Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kirúghatnak, mert Covidos...

Kirúghatnak, mert Covidos lehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Pár napja köhögök, izomfájdalom, fejfájás, ízlelés, szaglás elvesztése. Legyengültem, nem tudtam dolgozni menni. Félek, kirúghatnak. Megtehetik?



2021. nov. 23. 09:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%

Elvileg fizetetlen szabadságra küldhetnek.

Aztán ebben az országban ki tudja, a munkáltatók általában kedvük szerint csinálnak, amit akarnak.

2021. nov. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom, a háziorvosod táppénzre vesz.

Akkor miért rúgnának ki?

2021. nov. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Nem rúgnak ki. De táppénz 60%-os (kedves ország mi?)
2021. nov. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Kírugni nem túghatnak ki mert lebetegedtél, maximum ha olyan helyen helyen dolgozol ahol kötelező az oltás, akkor fizetetlen szabadságra küldhetnek.

De betegség miatt nem fognak kirúgni.

2021. nov. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Ne vedd magadra 3-as a lepontozást, nagyon sok diák pontozgat, és nekik halvány fogalmuk sincs sok dologról - a táppénz mértékéről sem.
2021. nov. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg úgy van, ahogy a 3. válaszoló írja. Én államiban dolgozom, 60%-os kifizetes és mivel atcsusztam a másik hónapra a főnököm felhivott, hogyha nem viszem be a táppénzes papírom, akkor nem tudnak kifizetni. Megkérdeztem tőlük, hogy hogy vinném be, amikor karanténban vagyok....?

Szóval erre számítson az, aki Covid pozitivitassal kerül be a rendszerbe... :(

2021. nov. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A covid nem lehet oka a kirúgásnak. Kivéve, ha eltitkolod, és bemész mindenkit megfertőzni. Mert akkor kirúghatnak.
2021. nov. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Táppénz alatt is el lehet (már jó régóta) bocsátani az embert,ha a munkáltató talál megfelelő indokot.Önmagaban a covid nem valószínű hogy ők volna rá.
2021. nov. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#7 ilyen esetben nálunk bőven elegendő, ha beszkenneli, vagy lefotózza a táppénzes papírt, és elküldi e-mailben. Aztán majd amikor tud jönni, behozza papíralapon is. Ez nem volt opció nálad?
2021. nov. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
35%
Jogszerűen nem, viszont azt megszegve persze. Van tudomásom olyan esetről, hogy a munkáltató addig nem engedte vissza a dolgozót, amíg az saját költségre negatív PCR tesztet nem tudott felmutatni. Ez hetekbe telt, mert mindig pozitív eredményt kapott, és erre az időszakra fizetés nélkülire rakták. Ez persze teljesen illegális, de megteszik.
2021. nov. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!