Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki szerint a COVID nem...

Aki szerint a COVID nem veszélyes, az mivel magyarázza, hogy igazából pont, hogy az a logikus, amit a különböző országok mondanak?

Figyelt kérdés

Most ne is Magyarországra gondoljunk!


Nem rosszindulatú provokációnak szánom, őszintén mondom, tényleg nem. Viszont kíváncsi lennék érvekre.


- Az elmúlt 100 évben volt olyan influenza vagy egyéb, ami miatt több országban is telítődött az egészségügy, a folyosón kezeltek embereket; valamennyire a legjobb egészségügyek is terhelődtek?

- Az influenza az elmúlt 100 évben mikor volt olyan durva, hogy poszt-influenza ambulanciákat kelljen felhúzni a szövődmények miatt?

- Ha szerintetek mindez hazugság, akkor hogyan tudnak egyformát hazudni a különböző országok? Továbbá hétköznapi emberek barátai, ismerősei, családtagjai is hazudnak?


- Nem hiszitek el, amikor ismerősötök mondja, hogy neki több ismerőse is elhunyt a COVID miatt?


- Tudjuk, hogy mire jó egy oltás. Az immunrendszer megtanul védekezni az adott kórokozó ellen, így amikor éles támadás van, gyorsan reagál. A fertőzés kialakulhat, tünetes lehet, de általában sokkal enyhébb, mint oltás nélkül. Szerintetek a COVID-oltások miben mások? Meg tudjátok indokolni? Tudtok linkelni valami forrást erre?


- Szerintetek a gyógyszerek és az oltások jó biznisz a gyógyszeriparnak. Itt nemcsak a COVID-ra gondolok, mert pl ez a kategória tele van orvosokban nem bízó emberrel. Vagyis sokan vannak legalábbis.

Rendben, de szerintetek a vitamintablettákban nincs biznisz? A vitamintablettákat vajon ki gyártja??


- Szerintetek a maszk nem véd. Akkor mivel magyarázzátok, hogy csontvelőtranszplantáción átesettek, súlyos autoimmun betegek, bizonyos kemoterápiában részesülők hordják, hogy megvédjék MAGUKAT?

- Hatszázszor el lett mondva, hogy a maszk a nyálcseppecskéket fogja fel, amin a vírus utazik; hogy nem okoz oxigénhiányt; hogy egészséges embert nem fullaszt. Ti ezt cáfoljátok. Tudtok erre konkrét forrást?


- Ami egyszer (jó: néhányszor, mondjuk 4-szer) kerül az emberi szervezetbe, az, ha akkor nem okozott károsodást, később sem fog. Legalábbis gyógyszer, oltás. Tehát nem lesz hosszútávú mellékhatás, ami X év múlva jön elő. Ti ezt cáfoljátok. Mi erre a tudományos érv, forrás?


- Érvetek, hogy súlyos járványról nem kell az embereket győzködni. Viszont ha nem laposítják el a görbét, akkor sokkal-sokkal több beteg lett volna, lenne egyidőben. Ha sokkal több beteg van egyidőben, sokkal többen szorulnak kórházi, illetve intenzív kezelésre. Ha többen szorulnak intenzív ellátásra, több van, akinek nem jut. Ha több van, akinek nem jut, több az elhunyt is. Ti ezt cáfoljátok. Mi a tudományos érvetek vagy forrásotok?


- Aki a saját szervezetében bízik és az orvostudományban nem (nem feltétlen a COVID kapcsán), az belegondolt, hol lennénk a legtöbben korszerű orvostudomány nélkül? Várható élettartam 200 éve? Csecsemőhalandóság 200 éve?



2021. okt. 29. 16:49
 11/96 anonim ***** válasza:
77%

Olvasgasd a linkeket.

Ezen kívül, a covid 2 ℅-ban halálos, ehhez képest úgy állítják be, mintha tömegek haltak volna bele.

Ha emlékeznél a biológiából tanultakra, vagy utánaolvastál volna, aki átesett egy vírusfertőzésen, az jó eséllyel örökre védett lesz, mert ha már nincs is elkenanyag a vérében, az emlékező T-sejtek elő tudják azt állítani bármikor, ha szükség van rá. Ehhez képest a gyógyultak sem számítanak, mindent tagadnak, csak oltass.

2021. okt. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/96 A kérdező kommentje:

Facebook linkek, mint tudományos források? Jesszusom, az oktatás tényleg a béka feneke alatt van, vagy ez már a Hülyék paradicsoma.



Igen, 2-3% a halálozás, mert ellapították a görbét.



"emlékező T-sejtek elő tudják azt állítani bármikor, ha szükség van rá."


Ehhez képest szép számmal kapják el kétszer.


Amúgy ki tudja, van-e elegendő memóriasejt, azok is fogyhatnak, meghalhatnak.

2021. okt. 29. 18:15
 13/96 anonim ***** válasza:
25%

A nővérem már háromszor volt covidos az elmúlt másfél évben :D Most is szenved az utóhatásaitól, de akkor is mantrázza hogy ő nem oltat.

Hihetetlen hogy egy tőről fakadtunk...

2021. okt. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/96 anonim ***** válasza:
42%

Elismerném, hogy veszélyes ha a számok igazolnák. Azok a számok pedig úgy néznének ki hogy:

-Mennyi ember fordult hetente tünetekkel az orvoshoz és nem úgy mennyi tünetmentes emberen lesz pozitív a 45Ct-vel hevített PCR teszt!

-Mennyi ember végzi kórházi ellátásra szorulva úgy, hogy senkit nem rugdostak ki a kórházi ágyból előtte, nem állították le nullára a szakellátásokat és a diagnosztikát és úgy amúgy minden betegségnek van létjogosultsága nem csak a covidnak!

Ezeket a számokat nem ismerjük! A pánikgyár és ellátatlanság produkálta számok meg nem a járvány számai!

2021. okt. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/96 HakapiszikMatyi ***** válasza:
78%

Egyet értek a "ma 17:31" válaszadóval. A kérdés provokatív, és eléggé agresszív is.

Sokan vannak, akiknek a környezetükben nem volt súlyos eset COVID miatt, így valamennyire érthető, ha kételkednek. (Sajnos, én nem voltam ilyen szerencsés, mert egy régi barátomat veszítettem el a vírus miatt.) Sok kérdés volt korábban a "Svéd modell"-el kapcsolatban, hogy ők csinálták-e jól? Mostanra kiderült, hogy igen. Nálunk a nagy szigorítások mellett is arányaiban több súlyos eset, halál volt a vírus miatt, mint ott. Unokatestvérem 16 éve él Stockholmban, belgyógyász egy kórházban. Tőle vannak az infók, nem a NET-ről. A COVID vírus létezik, és veszélyes, de még új, és keveset tudunk róla. Ugyanúgy, ahogy az influenzáről, anno. nagyot fejlődött azóta az orvostudomány, de még nem annyit, hogy ilyen gyorsan védőoltást készítsenek. Én magam felvettem 2 oltást (Saját döntésem volt.), de nem tudom elítélni azt, aki nem kér belőle. Időnként felmerül itt a "Spanyolnátha járvány" válaszokban. Kisérteties a hasonlóság a mostani COVID járvánnyal... Az akkori influenza ma is velünk él, csak mutálódott párszor. :( Kb. 2 lehetőségünk van.

1. Együtt élünk vele, mint az influenzával, ami érdekes módon ugyanabban az időszakban terjed, mint a COVID.

2. Teljes karantén, ami nyilván nem működhet.

Amivel nagyon sokan nincsenek tisztában, hogy egy "vírus", legyen az bármilyen, az parazita! Tehát: Gazdatest nélkül nem tud szaporodni! Emiatt hatásos ellene a Nobel díjas "ivermectin" készítmények egy része.

Ez most egy olyan helyzet, ami 2, vagy 3 részre osztja az emberiséget. (Aki azt hiszi, hogy Bill Gates chip-et ültet bele a vakcinán keresztül, az szimplán hülye, de ilyenből is van böven...:))

Nehéz eset, és tartok tőle, hogy pár év kell még az észheztéréshez. Pedig már azt hittem, hogy leül a dolog.:(

2021. okt. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/96 anonim ***** válasza:
44%
Amiket felsoroltál, azok csak szándékos manipuláció részei. Az igazság teljesen más, de azt meg sem akarod hallani, pedig elérhető.
2021. okt. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/96 anonim ***** válasza:
80%
Covid ügyben hol vannak tudományos érvek? Feltételezések és egymásnak tök ellentmondó dolgok vannak. Meg a médiában pánikkeltés, amikről szinte mind kiderül, hogy kamu, mert pl. nem ott készült a kép, nem is annyi az annyi, stb. Amúgy meg azért halnak meg "covidban" ennyien, mert bekerülnek a kórházba, ahol esetleg kiderül, hogy covidosak is, ezért berakják őket a covid osztályra, de az alapbetegségükkel nem foglalkoznak, ezért meghalnak az alapbetegségben. Ez nem vicc, ismerőssel is így történt.
2021. okt. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/96 A kérdező kommentje:

HakapiszikMatyi


Ha provokatívnak érzed... Tedd azt.


Egész egyszerűen nem értem a vírus veszélyességét tagadók logikáját.

Ezen túl a középiskolás tananyaggal és a logikával is szembemennek, a nem reprezentatív ismerősi körrel érvelnek és facebook linkeket hoznak. Facebook, mint tudományos forrás...

2021. okt. 29. 21:48
 19/96 anonim ***** válasza:
78%

- Nem, eddig nem volt és most sem lettek volna telítettek a kórházak, legalábbis nem így. Rémlik, hogy voltak kijelölt járvány kórházak, meghatározott covid beteg ágyszámmal? (Gondolom még most is így van, ezt nem követem) Csak ott látták el a covidos betegeket. Influenza vagy más vírus esetén az ország összes kórháza üzemel és fogadja a betegeket.

[link]

"Kásler Miklós, az EMMI minisztere arra utasította a COVID-betegek ellátásában eddig is részt vevő kórházakat, hogy az összes finanszírozott ágyszámuk 20 %-a helyett annak 30 %-át készítsék fel igazolt és gyanús COVID-betegek ellátására 2020. október 30-ig."

[link]

"Megtelt két magyar járványkórház

Cegléd polgármestere szerint a város kórházának megteltek a koronavírus-fertőzöttek ellátására kijelölt ágyak, közben Egerbe is érkeznek a betegek, mert az erre kijelölt miskolci kórház részlege is betelt."

Szerinted meddig tart megtelíteni betegekkel a kórházakat, ha csak 30% a kijelölt ágy egy kórháznál? Azt meg ugye tudod, ha bármi miatt kórházba kerülsz (akár autóbaleset) és lesz egy pozitív teszed, akkor automatikusan kórházban ápolt kovidos leszel és elfoglalsz egy ágyat? A teszt meg ugye nem megbízható, nem erre lett kitalálva, gyümölcsre, kólára is pozitív.

- Az influenza utóhatásai ugyanúgy léteztek, de senki sem pánikolt miatta, senkiben nem keltettek félelmet ezzel kapcsolatban, így nem is volt igény az ambulanciák felhúzására, mert az ember vagy felfogta, hogy elmúlik, vagy orvoshoz fordult, amit akkor még meg lehetett tenni!

- Nem hiszem, hogy hazudság. Vírusok mindig is voltak, mindig is lesznek. Az ember élete során vagy ezer vírussal találkozik, bizony, még a nátha is vírus és gyenge immunrendszerű emberek abba is bele halhatnak. Ez neked új? Az meg, hogy az országok hazudnak, hát jóreggelt! Ajánlom az Új norma dokufilmet.

- De, elhiszem, ha valaki azt mondja, hogy meghalt több ismerőse kovidban. Te miért nem hiszed el, hogy másoknak meg az oltástól haltak meg ismerősei, szerettei? Csak az én ismeretségi körömben az oltás után max 2 héttel vagy 40 ember halt meg. Gondolod, hogy véletlen egybeesés? Több esetnél kimondta az orvos, hogy az oltás okozta.

- Más oltásokkal nincsen bajom. Linkelni nem tudok, mert nincs mit, hiszen titkolóznak erről. Kísérleti fázisban lévő oltások. Konkrétan a háziorvosom elkottyintotta magát, hogy nincs beoltva és nem is lesz soha. Akkor szerinted bíznom kéne ebben a szarban, ha azt látom, hogy oltás után több a halott, mint oltás nélküli kovid hullámokban?

- Ismét jó reggelt! Minden szarra adnak gyógyszert, rohadt nagy biznisz. Csak egy cikk, de bőven találsz még a témába illőt:

[link]

- Fals biztonság érzetet ad. Ha rendesen van cserélve, akkor valamennyit használ is.

- Az emberek többsége hónapokon keresztül ugyanazt az orvosi (vagy textil) maszkot használta. Az orvosi maszk steril műtéti szobákban steril marad. Szabad levegőn már ahogy felveszed, nem lesz steril, ahogyan a levegő sem az. Mivel a kovid levegőben is terjed, így rátelepszik a maszkra is, aztán szépen belélegzed. Ne egy nyálcseppnyi dolgot képzelj el, hanem egy jóval kisebbet. Egyébként ha a maszk működne, akkor már rég nem lenne vírus, mégis maszkozás ellenére szépen terjedt. Próbálj meg fizikai munkát végezni, vagy meleg, zsúfolt, páradús helyre menni maszkban. Fulladni fogsz, tehát a saját állításodat te magad is megtudod cáfolni. Az oxigénhiányt meg úgy kell elképzelni, hogy konkrétan a szabad légzés helyett egy textil vacak van rajtad. A maszkban megrekedt, elhasznált levegőt szívod vissza javarészt. Ennél csak az jobb, ha beteg is vagy eközben. Nem jut annyi oxigén a légutakba, tüdőbe, szervezetbe, vérbe. Tényleg magyarázni kell? Fuss egy kört maszkban és választ kapsz a kérdésedre.

- Nem igazán értem a logikádat. Kísérleti oltásokról beszélünk. Az mRNS vakcinák teljesen új technológián alapulnak. Egy gyógyszernek, oltásnak lehet rövidtávú, közép- és hosszútávú mellékhatása. Rokonom övsömörre szedett gyógyszert hosszú ideje. Annak a gyógyszernek a szedése agyvérzést okozhat és okozott is nála tavaly. Az orvosok is azt mondták, hogy ez sajnos ilyen, vagy az övsömör fájdalmait viseli el az ember, vagy kockázatot vállal, hogy agyvérzést kaphat a gyógyszertől. De míg a bevállt, rendesen tesztelt oltásoknál, gyógyszereknél tudják, mit okozhat, a covid oltásoknál még nem tudják a fejlesztői sem. Hacsak nem a vírust fejlesztették ki az oltásra, nem fordítva. Ismétlem, az Új norma filmet ajánlom figyelmedbe.

- 4.hullámban vagyunk, én még mindig nem kaptam el, vagy elkaptam és úgy átestem rajta, hogy észre sem vettem. Kb 0,5% (vagy még annyi se) a covid halálozási rátája. Nem több és nem is lett volna több akkor sem, ha nincs karantén meg miegymás. Ez az egyik. A másik, mint már írtam, influenza esetén minden kórház fogadja a betegeket, covidnál meg csak a kijelöltek, korlátozott (30%) covid ággyal. Namost, ha bele gondolsz, hogy hány orvost, nővért, ápolót bocsátottak el, vagy hányan hagyták ott az eü-t a kormány miatt az elmúlt 2 évben, akkor világossá válik, miért tartunk ott, ahol. Mivel alig van egészségügyis az országban, így a kijelölt kórházakban is baromira kevés van. Mivel kevés van, ezért befogják a tanonc Józsikát segíteni ellátni a betegeket. De Józsika nem fogja a lélegeztetőgép szűrőjét cserélni x óránként, mert hívják jobbra-balra, másik betegekhez is pelenkát cserélni. Érted már? Ha alig van egészségügyis, akkor nem fognak tudni 56 felé futni, értelemszerűen többen fognak meghalni. A magyar egészségügy amúgy sem volt jó, kovid előtt sem. De ha az összes kórház fogadná a kovidosokat és a kormány nem tenné tönkre az amúgy is szar eü-t, hanem támogatná béremeléssel, toborozással stb akkor alig lenne halottunk. Tehát, ha nem laposítják a görbét, nem hoznak korlátozásos döntéseket, az eü-t segítik, nem tönkreteszik, minden kórház besegít, akkor több eü-ssel, több kórházzal, több beteggel, de jóval kevesebb halottal már még túllennénk a víruson.

- Az utolsó kérdésed engem nem érint, csak a kovid oltással van bajom.

2021. okt. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/96 anonim ***** válasza:
97%

Nem a vírus veszélyessége a probléma, hanemm annak a kezelése.

Poltikai eszköz lett belőle és üzlet.

az is tuti, hogy nem tudnak eleget róla az orvosok. Ezért mondja egyik ezt a másik azt.


Az se segít rajta, hogy kényszerítik az embert az oltásra, de sunyi módon. Pl a politikus azt mondja, az oltás önkéntes, de ha nem adod be, akkor nem dolgozhatsz.


Ez kőkemény ellentéteket szül és ellenkezést, érthető módon.

Az is, hogy ma olvastam az indexen, hogy mennyire király, az 5 éves gyerekeknél alig van mellékhatása a Pfizer-nek. Igaz 3000 egyénen tesztelték. Az biztos elég lesz.


Az se valami szakmai, hogy mindenkibe benyomják a vakcinát előzetes vizsgálatok nélkül.

Egy kérdésben kiírtam, hogy én miként jártam. Nem nagyon mert senki rosszat mondani.

Én önköltségen végeztem laborvizsgálatot. Szar lett a májértékem. Emiatt nem olt be a doki egyelőre. Pedig semmi tünetem nem volt. Az is véletlenül derült ki hogy arcüreg gyulladásom van. (egy neurológiai MRI miatt)


Szóval nem csoda, hogy sokaknak súlyos mellékhatásokat okoz a szer, hisz nincs előzetes kivizsgálás. A májgyulladásra pl mondta, hogy okozhat miatta komolyabb gondot is.


Ez számomra hitetlenné teszi az orvosok hozzáállását is. Nem áldozzák fel azt a pár százalékot akikre komoly veszélyt jelent a vírus. Oké. Cserébe feláldoznak egy csomó másik embert, azaz beteggé teszik őket?


Az már hab a tortán, hogy SZTK-ban most laborra vérvétel a városomban január közepére lenne.


Tudom nehéz elfogadni, hogy nem csak konteósok léteznek az "ellentáborból".

2021. okt. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!