Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Igaz lehet, hogy az oltások...

Igaz lehet, hogy az oltások legyengítették az immunrendszerünket?

Figyelt kérdés
Annyi beteg van jelenleg is a környezetemben, mint szerintem még soha, erős férfi ismerőseim is hetekig betegek. Én is már 2 hete hasmenéssel és náthával küzdök, soha ennyi ideig még nem tartott nekem ilyen betegség. Lehetséges, hogy ezekkel az oltásokkal tényleg tönkretették az immunrendszerünket? Nem vagyok oltásellenes, azért is oltattam kétszer, de elég fura…

2021. nov. 2. 10:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
29%
Nem. De az, hogy most jobban odafigyelünk, azt is jelenti, hogy más sz*rokat sem szedünk össze és elszokunk tőlük.
2021. nov. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
25%
Inkább az lehet, hogy jobban odafigyelünk az apró betegségekre is. Nekem pl most orrcsavarós, orrdugulós nyavalyám van minden más egyéb tünet nélkül, váladék sincs. Máskor ezt megkockáztatom, észre sem veszem, most felfigyelek rá, hogy komoly-e, COVID-e.
2021. nov. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

#2

Nekem a 2 hete tartó hasmenés azért kicsit több, mint apró probléma…és az ismerőseim is sorra szednek össze betegségeket, van, aki a tanévkezdés óta harmadszorra beteg, pedig ő is mondta, hogy soha nem volt betegeskedős. És ugyanez igaz csomó más kollégámra, ismerősömre is.

2021. nov. 2. 11:46
 4/26 anonim ***** válasza:
66%

Én ugyanúgy havonta vagyok beteg, mint előtte éveken át, viszont nálam tényleg igaz, hogy amikor enyhe volt, alig vettem fel, most meg felfigyel az ember.

Szerintem véletlen egybeesés vagy elszoktatok tőle.

2021. nov. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
69%
Oltatlan vagyok, 50 éves, makkegészséges. Az oltottak sorban dőlnek ki körülöttem. Rengeteg a beteg, de csak oltott. Úgyhogy lehet abban valami, amit mondasz.
2021. nov. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
17%
Én ilyet egyáltalán nem tapasztaltam. Azt azért leszögezném, hogy nem vagyok se oltáspárti, se ellenes. Én be vagyok oltva, de már lassan 2 éve nem voltam beteg (nagyjából pont a covid időszak óta), előtte meg átlagban 3 havonta valamit mindig összeszedtem. Mondjuk ehhez hozzátartozik az is, hogy be kellett járnom egyetemre, most meg nem kell. A környezetemben sem tapasztalatom, hogy lerobbannának az emberek/barátok.
2021. nov. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
28%
Semmi összefüggés nincs, max annyi, hogy annyira nyomja a média, hogy mindenki felfigyel minden kis torokkaparásra. Véleményem szerint pozitívan hatott az, hogy most többen nem mennek dolgozni betegen
2021. nov. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%
Igen a vakcináktól betegednek le az emberek, csak az oltáshívők ők ezt nem akarják elfogadni. Ez olyan, mint aki nem akar a tükör elé állni, hogy saját magával szembe nézzen. Én oltatlanul tartom a frontot, körülöttem is rengeteg oltott dől ki, nagyon betegek, 1 ember meg is halt. Az oltás egyértelműen kiiktatja a normális védekezési mechanizmust.
2021. nov. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
81%
Meg tudlak erősíteni. Anyukámat szeptemberben oltották be 2. pfizerrel és utána el is kapott valamit, ami után annyira beteg volt, hogy engem is megfertőzött, bár én nem vagyok beoltva, de én is köhögtem és pocsékul voltam, csak én 3-4 napig, anyu 2-3 hétig, le is fogyott és hullik a haja is, a vérképe felborult, a trombocitákkal lettek nála bajok, pedig alig 1 éve negatív volt a laborja teljesen. A betegsége teszt alapján pedig nem is covid volt, hanem valami más vírus. Viszont ilyen betegnek sosem láttam és ezt ő is mondta, hogy nem volt ennyire rosszul. 1 hétig magas láz, kiszáradás közeli állapot, remegés, súlyos gyengeség, 2. héten ráhívtam a mentőt, akkor volt a teszt, és akkor mondták, hogy nem covid "szerencsére". Én nem kértem, hogy teszteljenek, mondtam, hogy nem szeretném és nem vagyok rosszul. Anyut ellátták, bevitték 2 hétig volt még bent, azóta 7 kg-ot fogyott, alig ismerni rá. Nyáron még nem oltották be kicsattant, semmi, de semmi baja nem volt!!!! Nagyon dühös vagyok, mert ő is hitt ebben a dologban, hogy a vakcina majd megoldja a problémát és muszáj lesz.
2021. nov. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
74%
Ja és anyukám 53-54 kg volt eleve, most csont-bőr szinte, enni még mindig alig bír, a gyomra is fáj.
2021. nov. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!