Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Júniusban kaptam a 2.Pfizerem,...

Júniusban kaptam a 2.Pfizerem,szerintetek elég ha kb karácsonyig várok a harmadik oltással? (27/F)

Figyelt kérdés
Jelenleg Csehországban dolgozom, itt a harmadikat csak 6 hónappal később lehet felvenni. Elég durva itt is az esetszám. Legközelebb karácsonykor megyek Pestre, elég ha akkor oltakozom majd?

2021. nov. 11. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem tudod előbb megoldani, akkor kár ezen pörögni, oltatsz, amikor lehetőséged lesz rá. Esetleg nézess addig ellenanyagszintet, hogy megnyugodj.
2021. nov. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Én a helyedben kitolnám karácsony utánra, és vagy kint venném fel (gondolom, feltételezem, van kint TB-d), vagy itthon maradnék még pár napot - akár a jövő évi szabim terhére (már, ha persze a helyedben lennék).
2021. nov. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Elvileg 4 hó után kellene nem?
2021. nov. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
4 hó után lehet, hogy mikor kellene az megint egy más kérdés.
2021. nov. 11. 22:59
 5/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
53%
Magyarországon 4 hónap után lehet, de ez nem azt jelenti, hogy akkor mindenképpen kell, van ahol 6 hónap, addig véd a 2 oltás is.
2021. nov. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
#5 ezt ne jelentsük már ki ilyen magabiztosan, van akit bőven nem véd már 4 hónap után sem
2021. nov. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Lehet párezerért itthon kapni antitest tesztet ami nem csak mutatja van-e antitested, de skálázza is. Gondolom Csehben is kapható. Vagy laboros vizsgálat ami full pontos.

De mivel fiatal vagy, feltételezhetően sokkal több antitested képződött mint egy 70 évesnek, ezért tovább is tarthat. Szerintem.

2021. nov. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
29%
#6:Ez így van, ezzel nem is tudnék vitatkozni, de jelenleg az nálunk az ajánlás, hogy a 2. oltás után legalább 4 hónap kell elteljen, a gyártó szerint meg kb. fél év után kezd csökkenni a védettség, ez is cáfolandó, de ezt veszik alapul. Akkor nem tudom mi van, ha valaki csináltat antitest vizsgálatot és nincs neki mondjuk 2 hónap után sem megfelelő védettsége.
2021. nov. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8: Attól hogy ezt írják le, még nem lehet kijelenteni hogy a 2-szer oltott védett 6 hónap után is. Ha 2 hónap után nincs akkor lehet kérvényezni hogy kaphasson 3-at és más típusút
2021. nov. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
33%

Én már a negyedik adagért futnék a helyedben

Ne várj a harmadikkal rohanj érte amint csak tudsz hisz ha kettőt megúsztál szépen akkor mi baj is lehet,igaz?

Így tovább ügyes vagy

2021. nov. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!