Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ilyen tünetekkel szerintetek...

Ilyen tünetekkel szerintetek milyen gyorsan fog felépülni a párom a koronavírusból? Tapasztalatok, akik már átestek rajta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma van egy hete, hogy megjelentek a páromnak az első tünetei,múlt pénteken, a tünetei:

orrdugulás, orrfolyás, szag, és ízérzék elvesztése, folyamatos fáradtság, torokfájás, első nap fejfájás, néha kicsit köhög, láza, hőemelkedése nincs csak hidegrázás, már ritkábban, eddig a legmagasabb hőmérséklete 36.9-37 fok volt, szerdán csinálták a tesztet, ami sajnos pozitív lett, elvileg 10 napig kell karanténba lennie, csak azt sem mondták, hogy mikortól számít a 10 nap, meg konkrétan semmiről sem tájékoztatták...

Enyhék a tünetei, tulajdonképpen alig köhög néha-néha akkor sem durván, de 1 hete már beteg.

Egyszer érez valamit, aztán teljesen jól van, aztán visszatérnek a tünetei és ez megy..

Szerintetek mennyi idő kell még teljesen rendbe jön, és már nem fertőz? Mik a tapasztalatok,akik már túlestek rajta? 10 nap leteltével már egyáltalán nem fog fertőzni?



2021. dec. 3. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát mire teljesen rendbe jön, azt nem tudni, hogy mikor lesz, változó.

Én miután "kigyógyultam" belőle fél évig nem éreztem a szagokat és ízeket rendesen.

2021. dec. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Ez így elég enyhe, szinte már nátha. Nekem is ez volt tavaly, három napig voltam hőemelkedéses, aztán inkább már csak pihentem, mint beteg voltam. Szaglásom ment még el pár napig. De dolgoztam gépről közben végig. Annyira unatkoztam otthon, hogy folyton kimászkáltam az erdőbe a karantén ellenére. Persze senkivel nem találkoztam, nem akartam továbbadni. De pozitív volt, úgyhogy ilyen a COVID.
2021. dec. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Ja 2 voltam, a legutolsó kis tünet 9 nappal az első után múlt el. Már nátha jelleggel se köhögtem utána, torkom se fájt, a szaglásom is visszatért.
2021. dec. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A szaglásvesztés már a vége volt nekem.

Ha sokat feküdt, akkor kb 1 hónap míg visszatér az állóképessége, de ez minden hosszabb betegségnél így van.

2021. dec. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sokat feküdt és aludt
2021. dec. 3. 20:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem most ez volt: 2 nap hőemelkedés visszatérően 37.2-37.9 között, aztán orrdugulás 1 nap, másnapra semmi, lassan tompuló ízek, szagok.. Annak meszeltek 4 napra teljesen, de már jól voltam, közbe is edzettem..nem éreztem teljesítményromlást.
2021. dec. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!