Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért olyan nagy érv sokanak...

Miért olyan nagy érv sokanak az oltás ellen hogy akkor kell majd ötödik hatodik... oltás is?

Figyelt kérdés
Idén pont nem kértem influenza oltást, de úgy nézve ez lett volna a 15 oltásom.
2021. nov. 18. 18:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

mondjuk megunták az átbaszást, hogy ott tartunk oltással, mint anélkül egy éve ilyenkor.

óriásplakátra is szükség volt csüngőszemhéjbélával, hogy működik az oltás aztán mégsem.

mondjuk ilyen okok lehetnek.

2021. nov. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Működik az oltás. Igen, aki oltott, az is elkaphatja, igen annak is lehetnek tünetei, csak sokkal kisebb eséllyel válik súlyossá a betegség/sokkal kisebb arányban kerülnek lélegeztetőgépre azok, akik be vannak oltva, így a kórházakban sem lenne siralmas a helyzet mert az emberek zömében otthon átvészelnék a betegséget, mint egy influenzát. Sokkal jobban működne, ha elérnék azt az átoltottsági szintet, amikor már tényleg kialakul a nyájimmunitás, és a vírusnak nem lenne elég gazdaszervezet ahhoz, hogy ilyen sebességgel terjedjen. Erre rátöltenénk még azzal, hogy mindenki megfelelően viselné a maszkot zárt térben, nem alakulnának ki gócpontok, sokkal hamarabb eltűnne ez a betegség, vagy legalábbis megfelelően kordában tudnánk tartani. Akik az oltás és maszk ellen kampányolnak azzal, hogy tavaly is ugyanez volt, az oltás nem használ, hát pont miattuk nem értük el az oltással azt a hatást, amit lehetett volna. Ha az ország 90%-a be lenne oltva, már rég kikecmeregtünk volna ebből a szarból. Aki nem oltat és semmi alap tudása nincs sem a biológiával, sem az immunológiával kapcsolatban, annak persze a jelenlegi helyzet egy önigazolás... Huh milyen okos voltam hogy nem oltattam be magam. Így is terjed a virus. :) gratulálok! valóban terjed...és pontosan ugyanígy fog is terjedni amíg nem oltatja be magát az ország nagy része. Úgyhogy, én aki beoltattam magam a saját és a közösségünk érdekében, külön köszönöm Nektek hogy még mindig ugyanott tartunk mint 1 éve. Ezt szerintem mindenki nevében mondhatom, aki betart minden óvintézkedét, hogy kordában tartsuk ezt a vírust.....
2021. nov. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Az a sokkal kisebb esély betegség/sokkal kisebb arányban kerülnek lélegeztetőgépre 0,27% különbséget jelent. WOW, te biológia géniusz!
2021. nov. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
#2: A maszkos részen kívül orbitális nagy f*szság az egész amit ideh*nytál.
2021. nov. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Ezt a 0.27%-ot feltételezem, hogy egy hiteles oldalon, egy tudományos study-ban olvashattad.
2021. nov. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%

Újra felütötte a fejét a kanyaró járvány, egész közel hozzánk, Romániában is súlyos probléma. És az is elkaphatja aki oltva van, onnantól kezdve hogy nem lesz megfelelő átoltottság, ez is újra terjedni fog, nálunk is.

Az a baj hogy túl jó dolgunk van a mai világban, beleszülettünk a jólétbe és hogy a tudomány elért egy olyan szintet; ahol van lehetőségünk védőoltásokat készíteni. Erre jönnek az oltástagadók, és majd szépen újra előjönnek azok a betegségek amik ellen van fegyverünk. Összetehetnénk a 2 kezünket hogy a gyerekeink nem halnak meg torokgyíkban, rubeolában vagy akár bárányhimlőben. A felmenőink forognak a sírjukban hogy milyen ostobák a mai emberek.

2021. nov. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem lenne gond, ha ezt mondták volna az elejétől fogva. De akkor azt ígérték, hogy a ki beoltatja magát kétszer, annak szabad élete lesz és nem lesz komolyan beteg. Ehhez képest ma ugyanúgy szájkosarat kell hordani mindenkinek, ugyanúgy súlyos betegek lesznek az oltottak is, és újabbnál újabb őrületeket találnak ki. Mivel elveszett a hitelesség, ezért az emberek többsége elkezdett gondolkodni, hogy de hát minket nagyon átvertek. Persze sokan vannak még, akik nem veszik észre, hogy a megmondóembereink havonta teljesen mást mondanak, de az azért teljesen jogos, hogy aki elhitte azt, amit az elején mondtak, szófogadó volt, az most ott áll átba...va.

Egyszóval elveszett a bizalom, mert nem ezt ígérték az elején.

2021. nov. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
7 azért nem lesznek ugyanúgy súlyos betegek a 2x oltottak. Előfordul. Igen. De nem általános. Egyébként nalunk a cégnél sokkal több most a beteg, mint eddig. És igen nagyon sokan, lehet hogy a többség is, oltott. Sőt az is lehet, hogy én is elkaptam csak a haziorvosom úgy döntött, nem tesztel. De az igazolt betegek között is, akik vannak senki nem került kórházba most a cégtől pláne nem halt meg. A tavalyi nem oltott szezonban ez az adat nem volt ilyen vidám. Most a kollegak otthon héderelnek 2 hetet a pozitív tesztjukkel, de durvább influenzánál hal isten senkinek semmi baja nem lett eddig. Hát ez a különbség.
2021. nov. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
74%

,,Előfordul. Igen. De nem általános."

De méghozzá nemzetközi szinten.

2021. nov. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
9 az összes nemzetközi tanulmány is ezt mutatja. Te miről beszélsz? Betegek lehetnek az oltottak is sőt akár meg is halhatnak de az arány nem az oltatlanok malmára hajtja a vizet. De várok olyan statisztikát hiteles oldalról ami ennek az ellenkezőjét mondja.
2021. nov. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!