Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid fertőzés után meddig...

Covid fertőzés után meddig fertőz a szobám, a tárgyaim, illetve én?

Figyelt kérdés

2021. nov. 11. 01:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Te: amíg pozitív tesztet produkálsz (tíz napot, két hetet mondanak a gyógyulásra, de igazából három hét is simán lehet)

Szobád, tárgyaid: gyakorlatilag semeddig, rég bebizonyosodott már, hogy felületek/tárgyak révén lehetetlen elkapni a covidot

2021. nov. 11. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%
Takarítani nem szoktál?
2021. nov. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
A covid csak élő testen tud megélni. Tárgyakon semmi kaját nem találnak. A bacik még meg tudnak élni a a tárgyakon, a vírusok nem.
2021. nov. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa, pedig 2020 tavaszán még olyan variánsokkal riogatták a népet, ami képes akár 2 napot is fém felületen túlélni, majd fertőzni.
2021. nov. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Bennem is ez maradt meg, mégha nem is variánsokról, hanem kontrétan a vírusról volt szí
2021. nov. 11. 16:59
 6/13 anonim ***** válasza:
2020 tavaszán jelent meg a vírus, azóta némileg bővültek az ismereteink.
2021. nov. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
#6 Akkor biztos top secret aktákat olvastam róla 2019 telén (a "covid"-ot követő 19 az évjáratot jelöli amúgy). És jó sokáig riogattak ezzel, ráadásul máig nyüstölik a felületi fertőtlenítést, pl. Németországban.
2021. nov. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

7-es, 2019 decemberében jelentették az első esetet. Akkor még szó sem volt világjárványról, pár ember köhögött Kínában. Az első híreket a nagyközönség 2020 januárban olvashatta, szóval te valszeg tényleg vmi kémjelentéseket láthattál. Tökmindegy.


A felületi fertőzésről meg linkelj már be légyszi egy tudományos cikket, ami alátámasztja, amit mondasz.


Én indítok egy cikkel a Nature-ből (hasonló szintű forrást várok tőled is), ami azt mondja, el kellene már engedni ezt a fertőtlenítősdit, mert a felületről történő megfertőződés esélye egészen minimális.


[link]

2021. nov. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8: köszi a cikket, ilyenre vagyok kiváncsi én is
2021. nov. 11. 19:20
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#8: a lényege a cikkednek ez a mondat:

"Although it’s probably rare, says Cowling, transmission through surfaces can’t be ruled out. “It just doesn’t seem to happen that much, as far as we can tell.”

Szabad fordításban: "Bár ez valószínűleg ritka, mondja Cowling, a felületeken keresztül történő átadás (fertőződés) nem zárható ki. Csak úgy tűnik, nem gyakran történik meg, már amennyire kijelenthetjük."

Hát ezt eddig is sejtettük.

Azért én a kérdező helyében alaposan kitakarítanék, hypos felmosás, hypos vagy alkoholos fertőtlenítőkendővel való letörölgetése a felületeknek és tárgyaknak, főleg, amit gyakran és többen megérintenek (pl. kilincs), de mindenekelőtt alaposan kiszellőztetnék. És dobd ki a fogkefédet meg a fogkrémedet.

2021. nov. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!