Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ki az, akinek az ismerősi...

Ki az, akinek az ismerősi körében szintén nem okoztak gondot a vakcinák és nem is betegeskednek az oltottak jobban, mint bármikor?

Figyelt kérdés
Nálam tényleg ez a helyzet, de sokszor már ufónak érzem magam.
2021. nov. 11. 22:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk sem.
2021. nov. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk sincs senkinek baja, több, mint 10 ember oltatta be magátm az oltás napján volt némi kellemetlensége a legtöbbnek, de azóta mindenki jól van, és nem is kaptak el semmit.
2021. nov. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
Nálunk okoztak, sajnos, pontosabban az ismeretségemben. Emellett jellemzően csak azok covid-osak most is, akik beadatták. Én oltatlan vagyok, nem voltam covid-os bár nem is tervezek az lenni. :D
2021. nov. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

3-as örülj neki. Nálunk a legoltásellenesebb "ha kötelezővé teszik inkább felmondok, majd a férjem eltart" kolléganő most kapta el, repült is hatósági karanténba családda együtt.

Ma számoltuk össze, 14 főből idáig öten úsztuk meg, akik átestek rajta több-kevesebb szövődménnyel, oltatlanok voltak, volt, aki párjával/gyerekèvel együtt volt beteg.3-an az első alkalommal, amikor lehetett be is oltatták magukat.

2021. nov. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Nálunk, a Pfizernél karfájásnál több nem volt.


Mi anyummal a Jonsohnt adattuk be, anyumnak csak izomfájdalma lett aznap este. Én olyan 5re belázasodtam, meg elég furcsa volt a fejem. Aztán még másnap is volt hőemelkedésem, de nem volt amúgy súlyos. Sima 'járóbeteg' voltam. :)

2021. nov. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk semmi, pfizer + szputnyik

De elkapni nem kaptuk el

2021. nov. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Okoztak gondot vérrög lett a lábàban apámnak a 2. Astra utàn tüdőemboliat megúszta időben hivtuk a mentőt.
2021. nov. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%

Elmondtam az igazat, erre lepontoznak. :)

#4: Minek örüljek, hogy lettek mellékhatásaik és ugyanúgy szarul vannak akik elkapták a covidot? :D Beteg vagy.


Szerencsére a munkaköröm egyáltalán nem indokolja az oltást, nem mellesleg home office-ban nyomom és a cég sem kötelezett. Nem félek a vírustól, nyilván nem kívánom elkapni. Az oltás mellékhatásai ismeretségemben sokkal riasztóbbak, mint maga a covid.


Ettől függetlenül aki akar, oltakozzon, ahányszor csak akar. Engem nem zavar, nem nézem le csak engem hagyjanak ki a "buliból".

2021. nov. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Érdekes, az én környezetemben sincs senki, akinek normális immunválaszon kívül bármi baja lett volna az oltástól, pedig elég sok emberrel találkozom, hiszen több városban dolgozom (magyarokkal, németekkel, szlovákokkal, lengyelekkel és franciákkal is).

Egy-két nyíltan oltásellenes ismerősének ismerősének az apósa/sógora állítólag meghalt/lebénult/kovidos lett az oltástól, de oltott ismerősök közül csak ketten kapták el, mindkettő enyhe tünetekkel és kb 5-6 hónappal az oltása után.

Viszont ismerek olyan oltásellenes családot (3 fő), ahol mindenki volt beteg (egyikük 4 hónapig szenvedett szívizomgyulladással) illetve a másik oltásellenes család (12-13 fő- több generáció egymás szomszédságában él) ahol 2 nem kapta el, a maradék meg a “pozitív teszten kívül semmi baja” kategóriától a “lélegeztető, intenzív osztály kóma, 4 hónap kórház, maradandó tüdőkárosodás” kategóriáig volt.

Olyat is ismerek, akinek több rokona volt, aki meghalt, még tavaly, amikor nem volt oltás.

Sőt olyat is, aki 2X volt kovidos, fél év különbséggel, kb 0 tünettel, azóta oltották, nincs baja, de nyilván itt már voltak antitestjei.

És oltáselleneseket is ismerek, akiknek nem volt fertőzésük, de ők kevesebben vannak.


Az az igazság, hogy ha mindenkinek (lakosság 85-90%-a) egy időben lenne friss oltása, akkor màr nem lenne gond

2021. nov. 12. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

Annak örülj, hogy te nem kaptad el 8-as.

Úgy vagyok vele, hogy mindenku döntse el maga.

Én akkor regisztráltam magam, amikor egy ismerős, négy fős család teljes létszámban elkapta, három kórházba került, kettő megjárta az intenzívet, és apuka elég sokáig kérdéses volt, hogy tùléli-e.

Főnököm az egész családjának Astra-t adatott be, mert abban bízott a legjobban, de az orvosa javaslatára utána ha jól emlékszem Aspirint szedtek egy darabig, pont a rögösödés elkerülése miatt.

Egyébként én sem a Covidtól "félek", csak a kórházat szeretném elkerülni, mert az egèszségügy katasztrófális helyzetben van, és az ellátatlanságba halnak meg sokan :(

2021. nov. 12. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!