Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van bármi gyógymód a Covid-19...

Van bármi gyógymód a Covid-19 vírusra ha már a beteg nagyon előrehaladott állapotban van?

Figyelt kérdés
Hallottatok esetleg valamit? Bármit?

2021. nov. 8. 12:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Elnézést, nem fejtettem ki eléggé. Hát például az hogy a páciens már lélegeztető gép nélkül olyan alacsony oxigénszaturációt produkál ami már jóval a megengedett érték alatt van. "


Szüleimnek ez volt, de ennyi is elég volt, hogy belehaljanak.

2021. nov. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ott gyakorlatilag mar nincs tudofunkcio. Kiterjedt gyulladas lehet mindket lebenyben, aladalyozza az oxigenizaciot. Ilyen szaturacioval muszaj terapiasan oxigent kapnia, sot megkockaztatom, hogy az intubalas, gepi lelegeztetes,ecmo is szukseges.
2021. nov. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

11-es részvétem, nagyon sajnálom...


12-es mit gondolsz mekkora az esély a teljes felépülésre?

2021. nov. 8. 13:17
 14/19 anonim ***** válasza:
Minimalis. 5-10% akiket altatni, lelegeztetni kell.
2021. nov. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
62%
Nem volt semmiféle covid. 2005-ben szeretett családbarátunk 43 évesen kicsit sovány, de szívós ember volt, elkapta a vírust. Nevezzük vírusnak, idegesít ez a covid, mert az kamu, a vírus az valós. Mindegy melyik, légúti vírus és kész. Lázas lett, kimerült, étvágytalan, otthon feküdt 10 napot, nagyon legyengült. Kórházba került, akkor már kétoldali gennyes tüdőgyulladás alakult ki neki szövődményként, a röntgenre még emlékszem, a tüdeje 15-20%-a működött már csak, azt mondták el fog menni szépen, csendesen. Feltették még gépre, de le már nem került. Ami ma covid, az akkor is volt, csak akiket nem érintett, hiszen eddig is haltak meg így emberek, nem került ki a híradóba... ha kikerült volna minden ilyen eset, nagy pánik lett volna ha elnevezzük azt is valami idegen nevű vírusnak.
2021. nov. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
55%

Én két hete jöttem ki a kórházból. A tüdőm 85 százaléka volt begyúlladva. Már el kezdett a folyadék is gyülni a tüdőmben. Két nap fejfájással kezdődött. Utána izomfájdalom mint az influenzánál. Utána olyan csontfájdalom, mintha minden végtagomat osszetörték volna. Hatodik nap minden végtagfájdalom megszűnt. Ja, közben a gyorstesztem negatív volt. Újabb 5 nap iszonyú hátfájás, vesefájás következett. A tizedik nap autóba ültem és elmentem a sürgösségre mert semmivel nem tudtam csillapítani a hátfájást és a köhögést.

Gyorsteszt halvány pozitív, kétoldali tüdőgyulladás, folyadék a tüdőben.

Tíz napot voltam kórházban.

Faripiravirt kaptam tablettában a covidra, DXM et és Anakirát, meg annyi antibiotikumot adtak vénásan, hogy egy lónak is sok lett volna. Ja meg otthonról küldtek vénás C vitamint, mert az egyik nővér megsúgta, hogy az nagyon jó ilyenkor, és beadják, ha be tudom szerezni.

Ha egy napot még otthon ültem volna, most nem írnék.

Én szerencsére Megúsztam lélegeztető gép nélkül. A negyedik nap, mikor már csak 40 százalékos volt a tudőfertőzöttségem és negatív a PCR tesztem a doktornő azt mondta, hogy nem gondolta, hogy nem kerülök lélegeztető gépre.


Még annyit, hogy a mellettem fekvő beoltott beteg egy hét után került lélegeztető gépre. Pedig enyhébb tünetekkel fektették be.

2021. nov. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Jaja és beültél autóba nyilván oxigénhiányosan tudtál vezetni fulladozás közben. Mesélj még...
2021. nov. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
16-os nagy szerencséd volt, a lehető legésszerűbben cselekedtél és fejben ott voltál. Nagyon tisztelem az ilyet, sokunknál az a probléma hogy túl sokat várunk és csak az utolsó pillanatban kérünk segítséget ami sokszor már túl késő. Neked további jó egészséget kívánok és minden jót!!!
2021. nov. 9. 18:46
 19/19 anonim ***** válasza:

Az hogy a tudeje 85%a be volt gyulladva az nem azt jelenti hogy nem is funkcionalt.

Akik meghalnak, ott konkretan arrol van szo hogy a gyulladás utan/miatt mar a tudo nagy reszen semmilyen funkcio nincs. Elhal, elhegesedik.


Szoval kiterjedt tudogyulladassal siman lehet vezetni, maganal van az ember, a csokkent oxigenszintet a szive szapora pulzussal kompenzalj(egy ideig)

2021. nov. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!