Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki attól fél, hogy az oltás...

Aki attól fél, hogy az oltás kóros immunválaszt vált ki nála, az a vírus esetén miért nem fél ugyanettől?

Figyelt kérdés

2021. nov. 19. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

Nem attól félnek, hanem attól ami a bőrük alatt kifejlődhet, olyan paraziták melyeket ma még nem ismerünk.

Az alábbi videóban részletesen kifejtve:


[link]

2021. nov. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Mert azt tapasztaltam a környezetemben, hogy aki beoltatta magát, az az oltása után mindenféle nyavajáktól szenved, aki meg nem annak alig van baja. Aztán meg matematikailag is utánaszámoltam a különféle következmények valószínűségének és abból az jött ki, hogy nagyobb esélyem van egészséges maradni, ha nem oltatom be magam.
2021. nov. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
A víruson már átestem, leginkább azért.
2021. nov. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha a vírus nem váltott ki kóros immunválaszt, akkor nagy valószínűséggel az oltás se váltana
2021. nov. 19. 13:30
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

#4: igen, csak ezt előre senki nem tudja.

Viszont oltásra csak annak van szüksége, aki nem esett át. Gyakorlatilag az iltás arra való, hogy szimulálja a fertőzest egy adott dózissal, továbbszaporodás kockázata nélkül.

Viszont akinél a tüskefehérje súlyos valaszt vált ki, annál az oltás is súlyos választ fog kiváltani.

2021. nov. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, de fordítva is.


Tehát aki fél az oltástól még át nem esettként, az félhet a vírustól is, mert ha benne van a pakliban a kóros immunreakció, az utóbbi tuti kiváltja, míg az előbbi talán.

2021. nov. 19. 13:42
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
A fertőzést meg lehet próbálni elkerülni, az oltást viszont te választod. Irigylem az optimizmusát annak, aki bízik abban, hogy ha átesett a betegség A verzióján, akkor a B sem fogja leteríteni.
2021. nov. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És a betegség A verziójára kifejlesztett oltás után a D verzió?
2021. nov. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Alex Fly ***** válasza:
3%
Mert a vágyai erősebbek a józan eszénél...
2021. dec. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én az influenza elleni oltással történt tapasztalatom miatt. Kábé minden évben lenyomom az influenzát a klasszikus tünetekkel mióta élek. Egyszer viszont sajnos úgy döntöttem na lesz egy jó telem beoltatom magam influenza ellen a szezon előtt. Hát még az életemben olyan dög betegséget nem éltem mint akkor, influenza volt de mintha 1000-re feltekertek volna minden tünetet és ágyba fekvő állapotba kerültem amire sosem semmivel nem volt példa. Ez tökéletesen bizonyítja, hogy a vadvírus és az oltás okozta reakciók csöppet össze sem hasonlíthatóak. Nem fogom ezt az élményt megkockáztatni a coviddal, örülök, hogy nem lett maradandó bajom az influenzaoltásos kalanddal.
2021. dec. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!