Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Oltottak illetve oltatlanok?

Oltottak illetve oltatlanok?

Figyelt kérdés
Szeretném elolvasni azok véleményét akik oltottak,illetve azokét is akik nem. Ha oltottak, akkor melyik vakcinával,tünetek stb. Akik nem oltottak azok pedig miért nem? Saját tapasztalatok érdekelnek, valamint akiknek KÖZVETLEN környezetében történt bármi, vagy orvos,ápoló stb. az illető. Nem akarok veszekedést generálni, csak érdekelnének eddigi hiteles tapasztalatok.

2021. nov. 20. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Én szputnyikot kaptam áprilisban. Első után láz kivételével minden influenza tünet megvolt 1 napig, második után semmi. Oltás után 4 hónappal beborult a ciklusom, azóta sem jött rendbe. Most 9. napja fekszem itthon coviddal és nagyon szarul vagyok.
2021. nov. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek.. én még nem oltattam be magamat. Van egy 9 hónapos babám. 20 hetes terhes voltam, amikor a párom 40 fokos lázzal feküdt mellettem. 2020. Novemberétől az egész családon átment. Hála az égnek komplikáció mentes volt a terhességem, nem kaptam el. A mai napig ELVILEG nem kaptam el, de már van időpontom vérvételre, szóval két héten belül kiderül. Viszont állandóan megkapom néhány rokontól, hogy milyen felelőtlen vagyok, miért nem megyek végre oltatni, mert hogy a szoptatás most még megvéd, de előbb-utóbb az sem fog. Szóval kapok hideget-meleget, tisztán szeretnék látni..
2021. nov. 20. 14:35
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

A szoptatás megvéd?? Mitől? Attól, hogy megfertőződj, biztos nem véd meg.

Ki talál ki ilyet XD?

2021. nov. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%
A szoptatás a terhességtől sem véd meg, nem a vírustól. Nagyon szerencsés, aki enyhe tünetekkel átesik ezen.
2021. nov. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A “kedves” rokonok.. mindegy is. Valamire fogniuk kell, hogy eddig miért került el a vírus..


További vélemények még jöhetnek!

2021. nov. 20. 14:58
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat az van bőven...

A párom és én még oltatlanok vagyunk. Eddig semmit nem tapasztaltunk, ami a járványra utalna.

Apám oltott (kínaival), anyám autoimmun beteg, oltatlan. Pillanatnyilag covidosak. Anyám nem érzi az ízeket, apám 6 kg-ot fogyott, annyira kiütötte.

Oltott kolléganők szeptember óta folyamatosan betegek.

2 oltott kollégám volt covidos. Velük nem beszéltem, nem tudom, mennyire viselte meg őket.

Oltatlan kolléganőm viszonylag könnyen átvészelte, viszont szagokat, ízeket még nem érez.

Oltatlan családban apukának lett pozitív a tesztje. Keddi napon kérte meg az időpontot a tesztre a doki, csütörtökre kapott időpontot. Mire mennie kellett a tesztre, gyakorlatilag semmi baja nem volt. A család többi tagjának semmi baja.

Ismerős 3.oltás után (2 orosz, 1 pfizer), 1 héttel fulladásos köhögés. Most szteroidot kap.

Lányom két pfizer után, semmi probléma.

Szóval, a közvetlen környezetemben mindenre van példa.

Fogalmam sincs, hogy per pillanat melyik a jobb megoldás.

2021. nov. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!