Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van értelme a covid oltásoknak...

Van értelme a covid oltásoknak, ha ugyanannyi (ha nem több) ember hal bele, mint oltás nélkül?

Figyelt kérdés

Hogy teljesen őszinte legyek, nem vagyok oltásellenes, be is adattam magamnak, habár csak az 1 adagos Janssent még nyáron. Hittem benne, az oltásokban is.


De itt vagyunk, az emberek 60%-a megkapta már az oltást, mégsem javult a helyzet, sőt egyenesen romlik, a negyedik hullámot mondják a legerősebbnek.


Mondják, hogy emlékeztető oltás a harmadik, de ha fél év elteltével 2 oltás (Janssen esetén 1) mégis elkapják az emberek a covidot, sőőőt meg is halnak bele (viszonylag fiatalabbak, középkorúak is), akkor MI ÉRTELME AZ OLTÁSNAK? Semelyik másik oltásnál nincs ez, hogy fél éven belül kapsz belőle 2-t, mégsem hatásos és kell harmadik. Oké, mutálódik a vírus, értem én, de ezek a vakcinák az eredeti vírusra vannak szabva, effktíve mindegy, hogy hányszor adatod be...


Őszintén hittem az oltásokban, de tényleg felmerül a kérdés, hogy mennyire hatásos. Én oltás előtt, 1 oltással sem kaptam el ezt a vackot, pedig mindennap tömött buszon utazom munkába, munkahelyen sorra küldik a 3x oltott, de mégis covidos embereket, magyarul körbevesznek covidosok és semmi. Szerintem csak az immunrendszerünkben lehet bízni az oltásban nem... aki fogékony a covidra, az 3 oltás mellett is elkapja és súlyos kimenetele is lehet, aki nem fogékony, az valószínűleg oltás nélkül sem fogja elkapni, ha mégis, enyhe tünetekkel..



Mit gondoltok? Mások is vannak ilye oltás-kiábrándultak?



2021. dec. 3. 15:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

Nem igazán értem a kérdést, mert most a negyedik hullámban minden elérhető adat szerint a kórházban ápoltak több mint 90%-a oltatlan.


A másik, hogy ha itthon 60%-os az átoltottság, az még mindig 4 millió oltatlan embert feltételez. Ők ugyanúgy meg tudják tölteni a kórházakat, meg a halálozási listákat, mint a 10 millió (mert hogy napi 10-20 ezer fertőzöttről, meg ilyen párszázas halotti állományról beszélünk, ami 4 millió emberből is könnyen kitelik).


Soha nem mondta senki, hogy 60%-os átoltottságnál megszüntethető a vírus.

2021. dec. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%

"Semelyik másik oltásnál nincs ez, hogy fél éven belül kapsz belőle 2-t, mégsem hatásos és kell harmadik. Oké, mutálódik a vírus, értem én, de ezek a vakcinák az eredeti vírusra vannak szabva, effktíve mindegy, hogy hányszor adatod be..."

Influenza is ugyanez.


"ha ugyanannyi (ha nem több) ember hal bele, mint oltás nélkül?"

És akkor gondolj bele, hogy oltás nélkül hányan halnának bele ebbe a hullámba.

2021. dec. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Az oltottak jelentős része pont ugyanezt érzi, mint te. Rengetegen az oltás mellékhatásaitól szenvednek, vagy ugyanúgy mint te, kérdezzük, hogy mégis mi értelme, ha ugyanúgy elkaphatjuk, továbbadhatjuk, ugyanúgy megbetegedhetünk, lehetnek a covidnak szövődményei, kórházba is lehet kerülni, és meg is lehet halni tőle. Tehát lényegében annyiból vagyunk az oltatlanok előtt, hogy mi még a vakcina következményeitől/mellékhatásától is parázhatunk. :)
2021. dec. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%
van
2021. dec. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Én sem kérewk többet, szerintem a vak is látja be kell ismerni hogy ez nem jött be. Igaza van aki az influenzával példálózik, azt sem lehet oltással megállítani együtt kell vele élni, nem lehetséges precízen lekövetni az aktuális mutációkat oltásokkal és kiirtani. Ilyen fajta vírusokra nem megoldás az oltás. Remélem mihamarabb beismerik ezt a politikusok.
2021. dec. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
19%

"Van értelme a covid oltásoknak, ha ugyanannyi (ha nem több) ember hal bele, mint oltás nélkül?"


Ha ez igaz lenne, nem lenne értelme. De mivel nincs így, így van értelme.


Egyszerűen csak egy pici logikai készség és általános iskolai matek tudás szükségeltetik hozzá.


Tavaly nem volt ennyi fertőzött, nem terjedt el ennyire a vírus, mint most. Másrészt 10-ből 8-9 oltatlan.

2021. dec. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

“ most a negyedik hullámban minden elérhető adat szerint a kórházban ápoltak több mint 90%-a oltatlan.”


Akkor mi magyarok valami superman-ek vagyunk.

Németeknél 45% oltott a kórházakban, 70% átoltottságnál.


Van némi hatása, de közel nem annyi, amennyire hypeolják.

2021. dec. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

“ És akkor gondolj bele, hogy oltás nélkül hányan halnának bele ebbe a hullámba.”


Ez csak feltételezés.

Pont olyan, mint egy rokonom a vájt pincéből másfél hónapig szivattyúzta a megemelkedett talajvizet, míg leégett a szivattyú, persze a vízszint. (Pincét sosem szivattyúzunk)


Majd amikor nyáron jött a szárazság, szépen elment magától a víz.


Ma napig meg van győződve, hogy sosem ment volna le, ha nem szivattyúz.

2021. dec. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Most már tényleg valószínűbb, hogy csak propaganda, hogy oltatlanok vannak a kórházban. A háziorvosi praxisok covidbetegei 90%-ban éppenhogy oltottak, lásd a Dr Ritter féle interjút. A kórházi osztályokon a 2/3 oltott, lásd a Dr Horváth féle interjút a Szent János kórház covid osztályáról. Ezért nem akarja kiadni a precíz adatokat a kormány ez nyilvánvaló!
2021. dec. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
38%

"Németeknél 45% oltott a kórházakban, 70% átoltottságnál."


Linkeld kérlek, honnan van ez az információ, hogy több a fél éven belül oltott a kórházban,mint az oltatlan?

2021. dec. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!