Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért van a covid oltásnak...

Miért van a covid oltásnak ilyen rövid ideig tartó hatása?

Figyelt kérdés
3 oltásom van, tehát nem vagyok oltásellenes! De azt azért kicsit soknak tartom, hogy 4 havonta járjak oltásra...
2021. dec. 27. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Azért, mert ezeket az oltásokat eredetileg gyorsan kellett kifejleszteni. Azóta már készül az a vakcina, ami évekig is véd a COVID-tól, de nyilván még nincs kész.
2021. dec. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Na majd ha elkészül az igazi vakcina akkor én is beoltatom magam, de nem akarok kísérleti patkány lenni!
2021. dec. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Az igazi vakcina soha nem fog elkészülni. Helyette jönni fog egy másik mindmeghalunk fenyegetés és kezdődik minden előröl.
2021. dec. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező: sajnos ez most ilyen. A koronavírus agresszív, az ellenanyag túl gyorsan ürül a szervezetből, a vírus könnyen újrafertőz, ráadásul könnyen mutálódik is. Nemcsak az oltottak, a betegségen átesettek immunitása is gyorsan zuhan, és ők is könnyen elkapják újra.


Általában is elég változó, hogy egy-egy betegség ellen a védőoltás meddig jó. Ha trópusi országba utazol, akkor szokták javasolni a sárgaláz elleni védőoltást. Ilyenből elég egy egy életre, a védettség élethosszig tart. Vannak vírusok, amik ellen 10-20 évig kitart a védőoltás hatása. Influenza ellen már az egy évnél régebbi oltás se jelent túl sokat, tehát ha valaki akarja magát oltatni ellene, akkor érdemes minden évben felvenni. A kutyát veszettség ellen évente kötelező oltatni, a védettség addig biztosan kitart, de két évig már nem feltétlenül.


Nagyon felelősségteljesen viselkedtél, ha eddig felvetted a három oltást. Arra biztatlak, hogy a továbbiakban javasolt oltásokat is fogadd el, mint szükségszerűséget, és ne lázadozz ellene (egyszerűen nem érdemes, ez egy természettudományos dolog, ld. alább). Sajnos ez most egy olyan időszak (és sajnos az is lehet, hogy 5-10 évig kitart), hogy 4-6 havonta érdemes lesz elmenni oltást felvenni. Ez leginkább természettudományos dolog. Én se örülök, hogy kéthetente tankolnom kell (jobban szeretném egy évben csak egyszer csinálni, vagy mondjuk csak egyszer az életben), de ennyi idő alatt megyek 500 kilométert, és a kocsi tömegét, aerodinamikai tulajdonságait, a benzin égéshőjét, a motor energiahatékonyságát, stb. figyelembe véve az jön ki, hogy egy tank benzinnel 500 kilométernél nem tud többet menni.


[tegnap 19:54]: A betegségen átesettek védettsége se tart tovább, ők is újrafertőződnek. Sajnos úgy tűnik, ez egy ilyen kórokozó, én nem igazán tudok bízni abban, hogy egy hosszabban és alaposabban fejlesztett majd hosszabb időre védettséget ad. A vakcináció durván szólva azt imitálja, hogy a betegségen való természetes átesés valamekkora (és valamennyi ideig tartó) védettséget ad, oltással pedig mindez a betegség kockázata nélkül (illetve legyünk őszinték: a betegség kockázatát mikroszkopikusra csökkentve, valamennyi kockázata magának az oltásnak is van) történik.


Persze remélem, hogy tévedek, én se örülök, hogy az elmúlt nyolc hónapban háromszor is megböktek a covid ellen.


[tegnap 20:05], [tegnap 20:51]: Ez az "igazi vakcina" butaság, a jelenlegi vakcinák is igaziak, egyik sem álvakcina. A vírus és az emberi szervezet természetéből (fizikai, kémiai, biológiai tulajdonságaikból) adódóan tart eddig a védettség. Aztán persze lehetnek majd jobb vakcinák, de mint írtam, szerintem ez nem túl valószínű.

2021. dec. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
#ma 08:20-as jól írja
2021. dec. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az antitest, ami az oltas hatasara termelodik es vedeni hivatott a virus tamadasa ellen, az gyorsan bomlik. Pontosabban gyorsan kiurul a szervezetbol. Sajat tapasztalatom, mert nezegettem a verembol, hogy havonta nagyokat ugrott lefele az erteke. Es minden embernel raadasul nagyon mas a vedelem. A virus ddig fog szuperul mutalodni, amig lesz ek egy idoben sokan oktatlanok vagy olyanok, akiket mar alaposan meg tud fertozni. Ha hirtelen rovid idon belul atesne mindenki a fertouesen vagy be lenne oltva vagy vegyesen, akkor virus jelentosen visszaszorulna es ritkitani lehetneaz ujroltas gyakorisagat. Vagy ha a termelodott ellenanyag tovabb megmaradna a szervezetu oben.

Sajnos ez egy uj virus, nem ismerjuk. A tudomany nagyon igyekszik...es a virus is.

A csaladom most esett at (esik at) a covidon. .indenkinek 3.oltasa van, kiveve a kicsiket. De azok kozul is van, aki mar korabban volt covidos. 2-en lettek betegek. Egyikuk oltatlan, merttul kicsi meg. Neki mar a tunetek elmulasa utan is meg pozitiv volt a pcr tesztje is. Egyikuk meg 3szor oltott, de az utolso oltasa 4.honapja volt. Akiknem kaptak el 3 oltassal azoknak a vereben nagyon magas az ellenanyagszint.


Szoval nem.tudom meddig tart a hatasa, de ha friss 3 oltassal ennyivel meguszhato, akkor kerjuk a 4.-et is es nem fog zavatni ,ha 4 havonta vagy 6 havonta kell erte sorban allni.

jo zavaros lett, de hajnal van😃

2021. dec. 29. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!