Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Valaki elmagyarázná? (Covid...

Valaki elmagyarázná? (Covid antigén gyorsteszt)

Figyelt kérdés

Tehát. Az a gyorsteszt, amire rá van írva, hogy antigén, az azt jelenti, hogy megnézhetem vele, hogy van-e a szervezetemben ellenanyag (pozitív=van ellenanyagom) VAGY azt nézhetem meg vele, hogy koronavírusos vagyok-e jelenleg (pozitív=vírusos vagyok)?

Légyszi valaki segítsen, mert teljesen össze vagyok zavarodva.



2021. nov. 13. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Az antigén teszt azt mutatja, hogy most fertőzött vagy-e.
2021. nov. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Két fajta ellenanyagot van. IgG és IgM. Ha csak az IgM pozitív akkor fertőzött vagy. Ha mindkettő pozitív akkor még fertőző lehetsz de már a vége felé jársz, ha csak az IgG pozitív akkor átestél a fertőzésen. Nem minden teszt vizsgálja mindkét ellenanyagot, de ezt rá szokták írni.
2021. nov. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%

Antigén = az a kis cucc, ami a VÍRUSON van rajta, és amit a szervezet felismer.

Antitest = az a cucc, amit a szervezeted termel a vírus ELLEN.


Értelemszerűen tehát az ANTIGÉN gyorsteszt azt mutatja ki, hogy jelenleg van-e vírus a szervezetedben...

2021. nov. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2021. nov. 13. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!