Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért kötelező az oltás...

Miért kötelező az oltás fiatalabbaknak, amikor főleg idősekre veszélyes a covid és az oltás nagyon nyájimmunitást sem alakít ki mert meg lehet fertőzni és tovább lehet adni?

Figyelt kérdés
Oké 50 én felett legyen kötelező mert azok halnak meg leginkább covidban, de fiataloknak.. miért? oké még úgy nem kötelező de pl. tanárok elveszíthetik állásukat és én is ha nem oltatom magam kirugnak a közigazgatásból.. ez azért burkolt kényszerítés
2021. dec. 5. 08:14
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező! Valóban elkaphatják a vírust de dz oltottaknak a szervezete hamarabb legyűri a vírust, tehát sokkal kevesebb ideig fertőzőek. A gyerekek az iskolában sok száz más gyerekkel járnak. Nyilván nem állnak le beszélgetni mindenkivel, de egy nap ha 7 embert megfertőz egy gyerek az már elég, ezek a gyerekek továbbfertőznek. És ez csak 1 nap.

Nyilván nem pontos számítás úgyhogy ne kössetek bele, de ha nem oltott akkor átlagosan kb dupla annyi ideig fog fertőzni.


Ami azért lényeges mert a kórházakban csak sürgős műtéteket csinálnak mert nincs orvos. Nincs orvos mert a Covidos betegekkel vannak elfoglalva. Szóval egyikből következik a másik. Minél több embert (10, 20 30 40 evest) oltanak be annál kevesebb ember fog továbbfertőznek és kerül korhazba. És minél hamarabb visszakerulhet minden a régi kerékvágásba.

2021. dec. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:

Jó lenne ha háziorvos orvos nem csak telefonon diagnosztizálna, jó lenne ha szakorvosok ugyanúgy tudnának rendelni. Én ki tudom fizetni a magán orvost de sok ember nem tudja ezért tavaszig várnia kell higy sorra kerüljön. Akkor még lehet higy már sulyosbodik a betegsége.

Ehhez mind az kell hogy kevesebb ember legyen kórházban ahol nem csak 50-en felettiek vannak mint eleinte. Mert a Delta variáns megjelenésével a fiatalabbak is bekerülnek.

2021. dec. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!