Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szeretném magamat beoltatni,...

Szeretném magamat beoltatni, és nekem a kínai illetve az orosz vakcina a legszimpatikusabb, viszont nem szeretnék 3.-ik vagy 4.-ik oltást, és azt olvastam a keleti vakcinák után kell legalább egy 3.-ik oltás is, mit tegyek?

Figyelt kérdés

+ ugye arról is lehetett olvasni, hogy nem lehet a vakcina típusokat csak úgy random kevergetni, erre most meg már lehet gyakorlatilag bármilyen vakcinára bármivel rá lehet oltani, és ez nekem bizonytalanságra ad okot.


Egyenlőre nem szeretnék utazni, csak a testvérem szalagavatójára szeretnék elmenni, de nyáron utazni is szeretnék, jól tudom, hogy a keleti vakcinákkal ez nem engedélyezett?


2021. nov. 1. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Miért ne lehetne? Gulyás is két szputnyikra egy janssen nyomatot. Mindkettő vektorvakcina, ugyanaz az adenovírus mindkettő és az orvosok szerint kioltják egymást ezért Magyarországon nem is volt ilyen lehetőség és a kiadott táblázatban sem volt ilyen opció😂

Szerinted hazánk nagyjai bevannak oltva bármivel is? Kérdezték tőle az újságírók hogy mivel van oltva, most hogy koronás lett, azt hazudott valamit, ami eszébe jutott, csak hülyeséget. Na ez a bukovári😂

2021. nov. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Keletivel nem (az orosz még változhat, a kínai biztos nem fog), ráadásul a kínainak sokkal kisebb a hatékonysága.
2021. nov. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
88%

"keleti vakcinák után kell legalább egy 3.-ik oltás is, mit tegyek"


Mindegyik oltás után adnak 3. oltást is már, a kínainak valamivel alacsonyabb a hatékonysága, ezért ajánlják ott főleg.

Szputnyiknál (orosz) ilyen kikötés nincs, az oroszok szerint a szputnyik akár másfél-2 évig is biztos védettséget nyújt.


"nyáron utazni is szeretnék"


Keleti vakcinákkal egyelőre nem tudsz utazni, csak pcr negatív teszttel. Hogy ez nyárra megoldódik-e és kapnak-e engedélyt ezek a vakcinák, azt nem tudni.

2021. nov. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

Nem valószínű, hogy nyáron egy mostani oltással lehet majd utazni, sok helyen csak 6 hónapnál frissebb oltást fogadnak el, és sok helyen csak az EU által elismert vakcinákat.

Szputnyik úgy tudom, kevés van, a kínait én nem kérném, de persze a te dolgod.

Én most regisztráltam a 3. oltásra (tulajdonképpen kényszerből, mert sajnos sok ember között kell mozognom, és nincs home office), de nem számítok rá, hogy ezt elfogadják majd a nyári utazásomhoz.

2021. nov. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Utazás szempontból a szputnyik a legrosszabb, mert azt még a WHO sem ismeri el.


A helyedben kérnék az 1 adagos Janssenből, mert az 99,9%-ban ugyanaz, mint a Szputnyik 1. adagja, ráadásul a világon szinte mindenhol elfogadják (EU, USA, Egyesült királyság stb.)

2021. nov. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
95%
Senkit ne zavarjon, hogy Szputnyik már nincs. A kínai meg nem ér semmit.
2021. nov. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!