Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » (Ex)Covidosok, a szaglás és...

(Ex)Covidosok, a szaglás és ízlésvesztés az első tünetek jelentkezése után mikortól jelent meg?

Figyelt kérdés

Lényeg, szombat vasárnap rosszul voltam, fejfájás, gyengeség. Csináltam tesztet, negatív lett. Hétfőn reggel nagyon rosszul lettem, de utána egész nap semmi bajom nem volt. Azért este csináltunk egy tesztet, az pozitív lett. Ma volt kint a hivatalos teszt, pozitív. Viszont kb dél óta nem érzem az ízeket és szagokat olyan intenzíven, mint pl tegnap. Ami tegnap jó ízű volt, az ma ízetlen, pedig inkább sósabb szokott lenni másnap. Szóval nem tudom, hogy a szombati az még nem is covid lett volna, és most megyek bele, vagy normális, hogy 4 nap múlva megy el? Illetve ma déltől ismét gyengébb vagyok, mint pl tegnap, vagy ma reggel, és egy kicsit a levegővétel is nehezebb, bár ezt rá tudom fogni arra, hogy be van dugulva az orrom.


25/f


2021. dec. 21. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az 5. napon ment el a szaglásom. Jobbulást!
2021. dec. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. dec. 21. 22:52
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem talán a 4., vagy 5. napon ment el, nagyjából másfél hét után jött vissza. Őrölt kávéval teszteltem, nagyon furcsa volt, amikor nem éreztem az illatát.
2021. dec. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék, hogy mindenkinek a teszt után ment el a szaglása, ízlelése? Nekem is az 5. napon tűnt fel, hogy nem működik a szaglásom, előző nap teszteltek (gyorsteszttel). A teszt előtt még normálisan éreztem a szagokat.
2021. dec. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én csináltam már vagy 3 tesztet. Úgyhogy nem hinném, hogy az összefüggés ott keresendő.
2021. dec. 22. 14:27
 6/11 anonim ***** válasza:

A 3 tesztből, ha jól értem, az első kettőt otthon csináltátok. Azok milyen tesztek voltak? Éreztél valami különbséget, amikor a "hivatalos" tesztet csinálták, vagy ugyanolyan volt? A "hivatalos" az gyorsteszt volt?

Bocsi a kérdezősködésért, csak egy picit gyanús ez nekem, ezért próbálok információkat gyűjteni mások tapasztalatairól.

2021. dec. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Összesen 3 tesztet csináltam. Egyet november végén, akkor találkoztam beteggel. Akkor negatív lett, tünet sem volt. Szombaton csináltunk egyet, az még negatív lett. Hétfőn csináltunk még egyet, az már pozitív. Nem magamnak csináltam, eüs ismerős csinálta. Aztán kedden reggel jöttek ki, és csináltak egy hivatalosat. Ugyan olyan volt, mint amit én csináltam szombaton, de ez már pozitív lett. Semmi különbség nem volt, és van egy barátom, aki jár hivatalosan tesztelni, orvostanhallgató. Ha bármi durva dolog volna, akkor mondta volna, hogy ne csináltassak hivatalosat. Úgyhogy ez inkább véletlen egybeesés, nyugodj meg.
2021. dec. 22. 21:24
 8/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen. Lehet, hogy tényleg csak véletlen.
2021. dec. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Pénteken volt az első tünetem, szerdán ment el a szaglásom és a következő hét kedden teszteltek. Úgyhogy nincs köze a szaglásvesztésnek a teszteléshez.
2021. dec. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
11. napon még pozitív lett? Az durva. Én a 11. napon már dolgozni szeretnék. Mondjuk, -lekopogom- de orrfolyás meg tüsszögésen kívül más panaszom már nincs is, pedig 5. napon vagyok. Ja, szagokat és ízeket nem érzek egyáltalán, de ez van akinek hetek múlva jön helyre.
2021. dec. 22. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!