Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Allergiás vagyok az avokádóra,...

Allergiás vagyok az avokádóra, fogyaszthatom így?

Figyelt kérdés

Viszket és fel dagad a szám tőle kb 1 órára. ettől függetlenül okoz bármi problémát hosszú távon?

Ugyanez van a banánnal és a dióval is.



2021. nov. 17. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a torkod dagad fel, gégeödémában megfulladsz. Ne játssz az életeddel!
2021. nov. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is egy étellel kezdődött, csak szénanáthám volt tőle. Most egy tucat másik kaját sem ehetek már, mert mindegyiktől hasmenésem van 2 napog.
2021. nov. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez keresztallergia.

Nem nagyon kéne erőltetni a fogyasztását, viszont el kéne menni allergia vizsgálatra.

Nekem elég sok idő, és utána járkálás után derült ki, hogy elég durva parlagfű allergiám van.

Az első tünet nálam is az volt, hogy feldagadt az ajkam, aztán az arcom, végül bucira dagadt a fejem, és a sürgősségin kötöttem ki.

Mindez (jó pár éve) decemberben volt, tehát pollen allergia olyankor kizárható.

Viszont vannak olyan zöldségek, és gyümölcsök (parlagfű allergiánál pl. a görögdinnye, sárgadinnye, kiwi, uborka, banán...), amiknek a nyers fogyasztása keresztallergiát vált ki, így szezonon kívül is lehetnek tünetek.

Mostmár minden nap (szezonon kívül is) szedem a gyógyszert, teljesen tünetmentes vagyok, és beleférnek a "tiltott gyümölcsök" is.

Szóval, irány az allergológia.

2021. nov. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

ja, ennyi.


aztán majd egyre jobban telítődsz, és megfulladsz pl.

2021. nov. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyre kisebb mennyiségek fogják kiváltani ugyanazt a hatást. Jobb kerülni inkább a kísérletezés helyett.
2021. nov. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!