Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit csináljak, hogy ne kapjam...

Mit csináljak, hogy ne kapjam el a covidot a velem egy háztartásban levőtől?

Figyelt kérdés

Anyukám covidos, több napja megfázásos tünetekkel, de csak tegnap ment el tesztre (mert elment a szaglas, izerzekeles is). Mikor megjött anya teszteredménye, én éppen a barátomnál voltam, most megyek haza. Január 3ig karanténban vagyun (elvileg már most is ott kene lennem, sőt tegnap este is). Viszont nekem januárban lesznek vizsgáim meg minden és nem akarom elkapni a covidot.

Fel éve voltam 1 Janssennel oltva.


Eddig teljesen tünetmentes vagyok, szívem szerint haza se mennek azért h letobbanjak, de hat nincs nálam váltó cucc sem, így mindenképp haza kell mennem.



2021. dec. 24. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Maszk, fertőtlenítés, gyakoribb szellőztetés, távolságtartás.
2021. dec. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Anyukád maradjon a szobájában, hozz neki az ajtaja elé kaját, amit ő elvesz, amikor már nem vagy ott az ajtó előtt. Mosdóhasználat, fürdés külön időben és gumikesztyűben, ffp2 maszkban alaposan fertőtleníts és szellőztess, mielőtt te használnád (kilincseket is!)
2021. dec. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Lehet rosszul tudom,de ha oltva vagy,rád nem vonatkozik a karantén.
2021. dec. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
Van ennél még nagyobb veszély ami rád leselkedik!
2021. dec. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Felvetted az oltást, most meg parázol? A janssent, mert az csak 1 adagos? Hogy meg legyen a kártya? 😃

Nem kell félned, oltott vagy, az oltottakról úgy pattan le a vírus, mint a golyóállló mellényről a golyó. Figyeld a kormányzati információkat, főleg Orbán kossuth-rádióbeli beszédeit, ott minden igaz és minden fontos információ elhangzik.

2021. dec. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utazás miatt vettem fel a janssent, igen, hogy meglegyen a vedettsegi és EU által elfogadott ráadásul.

Annyira azért nem pattan le a vírus az oltottakról sem, anya is oltottként kapta most el… :/


Nem magától a vírustól felek, nyilván belehalni nem fogok, egyszerűen betegnek lenni nincs kedvem és azért van rá esély, hogy megfertozodjek oltás ide vagy oda (ami amúgy sem ér lofazt sem, vagyis sok esetben nem)

2021. dec. 25. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!