-at is pfizert megkapta.
2021. okt. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
77%
44-es vagyok. Nem tudom hol élnek egyesek, de hogy észre sem veszik hogy valóban ész nélkül oltanak mindenik, az nonszensz. Oltás alól pedig nibcs felmentés. Akkor sem ha rákos vagy, akkor sem ha autoimmun beteg, vagy eleve vérzési rendelenessegek, hormonzavar stb A-Z-ig MINDENRE oltanak. Na akiknek ez sem tűnik fel, azok viseljék szépen a hosszútavú és BIZONYTALAN oltási hatásokat. Mindenkinek joga van ezt bevállalni, de ahhoz is mindenkinek joga van, hogy ezt ne vállalja be. A világ hamarosan meg fog változni. Egyre több oltott lesz munkaképtelen és beteg. Na akkor majd az oltatlanok lesznek "istenítve" úgy ahogy most az oltottak.
2021. okt. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
41%

46/44: bárcsak így lenne. De szerintem nem ez lesz.

Az emberek elhiszik, mert kényelmesebb, hogy “jaj hát infarktusa lett, de az olytáshoz semmi köze az egésznek.”


Manapság sem tesz senki kérdőjelet, miért vannak dögrováson az influenza ellen oltottak, és miért nincs baja annak aki nem oltatja magát.

Ugyanez lesz itt is. Ha meg sok lesz a beteg, majd eltartatják azokkal akik nem azok.


Ha majd az adó nem lesz elég, vesznek fel még több kölcsönt, majd csinálnak valutareformot, ami által a privát megtakarításokból betömik az adósságot.

2021. okt. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
87%

Ellenpéldaként.

Az egyik barátnőm pont baba projekt emiatt nem akarta felvenni az oltást. Teherbe esett, a várandósság 10. héten elkapta a COVID-ot, nem sokkal később rá elvetélt. Az az önmarcangolás, amit szegény átélt :( Hallgatni is szörnyű volt, hát még átélni.

Mindenkinek szíve joga, hogy beoltatja magát vagy sem. Ellene és mellette is lehet érveket felsorakoztatni.

2021. okt. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
95%
Szintén zenész! Közigazgatásban dolgozom, és nálunk sincs még baba. Nálunk még nem aktuális, de nem is 10 év múlva szeretnék édesanya lenni. Én úgy döntöttem, nem veszem fel. Rengeteg fórumon olvasni, hogy meddőséget okoz, mind a férfinak, mind a nőnek. Szánom bánom, mert imádom a munkám, de az egészség nekem mindennél fontosabb. Valószínűleg ki fognak rúgni, úgyhogy most tanfolyamot szeretnék elkezdeni, képzem magam, és egyéni vállalkozó leszek. Nem gondoltam volna, hogy meglépi ezt a kormány választásunk előtt....majd ha nem ők lesznek hatalmon, szeretnék visszatérni...
2021. okt. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon sajnálom, hogy pont a babatervezésbe szólt bele az oltás. Részben átérzem a helyzeted, mert mi is már múlt december óta kivártunk. Először negyed évet a covid miatt, mert féltem volna terhesen elkapni, és reméltem, hogy lecseng. De mikor tavasszal új erőre kapott, úgy döntöttem, nem érek rá minden hullámot megvárni, hogy az lesz-e az utolsó. Ezért onnantól az oltásra vártam. Több mint két hónapot, plusz még 5 hetet a második adagra. Aztán az oltás után javasolt várakozási idő leteltét vártam, szintén két hónap.

Így vesztettem el több mint fél évet, 30 fölött, a hátam mögött az első gyerek előtti 3 korai vetéléssel, és 2 év sikertelen próbálkozással (tehát nemcsak a covid és az oltás miatt, hanem a korábbi nehéz teherbeeséssel való tapasztalataim miatt még nagyobb csúszásra számítottam.) Féltem, hogy kicsúszom az időből, vagy hogy a korom miatt rossz hírrel szolgál majd az egyik genetikai vizsgálat, ha túl sokáig húzódik az újabb teherbeesésem.

A döntés nehéz, és a várakozás, ahogy ketyeg az óra és csak lapozod és lapozod a naptárat, talán még nehezebb.


Az oltásokat megkaptam június elejére. Augusztus elején elsőre megfogant, akit vártunk (állítólag a második terhesség sokszor könnyebben összejön, mint az első). Most 15. hetes magzat.


Kérdező, szerintem is beszélj inkább orvossal. Többel is, ha akarsz. Aztán dönts belátásod szerint.

2021. okt. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!