Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Oltatlan, szívbeteg (szívrmitm...

Oltatlan, szívbeteg (szívrmitmuszavaros) Basedow-kóros ismerősöm most nem rég esett át a delta mutánson, sima náthával. Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés

Elvileg az oltatlan, krónikus betegekre életveszélyes a dolog azt mondták. Nála viszont sima nátha volt, közepes köhögéssel, jött-ment mellette, csak a munkáltató kérte a tesztet tőle a köhögés miatt, ami pozitív volt. Azóta letelt a karanténja, kérdeztem mi volt, hogy viselte, azt mondta semmivel sem volt több, mint bármelyik eddigi náthás betegsége. Pedig szed gyógyszert a szívére, a pajzsmirigyére, és nyugtatót is.

Közben a háromszor oltott kollegája is elkapta, ő kórházba került. Akkor most hogy is van ez??? Én már tényleg nem értem az egészet!


2021. nov. 28. 16:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Úgy hogy oltatlanként, idén harmadjára vagyok megfázva, rossz közérzettel, de ennél semmi több.
2021. nov. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom általános iskolában alapszintű statisztikát miért nem oktatnak. Kevesebb ilyen sötét ostoba kérdés lenne...
2021. nov. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Leszarom a statisztikát ha a 100 ezerből én vagy a gyerekem akár anyám, apám lesz az az 1 aki elpusztul 3 oltás után míg más oltatlanul több betegséggel is alig tapasztal panaszokat és csak náthaként átmegy rajta. Vagy véd az oltás vagy nem, mert így nekem abszolút úgy tűnik, hogy nem véd sokat és nem az oltás számít hanem az ember immunrendszere.
2021. nov. 28. 16:53
 4/11 anonim ***** válasza:
11%
Véd az oltás. Ez teljesen egyértelmű. Szóval nem értem a hisztit.
2021. nov. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

" míg más oltatlanul több betegséggel is alig tapasztal panaszokat és csak náthaként átmegy rajta"

Egyedi az ember immunrendszere.

Ez igaz az oltottakra és az oltatlanokra is.

Egyetlen példából olyan következtetést vontál le, hogy az oltatlanok enyhe tünetekkel megússzák, az oltottak pedig belehalnak?

2021. nov. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Ha leszarod a statisztikát, jó.

De anya lehet az is aki oltstlanul meghal

2021. nov. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nagyban kell nézni, mert két emberből nem lehet kiindulni, ha van ezer oltott és elkapja, abból is lesz súlyos beteg, mondjuk 10 fő, de ha az oltatlanokat nézed ott meg lesz mondjuk 200 fő az ezerből. Ezek példák, nem tudom a pontos adatokat. De azt láthatod, hogy az ismerősöd simán lehet 1 abból a 800-bol, aki egy náthával megússza.
2021. nov. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Áhh, nem ő az egyetlen ha nagy számokban nézem az ismeretséget. Csomó oltatlan ismerős van aki ugyan nem krónikus beteg, mint az illető, de semmi komoly bajuk nem volt, karantén után visszatértek munkába, mint előtte. Sok oltatlan van a környezetemben aki meg még el sem kapta pedig nem is vigyáz magára. Mi oltva vagyunk, de azért kezdek félni ha már az oltás sem biztos és lehet anélkül is túlélhettem volna.
2021. nov. 28. 17:25
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerhetsz annyi embert, mint ahányan elkapják a covidot. Ez egy nem annyira súlyos betegség, mint mondjuk az ebola azt hiszem 1% hal bele, de az influenzába csak 0,1%, csak tizedannyian halnak bele influenzába, mint covidba, így mégis súlyosnak mondható. Akinek rosszabb az egészségi állapota, vagy idősebb azt minden betegség rosszabbul érint, de olyan is van aki fiatal és megszívja, influenzánál is, csak éppen sokkal ritkábban, nagy eséllyel egy fiatal, oltatlan egészséges ember átesik a covidon náthás tünetekkel, de közben megfertőz olyat, aki viszont belehal, ezért van a maszk és a lezárás.
2021. nov. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%

Az ő immunrendszerét még nem zavarták össze oltással.

Remekül kivédte .

2021. nov. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!