Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Biztonságos az oltás ha már...

Biztonságos az oltás ha már voltam beteg?

Figyelt kérdés
Nyáron elkaptam a vírust és lázon kívül komolyabb komplikáció nem volt. Viszont így hogy nem lett bajom félek az oltástol esetleg lehetne valami. Nem olvasok semmilyen oltás ellenes/párti oldalt részben mert sok a szélsőséges vélemény vagy baromság ami csak stresszelne.
2021. nov. 23. 13:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%

Minek beoltatni magad, ha már egyszer elkaptad?

Talán előbb végezz antitest vizsgálatot.

2021. nov. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Ha nyáron voltál beteg, akkor mostanra eléggé lecsökkenhetett a védettséged. Nyugodtan oltasd be magad, sőt ajánlott.

Van, akinek elsőre nem okoz súlyos tüneteket a covid, de másodszorra megfertőződve súlyos tünetek produkál. Nem egy ilyenről hallottam.

2021. nov. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Az hogy elkaptad az a szervezeted szemében olyan, mintha egy gagyi első oltást kaptál volna. Ezalatt azt értem, hogy van valami védettséged de az idővel biztosan elmúlik. Hogyha most beoltatod magad, akkor az első adagnak olyasmi hatása lesz mintha már a másodikat kaptad volna meg. Persze ettől függetlenül a hosszútávú védelemért majd kelleni fog a második oltás is. Bajod nem lesz egyik adagtól sem, csak annyiban fog különbözni, hogy sokkal jobban leszel védett, mintha nem fertőződtél volna meg.
2021. nov. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Nyáron koccantam egy biciklissel, nem volt bekapcsolva a biztonsági övem, de nem lett bajom.


Bekapcsoljam ezentúl a biztonsági övet?

Így, hogy akkor nem lett bajom, félek, hogy valami bajom lenne az övtől!



Ugyanez a logika, mint a kérdésedben.

2021. nov. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Én úgy oltattam be magamat anno hogy előtte kb. másfél hónappal voltam igazolt covidos. Semmi bajom nem volt, a szokásoson kívül (másnap egy kis hőemelkedés meg fáradtság).
2021. nov. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
39%

Aki ilyen biztonsági öves példákkal (de legyen más kontextusú akár) próbálja összehasonlítani a covid oltakozást / vakcinákat, az nettó bolond.

Az biztos, hogy szavahihetetlen (vagy azzá válik, ha előtte "szakember" volt).


Kérdésre válaszolva: én oltatlan vagyok de őszintén megmondom, már a fene sem tudja mi a jó. Nem félek a covid-tól, de tartok azért tőle (nem élek rettegésben), nyilván próbálom elkerülni.

Az oltás rövid és hosszútávú (már ha lesz neki hosszú) mellékhatásaitól ódzkodom, nem egy ismerősöm szív még emiatt a mai napig is.


Jó lenne egy valós, vakcina típusokra lebontott, számokkal és mindennel alátámasztott statisztika, hogy ki, hogyan, hány oltással (azok beadatása mikor volt) kerül mondjuk kórházba illetve lélegeztetőre. Ugyanígy az oltatlanokra is egy kimutatás.


Minden adat, amely még egy picit is segítségre lehetne hazai körülmények között, el van titkolva. Néha beböfögnek egy-egy arányszámot, de már azt sem lehet elhinni nekik, amit kérdeznek. Értem én, hogy elvileg a Sinopharm rosszul szerepel a többi vakcinához képest és így égő lenne de emberéletek múlhatnak rajta...


Maga az oltás, hogy biztonságos-e...egyén függő, ahogyan én láttam. Van akinek semmi baja, van akinek meg akár rejtett betegséget előhoz vagy előidéz mást. Hogy mennyire lehet a vakcinákat okolni ezzel, azt nem tudom, de azért bizonyos esetekben gyanús.


Nem vagyok oltásellenes, és nem tartom birkának azt, aki oltat (bár aki elvakultan tukmálja, arról azért van egyfajta véleményem), mindenki próbálja meghozni a helyes döntést csak itt mostmár arra a szintre jutunk, hogy vagy ki lesz mondva az igazság vagy nagyon sokan meghalnak (nem csak covidban, hanem a kórházi túltelítettség miatti halasztott ellátásban).

2021. nov. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

“ Kérdésre válaszolva: én oltatlan vagyok ”

Igen, ez a fikázásodból rögtön kiderült.

Nem csak oltatlan vagy, hanem agyhalott is, ha nem látod az összefüggést.


Várj segítek egy fél mondatban:


Buta dolog azért nem hasznàlni a védelmet (biztonsági öv, oltás stb) mert korábban volt olyan eset, amikor nélküle sem ért károsodás. (Kis baleset vagy enyhe covid)


Ugyanis nem zárja ki a kettő egymást, az első enyhe lefolyás utàn a második alkalom végződhet a lélegeztetőgépen.


Ennél érthetőbben nem tudom elmondani.

2021. nov. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

Jah és nem vagy oltásellenes de természetesen neked is van 698 ismerősöd, aki mind mind szenved az oltás minden létező és nem létező mellékhatásától 🤣🤣🤣

Baromi hiteles vagy.

2021. nov. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
29%

Egy szóval nem mondtam hány ismerősöm. Van egy pár, látom, tapasztalom. :) Attól még nem vagyok oltásellenes, mert a covid vakcinát nem adattam be magamnak, mivel vonatkodom tőle.


Értem én a párhuzamot de itt nem lehet vonni a kettő közé akkor sem. Erről a témáról le lehet kattanni, semmit nem érsz el vele, csak kiröhögteted magad. :)


Agyhalott? Hmm...érdekes. Manapság minden oltásfanatikus hirtelen istent játszik és ő a mindettudó kisokos. Ezért is van még járvány...na mindegy. Én csak leírtam a véleményem, akinek nem tetszik az majd pirosozza, ennyi. :)

2021. nov. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
23%

“Értem én a párhuzamot de itt nem lehet vonni a kettő közé akkor sem. Erről a témáról le lehet kattanni, semmit nem érsz el vele, csak kiröhögteted magad. :)”


Valami érveket hallhatnànk, vagy ennyiben maradunk, hogy szerinted neked van igazad, és punktum mindenki más csak kiröhögteti magát? 😀

Hagyjuk is, galamb vagy már látom.

2021. nov. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!