Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit csináljak? Totál kétségbe...

Mit csináljak? Totál kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés
A lényeg az, hogy a fiam kezdte nálunk a kovidot múlt hét előtti héten pénteken. Múlt héten hétfőn lett ő pozitív én kedden. Mi már túl vagyunk rajta. Én tegnaptól vagyok gyógyult, ő péntektől. A férjem hétfőn bekezdett rosszul lenni, de nem akart tesztet, mert hiszen tudjuk hogy az, hiszen mi is azok voltunk. Ezt mondta. Eddig egész tűrhetően el volt influenza jellegű tünetekkel. Volt láza, vett be gyógyszert levitte. Ma viszont nagyon extrém gyengeség lett rajta úrrá. Nem kelt fel az ágyból, pár kanál levest evett, de mást nem. Hőemelkedése van, de nem rég vett be gyógyszert, szóval ezért nem lázas. Most viszont nem bírt abszolút felkelni, nem bírt kimenni wc- re. Elindult, de visszafeküdt. Nagyon aggódom érte. Csak alszik egyfolytában. Mit csináljak? Hívjak mentőt? Vagy hagyjam aludni, várjak reggelig? Azt mondja nem fullad. Mit tegyek? Vérnyomása pulzusa normális.

2021. nov. 28. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Én is így estem át rajta, egyfolytában aludtam és a klotyóra alig bírtam elmenni. Enni sem tudtam.

Ha más komolyabb tünet nincs, akkor ne aggódj.

Kitartást!

2021. nov. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Mennyi volt a láza, amire gyógyszert vett be?
2021. nov. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Hagyjad aludni. Én is ezt csináltam 4-5 napig, utána elkezdett javulni a helyzet. Emiatt felesleges mentőt hívni (nem is jönnének ki). Az ilyen szintű gyengeség sajnos a fertőzés gyakori tünete, úgyhogy amíg nincs egyéb súlyosabb tünete, addig ne aggódj!
2021. nov. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Először is kellene pulzoxi mérés, naponta többször. Ezen felül légzés frekvenciát is mérni kéne. Lehet nem érzi a fulladást, de van csendes oxigénhiány is, amit az illető egy ideig észre sem vesz.

Pár kanál leves nagyon kevés, folyadékpótlásra mindenképp figyelni kell, a kiszáradás már önmagában is életveszélyes tud lenni.

Úgyhogy a magam részéről nem tudok jó szívvel csatlakozni a legyintgetők táborához.

2021. nov. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kihívtam a mentőt. A kovid gyorsteszt negatív lett, de lecsesztek, hogy hamarabb is hívhattam volna őket, mert kevés volt az oxigénje. Most bevitték, oxigént kapott egyből.
2021. nov. 28. 23:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mielőbbi gyógyulást!

Otthonra pedig vegyél egy pulzoximétert. Nem olyan nagy kiadás és megéri.

2021. nov. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld!
2021. nov. 29. 00:05
 8/8 anonim ***** válasza:
14%

A covid gyorsteszt negatív lett, mert gondolom kaptatok védőoltásokat! Jó eséllyel túléli a férjed, jobbulást kívánok neki.


A tünetei ezek voltak:


"Ezek az eddig tapasztalt tünetei a fertőzésnek:


Nagyfokú kimerültség

Olykor kiugróan magas pulzusszám (ezt egy hatéves gyereknél dokumentálták)

Nem jelentkezik a szaglás és ízérzés elvesztése"

2021. nov. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!