Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Oltottak, ti nem tapasztaljáto...

Oltottak, ti nem tapasztaljátok, hogy mióta be letettetek oltva, mintha gyengébb lenne az immunrendszeretek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Korábban soha nem voltam beteges, kb 3 évente egyszer szoktam átlagban elkapni valami nyavalyát. Az első 3 covid hullám alatt nem voltam beoltva, semmi bajom nem volt végig, még csak egy enyhe orrfolyás sem.

Aztàn rászántam magam az oltásra nyáron és most hogy beköszöntött az ősz, olyan beteges vagyok, mint még soha, 1,5 hónapon belül kétszer kaptam el valamit, először valószínűleg náthàm volt, lázzal, aztàn pedig a covidot is elkaptam.

Ja és még jut eszembe, hogy az allergia szezont is sokkal nehezebben vészeltem àt a szokásosnàl, volt amikor màr az agyam szétment, annyit tüsszögtem, soha nem viseltem azt sem ilyen rosszul.

Szerintetek ez csupán véletlen lehet, vagy akadhat közte összefüggés? Tapasztalt más is ilyet?

(Kínai oltàst kaptam)


24/F



2021. nov. 16. 12:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindenkitől hallom, hogy azelőtt soha nem volt beteg évekig sem mnost meg kéthavonta jön valami náthaszerű dolog kis lázzal. De ennek az oltáson kívül oka lehet még szerintem a túlzásba vitt fertőtlenítés ami igenis visszaveti a védekezőképességünket mikor újra kapcsolatba kerülünk a kórokozókkal.
2021. nov. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Így igaz.Nem jó dolog ennyire sterilen élni.Épp ellenkező hatása van mint amit várnának tőle

Én kezet mosok ha hazaérek,ennyi.Akkor fertőtlenítem le a kezem ha a boltban vagy bárhol összefogdostam pár dolgot de régóta ugyanígy teszek és nem a covid miatt van.Nálam mindig volt fertőtlenítő.Csak akkor használtam ha kellett és nem fürödtem benne mint sokan mert most félnek.

Nem vagytok előlrébb vele.Mikor bejött ez a dolog fel lett vásárolva az összes XD

2021. nov. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, amit a 11-es ír, abban van valami. Hozzánk a munkahelyre fertőtlenítős szappant hoztak, ami egyfelől jó, de ekcémás lett tőle a kezem, szóval valami bőrvédő krémet is lehetett volna biztosítani.
2021. nov. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A sok fertőtlenítés mondjuk az nálam nem jöhet szóba okként, mert alapból nem voltam ráfeszülve erre a túlzott sterilitásra, nem használom relevánsan többet, mint amikor még nem volt ez az egész hercehurca.
2021. nov. 16. 18:06
 15/25 anonim ***** válasza:
62%

Én sem feszültem rá a túlzott sterilitásra, de ilyen szappant biztosítottak a munkahelyen, azt használtam, ami van. :-) Aztán találtam egy nagyon jó kézkrémet ekcémára, az megoldotta, most már erre is figyelek. Ha hamarabb eszembe jut, szóltam volna illetékeseknek a cégnél már az elején, hogy tegyenek ki krémet is (konkrétan munkavédelmit is ismerek, mert a családban van, aki foglalkozott ezzel), csak annyira kaotikus volt az az időszak, hogy azt sem tudtuk, hol áll a fejünk (következetlen volt a főnökségünk is).

De amúgy nálad simán lehet a kínai oltás a ludas, annak a hatékonyságát többen is megkérdőjelezték, és volt erre irányuló kutatás is. Egy kollégám van azok között, akikkel egy irodában vagyok, és kínait kapott, a többiek mást, nemrég lett covidos (kontakt révén), szarul mondjuk nincs, csak karanténba kellett vonulnia. Mi, többiek, akik mást kaptunk, kellett, hogy teszteljünk, és egyikünknek sem lett pozitív az eredmény.

2021. nov. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
77%
Van egy ilyesmi "félelmem" hogy ez a valami tönkre vágja a jó immunrendszerem.
2021. nov. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Azelőtt sem voltam beteges, azóta sem vagyok.
2021. nov. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Közeli rokonaim se tapasztaltak ilyet.
2021. nov. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
61%
Én nem oltattam magamat de az elmúlt évben minden nyavalyát elkapok. Úgyhogy szerintem ez nem az oltástól van.
2021. nov. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
68%
Ez inkább a korlátozások egyik következménye lehet. Az immunrendszered elszokott attól, hogy kórokozókkal találkozzon, és "felejtett"
2021. nov. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!