Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért érvelnek egyesek úgy,...

Miért érvelnek egyesek úgy, mintha az oltás és az immunrendszer kizárná egymást?

Figyelt kérdés

Tehát azt mondják, hogy minek oltatni, az immunrendszer már nem is számít? Minek immunrendszer, ha oltatunk?


Az oltás pont, hogy az immunrendszert készíti fel. (Jó, sokak szerint a COVID oltás nem.)


Most igazság szerint nem vitamintabletták pro és kontra, immunerősítés létezik nem létezik, COVID oltás árt nem árt vitát szeretnék, hanem per pillanat a fenti érv érdekel.



2021. nov. 3. 11:00
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Én oltást kaptam bárányhimlő ellen és sokszor influenza ellen is.

A bárányhimlő elleni oltás ma már kötelező. Helyesen.


Mi is a baj ezekkel az oltásokkal?

2021. nov. 3. 21:15
 22/32 A kérdező kommentje:

15


Van autoimmun betegségem, de nem jelentősebb szerencsére.


Viszont ha nem vennétek észre, ebben a kategóriában összegyűltetek páran (már lassan felismerem, ki kicsoda, így szerencsére mondhatom, hogy nem sokan), akik szerint az "gondolkozik", aki szembemegy mindennel és mindenkivel. Aki nem azt vallja, amit ti, arra azonnal bántó szavakat szórtok, ugyanakkor ti vagytok a legjobban megsértődve a legkisebb kritikától.


Nemcsak a környezetemben vagy külföldi oldalakon (pl a hasonló rendeltetésű Quora), hanem szerencsére itt az oldalon más kategóriákban is vannak, akik nem a mindennel szembeni lázadást tartják "gondolkodásnak".


Amúgy azt érzem sokszor, hogy pont, hogy ti kaptok pénzt a tudomány elleni lázításért cserében.



Az pedig egyenesen felfoghatatlan számomra, hogy néhányan közületek a korszerű (orvos)tudományt is komplettül elvetitek.

Az emberi szervezet nem tökéletes, soha nem is volt az!!! Viszont egy normális gondolkodású ember ezen túl tud lendülni, örül, hogy van korszerű orvostudomány és él is a vívmányaival.



Viszont nem kérek több OFF-olást, menjetek a másik húsz kérdés alá.


Személyeskedésből, bunkóságból és hisztis kirohanásokból sem kérek. Ha frusztrált vagy, menj futni egy kicsit.

2021. nov. 3. 23:02
 23/32 anonim ***** válasza:
51%

Írásodból úgy tűnik te vagy itt egyedül a frusztrált. A tudomány alapja pedig a szkepticizmus és az hogy már bizonyított állításokkal építünk fel egyre összetettebb új állításokat. Ha racionalitás nélkül szenvedélyesen ragaszkodsz a véleményedhez miszerint az oltás jó és kész, akkor az nem tudományos álláspont, hanem fanaticizmus. Én értem hogy neked fétised az oltás és nem bírod ha valaki máshogy gondolkodik, de ha szerinted minden ami a covid oltással szembemegy az áltudomány, akkor kérlek magyarázd már el, hogy mi a tudományos alapja annak, hogy a covid oltás objektíven jó és mindenkit be kéne oltani?


Miért tűnt el nyáron a covid Ukrajnában és Romániában is, annak ellenére, hogy ott nem volt tavasszal tömeges oltás? Miért jött itt Magyarországon vissza, annak ellenére hogy itt volt tömeges oltás és a veszélyeztetett korosztály döntő többsége "védett" lett az oltás által? Miért kell most korlátozásokat (pl maszk viselet) bevezetni az oltottakkal szemben is amikor ők védettek? A társadalom már oltott része miért nem tud visszatérni a covid előtti életéhez ha egyszer védettek és az oltás megoldást jelent a járványra? Miért félnek a védettek az oltatlanoktól, ha egyszer ők védettek? Miért kell kötelezni az oltatlanokat arra az oltásra ami nem védi meg az oltottakat az oltatlanoktól? Egyáltalán épkézláb érvekkel le tudnád írni hogy eddig mit értünk el több millió ember beoltásával? Járványügyi számokat illetően ugyanis kb ugyanott tartunk mint tavaly ilyenkor amikor oltásokról még csak kósza hírek voltak.


Te mint a tudomány elismerője és tisztelője feltételezem kisujjból kirázod a válaszokat, hát hajrá!

2021. nov. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Engem 1 bites-eznek le, már miért én lennék a frusztrált?


A kérdésem még mindig az, hogy miért érv, hogy van immunrendszerünk az oltás ellen, amikor az oltás pont az immunrendszerre épít.

Kérlek, téríteni menjetek a másik húsz kérdéshez!



Amúgy...


Feltűnt, hogy a bárányhimlő, a náthavírusok és az influenza is kevésbé terjed nyáron?

- többet vagyunk szabad téren

- zárt tereken nyitva vannak az ablakok, szellőzik

- tömegközlekedésen nyitva az ablak, szellőzik

- süt a nap, kiszárítja a mikroszkopikus cseppecskéket, amikben utaznak a vírusok

- az UV sugárzás maga is fertőtlenít



Feltűnt az, hogy még mindig relatív alacsony az átoltottságunk?

Feltűnt az, hogy sokunknak nem alakult ki védelem a kínai oltás után?

Feltűnt az, hogy a delta már egy mutáns, ráadásul sokkal fertőzőbb az eredetinél?


Nos, ez az oka, hogy nem 100%-ban hatnak az oltások. DE hatnak, általában.


Egyébként tudtad, hogy sok más oltás sem 100%-os?

Tudtad, hogy sok más oltást is meg kell ismételni, akkor is, ha a kórokozó nem mutálódik? Hepatitis, kullancs által okozott agyhártyagyulladás, tetanusz megvan?


Azt tudod, hogy anno elkezdték adni a TBC elleni oltást, de mégis évekig közelező volt még a tüdőszűrés?


Egy védett sem fél, ez a ti agyszüleményetek, hogy mi félünk.


99,9%-os átoltottság esetén volna érdemes visszatérni arra a kérdésre, hogy növekednek-e a számok, ha igen, miért. Nem 60 körülinél. 40% oltatlan simán sok beteget jelent.


Én egyébként nem akarok visszatérni a COVID előtti "élet"-hez. Például szeretném, ha maradna a home office, legalább 50%-ban, ahol fizikailag lehet és szeretném, ha felnőttképzéseken, esti, levelezős egyetemeken maradna a távoktatás.

Sőt, azt is szeretném, ha a maszk maradna, mint ahogy keleten hordják. Nem jó sokszor elkapni valamit.



De ennyi. Pont. Kérlek, menj más kérdés alá téríteni és menj máshova a saját szervezetedet fetisizálni.


Itt nem ez a kérdés.

2021. nov. 4. 00:30
 25/32 anonim ***** válasza:
32%

Gyerekként elkaptam a bárányhimlőt. Viszkető kiütések lettek rajtam és ennyi. Elmúltak, nem haltam bele, nem lett maradandó károsodásom.

Nem értem, hogy most erre minek védőoltás?!


Ma már arra is kötelező védőoltást írnak ki, ha rosszul veszem a levegőt? 😒 Na, ennyit a mai "modern" életről.

Sokszor egy kalap sz.rt se ér. Nem hagyják, hogy a szervezet dolgozzon, hogy kialakuljon a természetes védelem, mert telenyomják ezekkel a mesterséges vackokkal. Mindenre oltás, húú...mindenre gyógyszer..sokan elfelejtik, hogy a szervezet okos, van ellenálló képessége, képes megküzdeni a vírusokkal, bacikkal. Nem kell mindig ezekkel élni.


Most már Rusvai is azt mondja, hogy jó lenne ha mindenki elkapná a covidot, hogy kialakuljon OLTÁS NÉLKÜL a nyájimmunitás.

2021. nov. 4. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Az oltás nem veszi el az immunrendszer munkáját. Megtanítja, hogyan védekezzen, de nem helyette védekezik. Innentől tényleg nem kérek offot.
2021. nov. 4. 07:34
 27/32 anonim ***** válasza:
42%
A kiírt kérdésre válaszolok: mert dilettánsok. Nem a szakembereknek hisznek, hanem a hozzá nem értők hülyeségeit veszik be. Nálunk a cégnél most tették kötelezővé. A munkatársaim 90 %-a már be van oltva, 5 %-uk nincs. Érdekes, hogy nem ők a képzettebbé, hanem éppen a képzetlenek, takarító, portás, stb. Ez is elgondolkodtató lehet és mire következtethetünk belőle? Hát nyilván arra, hogy összefügg az oltáskérdés az ésszel, a logikával. Nos az oltás ellenesek általában a legképzetlenebbek, leghülyébbek.
2021. nov. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
76%
Az átlagos intelligenciájúak hisznek gondolkodás nélkül a "szakembereknek". A kevésbé okosak a saját és környezetük tapasztalataiból indulnak ki, és nem bíznak a megmondóemberekben, politikusokban. Az átlagnál intelligensebb emberek képesek utánaolvasni a tényeknek, akár több nyelven is, tudnak kritikusan gondolkodni, adatokat elemezni és átlátnak a hazugságokon, ezért nem hisznek el bármit csak azért, mert egy szakember mondja. Tudják, mit jelent a "conflict of interest", és képesek rangsorolni a szakértőket hitelesség és szakértelem szempontjából.
2021. nov. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
34%
2021. nov. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
34%
2021. nov. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!