Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért csak a halált tekintik...

Miért csak a halált tekintik veszélyességi faktornak?

Figyelt kérdés

Itt ez a COVID ugye. Már egy pár napja.

Mennek a vérre menő viták, hogy mennyire veszélyes, oltani-nemoltani stb..

És a veszélyességével kapcsolatban az thozzák fel, hogy csupán az emberek 3%-a hal meg, ami nem túl nagy arány, fiataloknál ez sokkal kisebb arány stb... Tehát nem is annyira veszélyes betegség, hogy ennyit törődni kéne vele.


De... Egy betegség nem csak akkor okoz problméát, ha halált okoz.

Tény, hogy gyorsabban terjed mint a megszokott betegségek. És az is tény, hogy ha valaki kiütköznek a tünetek, akkor az elég ramatyul fogja érezni magát, és 1-2 hétre munkaképtelen lesz, ráadásul ebben az időszakban tovább fertőzhet másokat, akik ugyanígy ramatyul lesznek és munkaképtelenek lesznek.


Ez egy nettó 180ezres fizetés esetén 15-30ezer forintos fizetéskiesést okozhat, illetve gyógyszerre elmegy további 5-15ezer forint.


Plusz ha a gyerek lebetegszik, valakinek otthon kell maradnia vele akkor is, ha a szülő nem beteg, ami vagy az éves szabadságokból megy, vagy megintcsak betegszabi, ami fizetéscsökkenés. És ha magadtól meg is vontad, a gyerekbe azért beletöltöd a Neocitrant, hogy ne szenvedjen már annyira, szóval gyógyszerárak.


És az életminőségi és anyagi vonzat után még ott a szociális rész:

Nyilvánvalóan ha beteg vagy, nem mész sehova, akár le volt beszélve eg yprogram, akár nem. Ez így az ünnepe táján fokozottan kínos, hogy a karácsonyt és a szilvesztert otthon betegeskedve kell eltölteni. Senki nem vágyik erre azthiszem.


Aki azt hangoztatja, hogy nem kellenének korlátozások, a vírus nem olyan veszélyes, sőt, van aki az tmondja, hogy mindnekinek át kéne esnie a betegségen, az erre nem gondol?

Ha oda-vissza fertőzgetik egymást az emberek a különböző variánsokkal, ez ugyanúgy leterheli a gazdaságot, és fokozottan rontja az emberek életminőségét mint az, ha otthon kell maradni vagy maszkot kell hordani.


Vagy betegnek lenni már smafu? Csak a halál számít, a beeges élet nem?



2021. dec. 10. 16:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
47%

"És a veszélyességével kapcsolatban az thozzák fel, hogy csupán az emberek 3%-a hal meg"


Tévedés.


A világon összesen 5.306.375 haltak meg Covidban.

A világ népessége jelenleg: 7884678495

A halálozás: 0,067%


Na, emiatt van az a "Jaj, mind meghalunk járvány..."


Sőt, mondok még valamit, ha a világ népessége minden egyes nap tenne saját testi és lelki egészségéért (persze itt nem a Dél-Amerikai vagy az afrikai, indiai gettókra, nyomornegyedekre gondolok), akkor jóval kevesebben lennének betegek, mert kevesebben lennének fogékonyak a betegségekre.

De pl. hazánk Európa egyik legelhízottabb és legbetegebb nemzete, és addig, míg ezt nem képesek az emberek felfogni, hogy az egészségükkel napi szinten foglalkozni kéne, nem eső után köpönyeget játszani és sírni.. akkor nem lenne semmi probléma.


Kérdező, te pl. mit teszel napi szinten saját testi és lelki egészségedért?


Többségében aki beteg lesz, az saját magának köszönheti.

2021. dec. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Látom megfogtad a lényeget, ráaádul érdekes módon számolod a statisztikákat:D

De azért köszönöm a válaszodat.

2021. dec. 10. 16:52
 3/26 anonim ***** válasza:
60%
Amiket leírtál az igaz volt eddig is az influenzára és minden betegségre. Miért kellene a covidnáthának minden betegség fölé emelve elvakultan hódolni? Tényleg valamiféle vallásszerűség alakult ki a covidra? Nem értem mitől kellene jobban izgulni rajta mint az összes többi betegségeken.
2021. dec. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

3as, valóban, áll az influenzára is. Azt leszámítva, hogy az influenza szezonja sokkal rövidebb és sokkal kevésbé terjed gyorsan.


De a felvetés jogos. Miért akarna bárki influenzás lenni? Szerintem logikus az arra való törekvés, hogy ne kapja el az ember. Szar dolog.

2021. dec. 10. 17:23
 5/26 anonim ***** válasza:
74%

#1


Érdekesen számolod a halálozási arányt. Ilyen erővel akkor a Marburg vírus jóval-jóval veszélytelenebb, mint a covid, hiszen 7,8 milliárd emberből csak ~550 ember halt meg. Gondolom nem lényeges, hogy amúgy 600 esetből halt meg 550 ugye?

2021. dec. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom, más hogy van vele, de én a COVID előtt is voltam beteg náthával, influenzával, évente akár 2-3-szor is. Voltam betegszabadságon, lemaradtam jó programokról. Valóban, én is utálok beteg lenni. Ezért is kezdtem el pár éve egészségesebben élni és vitaminokat szedni. Azóta egy sima légúti nyavalya pár nap alatt átmegy rajtam, enyhe tünetekkel.

Épp most voltam/vagyok COVID-os, most már erről is van saját tapasztalatom. 3 napig voltam lázas, kicsit köhögök még néha, de nem vert le a lábamról. Ha nem lennék karanténban, simán tudnék dolgozni, de nyilván nem szeretnék másokat megfertőzni, így itthon teszek-veszek, kitakarítottam a házat, ilyesmik. Most már végre nyugodt lehetek, hogy jó ideig védett leszek, talán még kártyát is kapok egyszer.

2021. dec. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
46%
Rendben, Kérdező. Akkor milyen ötleted van? Mert, ha azt hiszed, hogy oltottan nem lehetsz covidos, akkor rossz hírem van, tévedsz. Ugyanúgy beteg leszel, ugyanúgy otthon kell ülnöd. Ugye ezt akarod elkerülni. Akkor tehát mindenki zárkózzon be örökre, hogy nehogy elkapja? Az nem gond, hogy akkor betegszabit se kapsz? Nem dolgozunk, nem járunk boltba, nem szórakozunk, csak ülünk otthon mindörökké. Így jó lesz?
2021. dec. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
55%

De az oltottak alacsonyabb valószínűséggel betegednek meg, és a fertőzőképességük is kisebb.


Kedves kérdező én meg azon gondolkodtam, hogy a COVID bizonyos esetekben maradványtünetekkel gyógyul, lásd postcovid állapot. Ide is írnak néha olyat, hogy valakinek hónapok óta nincs szaglása és ízlelése, és hogy ez vajon meddig tart még? Vagy a tüdő levegőfelvételi képessége csökkent, vagy pedig más maradványtünetek lesznek. Ennek a valószínűségét is csökkenti az oltás. Valamint nem látom, hogy ezzel számolnának az emberek, mintha nem lenne ilyen.

2021. dec. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
44%

#8! Persze, persze. Azért kapta el már kb.az összes oltott ismerősöm és fertőzte végig a komplett családját és munkahelyét. Én meg oltatlanul köszi, jól vagyok.

Tudom, ezt mondta a tévé, de te TÉNYLEG ezt látod a környezetedben? Most vagy én élek másik bolygón, vagy az oltás fanatikusok, de én nem hiszem el, hogy ennyire különböznek a saját tapasztalatok.

2021. dec. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
80%

Kedves 1. Válaszoló, nagy butaságot írtál le, gondold végig! Azt kell kiszámolnod, hogy a megfertőzöttek hány százaléka halt meg...

A többinis amit írtál..., persze értem, ezzel csökkented a szorongásod, ok.

2021. dec. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!