Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van értelme a covid oltásoknak...

Van értelme a covid oltásoknak, ha ugyanannyi (ha nem több) ember hal bele, mint oltás nélkül?

Figyelt kérdés

Hogy teljesen őszinte legyek, nem vagyok oltásellenes, be is adattam magamnak, habár csak az 1 adagos Janssent még nyáron. Hittem benne, az oltásokban is.


De itt vagyunk, az emberek 60%-a megkapta már az oltást, mégsem javult a helyzet, sőt egyenesen romlik, a negyedik hullámot mondják a legerősebbnek.


Mondják, hogy emlékeztető oltás a harmadik, de ha fél év elteltével 2 oltás (Janssen esetén 1) mégis elkapják az emberek a covidot, sőőőt meg is halnak bele (viszonylag fiatalabbak, középkorúak is), akkor MI ÉRTELME AZ OLTÁSNAK? Semelyik másik oltásnál nincs ez, hogy fél éven belül kapsz belőle 2-t, mégsem hatásos és kell harmadik. Oké, mutálódik a vírus, értem én, de ezek a vakcinák az eredeti vírusra vannak szabva, effktíve mindegy, hogy hányszor adatod be...


Őszintén hittem az oltásokban, de tényleg felmerül a kérdés, hogy mennyire hatásos. Én oltás előtt, 1 oltással sem kaptam el ezt a vackot, pedig mindennap tömött buszon utazom munkába, munkahelyen sorra küldik a 3x oltott, de mégis covidos embereket, magyarul körbevesznek covidosok és semmi. Szerintem csak az immunrendszerünkben lehet bízni az oltásban nem... aki fogékony a covidra, az 3 oltás mellett is elkapja és súlyos kimenetele is lehet, aki nem fogékony, az valószínűleg oltás nélkül sem fogja elkapni, ha mégis, enyhe tünetekkel..



Mit gondoltok? Mások is vannak ilye oltás-kiábrándultak?



2021. dec. 3. 15:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
80%

[link]


Ezek után bárki azt gondolja, hogy az országok vezetői olyan irányba akarjak terelni a kontinenst, ami szeretetet, békét, boldog családokat, egészséges embereket eredményez?

A covidnál sincs hátsó szándék mi? A vakcinát ingyen adja az állam itt is...

2021. dec. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
65%

[link]


Egy magyar orvos németországban. Aki tud lépjen be a csoportba. Segítsük egymást, mert mindenkit el fognak nyomni jövőre!

2021. dec. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
90%

Milyen "ugyanannyi (ha nem több)"?


[link]

A halálozás hétnapos csúszóátlagának a görbéje még csak épphogy a második hullám szintjét érte el, amikor a napi új fertőzöttek átlaga csak kicsit több mint fele volt a mostaninak.

A harmadik hullám napi halálozásának 2/3-ánál tartunk, pedig annál is valamivel több fertőzött van most. Valószínűleg fog még emelkedni a halálozás, bár az előző hullám szintjét nemigen fogjuk már elérni. És nálunk csak 60%-os az átoltottság, ennyivel nem várhatjuk, hogy a halálozás bezzeg tizedére csökkenjen.


Összevetésül itt van a 4. hullámnak 30%-os átoltottsággal nekifutó Románia halálozási görbéje. Bő két és félszer akkora mint az eddigi legnagyobb. A fertőzöttségi görbéjük bő 1/3-dal nagyobb.


Azért nem kicsit jobban sikerültek nálunk a dolgok a kétszer annyi oltással, nem?


[link]

2021. dec. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!