Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért rohan sok fiatal huszon-...

Miért rohan sok fiatal huszon-harmincéves a harmadik oltást felvenni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok oltásellenes, be is adattam magamnak az első kettőt, pont. Hittem is az oltásokban, de sajnos megbizonyosodtam róla, hogy nem használnak semmit, kb ugyanannyian halnak meg, mint oltás nélkül.

Nyilván aki idős, beteg, ráadásul sinopharmot kapott, persze, menjen oltatni harmadszorra-negyedszerre stb, de egyszerűen a világ teljesen megbolondult... itt vannak az egészséges huszon-harmincéves emberek, 2 oltás után egy éven belül. Valószínűleg oltás nélkül is kb influenzaként hatott volna rájuk a covid többségében, na de 2 oltás után még annyit sem éreznének... miért rohannak mégis a kétszer oltott fiatalok a 3-4. oltásért, van értelme???


Ez az én álláspontom, de érdekel, ti mit gondoltok a témáról, természetesen megértem, ha más mást gondol.



2021. dec. 21. 16:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
37%

Az oltásról bebizonyosodott, hogy hatásos, fele annyian se hallnak meg, nem a szenny médiát kene félreértelmezni, hanem megnézni mi van a való életben.


Akik rohannak felvenni, azoo az értelmiségiek, akik tanultak biológiát. sajnos kevesen vannak

2021. dec. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
30%
Hogy téged idegesítsen
2021. dec. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
34%
Mért bármilyen későre is tolódik ki, élvezni akarják a nyugdíjas életet.
2021. dec. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
58%
Max, a hipochonderek rohannak de az átlag embert már nem érdekli a média szennye és a sok idegbeteg pánnikkeltő.
2021. dec. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
62%

Egyrészt nagyon kevés az egészséges 20-40 közötti. (Mondásom, hogy nincs egészséges ember, csak rosszul diagnosztizált.)

Másfelől relatív egészséges emberek is kerülnek kórházba, kell nekik oxigénmaszk vagy lélegeztető. Az orvosok nem tudják, mitől függ, kinél milyen lefolyású.

A poszt-COVID előfordulása kb 30% az enyhe eseteknél. A súlyosaknál kb 85%. [link]

Harmadrészt szeretnénk csökkenteni annak az esélyét, hogy megfertőzzük a szeretteinket.


Sohasem 100%-os bizonyosságról beszélünk, hanem mindig csupán esélyekről.


Én például krónikus beteg vagyok (asztma, koleszterin stb), fogékony a felsőlégúti fertőzésekre (a megfázásnak csúfolt nyavalyákra), a köhögés sokszor hetekig elhúzódik és valamelyik fertőzésem óta tinnitusom is van. Nem akarnám kipróbálni, mit tesz velem a COVID.

2021. dec. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%
Mert már voltam covidos és egyszer elég volt nekem, a lehető legvédettebb szeretnék lenni.
2021. dec. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
63%
Minimalizálni akarják az esélyt arra, hogy betegek legyenek és így kisesenek a munkából. Nem akarnak fertőzni, körülöttük lévőket veszélyeztetni. Esetges korlátozásoknak nem akarják kitenni magukat. Oltástól nem tartanak.
2021. dec. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
66%
Egészséges és krónikus beteg fiatal is belehalt a COVID-ba. Akinek még nem halt meg közeli hozzátartozója vagy ismerőse az nem hiszi el hogy járvány van. Sajnos még több áldozat kell, hogy az emberek komolyan vegyék a kialakult helyzetet.
2021. dec. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
47%
Akik a korosztályomból beoltatták magukat harmadjára is, mind hasonló állásponton vagyunk: sokan elkaptuk korábban, többünket meg is viselt, én is egy hónapig köhögtem, pedig teljesen egészséges vagyok. Talán így csökken az esély arra, hogy mi is újra elkapjuk, illetve hogy a körülöttünk lévők elkapják tőlünk. Ha van esély arra, hogy védettebbek legyünk, akkor miért ne oltatnánk be magunkat? Illetve nem szeretnénk 24 évesen otthon ülni, szeretnénk menni helyekre, szórakozni, élni az életünket, úgy, hogy minél kevesebb félelem legyen bennünk, hogy esetleg elkapjuk, és továbbadjuk.
2021. dec. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
34%

"megbizonyosodtam róla, hogy nem használnak semmit, kb ugyanannyian halnak meg, mint oltás nélkül"


Na, neked van erre adatod? Dobd már ide pls, engem tökre frusztál, hogy csak random nővérek meg orvosok állítják egyiket vagy másikat, nincs eg ynormális adat arról, hogy a halottak közül hányna vannak beoltva és mivel.


Egyébként meg a válasz részemről egyszerű:

Egyszer már földbedöngölt és belszart az életembe a COVID, és mivel az, hogy átestem a betegségen egyáltalán nem garancia a védettségre, szeretném csökkenteni az esélyét annak, hogy újra megcibáljon Az, hogy vélhetően nem öl meg, az nekem nem vígasz, nem a halált akarom elkerülni, hanem azt, hogy a betegség miatt megint kiessek pár hétre az életből. Pláne amilyen minőségben folytatódik utána..

2021. dec. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!