Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért kötelező az oltás...

Miért kötelező az oltás fiatalabbaknak, amikor főleg idősekre veszélyes a covid és az oltás nagyon nyájimmunitást sem alakít ki mert meg lehet fertőzni és tovább lehet adni?

Figyelt kérdés
Oké 50 én felett legyen kötelező mert azok halnak meg leginkább covidban, de fiataloknak.. miért? oké még úgy nem kötelező de pl. tanárok elveszíthetik állásukat és én is ha nem oltatom magam kirugnak a közigazgatásból.. ez azért burkolt kényszerítés
2021. dec. 5. 08:14
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
54%
Azt azért ugye nem gondolod, 20-as, hogy direkt fertőződjünk meg, mert a természetes védelem a nyálkahártyát is védi?
2021. dec. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
Nem. Hol állítottam ilyet?
2021. dec. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
39%

Butuska! Ez a mondatot tudod értelmezni? "Unvaccinated and vaccinated have similar viral load in communities high in SARS-CoV-2 delta" Agyilag fel tudod fogni ezt, vagy tényleg ennyire basic elmével vagy megátkozva?

[link]

2021. dec. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
62%
"While the peak load may be similar, vaccinated people are likely to have lower viral load overall, and therefore be less contagious."
2021. dec. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
47%

"Ez már meg is dőlt többször de logikus is, hogy nem így van"


De, de, így van. Te említetted a tudósokat, hogy kimondták, szerencséd van, mivel én pont ezzel foglalkozom phd-s biológusként, úgyhogy egy picit jobban tudom a dolgokat, mint te.


Olyan, hogy nyálkahártya szintű védelem, olyan nincs. Alap, hogy a nyálkahártyán megtapad a vírus, bár aki ezt tudja és nem koki, az esténként sós vizes oldattal átmossa az orrjaratait, télen ez amúgy is alap. De ha bejut a nyálkahártyán, nem mindegy, hogy valaki oltott vagy sem, mert míg egy oltottban a vírus nem rud úgy szaporodni, úgy egy oltatlanban tud. És ha több van, akkor többet tud elszórni. Pláne, hogy beteg is lesz, így extra mértekben fertőz, ellenben egy oltottal.

2021. dec. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
36%

#25: ha tényleg biológus vagy, ráadásul phd-s, akkor gyorsan hagyd ott az egyetemet vagy nézz utána a dolgoknak jobban, mert nálad okosabbak is mondták már a nyálkahártya szintű védelmet.


Amúgy meg csak egy oltásfanatikus troll vagy, közöd nincs a 8 általánosoddal az egyetemhez. :D

2021. dec. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
24%
Azért birom, mikor az oltásellenes lúzer saját magát égeti be, mint pl. a 23-as :D
2021. dec. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
0%

#24-eshez a forrás ismét:

[link]


Ugyanakkor #23-ashoz ..

"*Important Notice

medRxiv publishes preliminary scientific reports that are not peer-reviewed and, therefore, should not be regarded as conclusive, guide clinical practice/health-related behavior, or treated as established information"


Plusz a kommenteket is érdemes elolvasni..a #23-as cikk alján akkor már..

2021. dec. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
6%

26-os, ennyi a nagy érved, hogy nálam okosabbak is mondták a nyálkahártya szintű védelmet meg hogy nem is vagyok biológus? :D


Ez igen, az óvodában ment ez a szintű vita, mikor valaki arra is h.lye volt, hogy érveket irjon vagy esetleg utána olvasson annak amit leír, mert az, hogy nálam okosabbak (név szerint meg hogy milyen végzettséggel sikerült azt megállapítani, hogy okosabb is) emberek random mondandójat elhiszed úgy hogy utána sem nézel, azért sokat elmond az agyi szintedről pubi

2021. dec. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
63%
A személyeskedést te próbáltad elkezdeni, csak nem mentem bele ebbe a dedós gyk-s vitaba, amit próbálsz itt képviselni ;) Menj és olvasgasd egy kicsit a biosz könyved, hosszú még a délután, hátha ragad rád valami és nem egeted be magad legközelebb itt, mint most.
2021. dec. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!