Covidos lennék?

Figyelt kérdés
Együtt buliztam valakivel 3 napja, akinek a családja igazoltan covidos (nem mindenki, csak 2-3an). Ez a személy beleivott a piámba, viszont akkor még a családjából senkinek se volt tünete. Jelenleg neki még mindig nincs semmi tünete, gyorsteszt alapján az eredmény negatív. Ma csináltam én is egy gyorstesztet az szintén negatív, viszont enyhén kapar a torkom és néha köhögök 1-2-t. PCR tesztet legkorábban hétfőn tudnék csináltatni. Többen voltunk bulizni, volt aki akkor lábalt ki a megfázásból, úgyhogy az is lehet, hogy csak náthás vagyok. A kérdésem az lenne, hogy így ma elmehetek bulizni, vagy lehet covidos vagyok és inkább ne? Megfázással mennék, mert a közérzetem egyáltalán nem rossz, meg nem is érzem magam betegnek.

2021. dec. 31. 15:55
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, az lemaradt hogy a torkom lehet azért kapar, mert a buliban ordítozva kellett beszélgetni a k.rva hangos zene miatt és berekedtem.
2021. dec. 31. 16:02
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A rokonságban két idösebb ember (házaspár) találkozott volt munkatársakkal, másnap derült ki, hogy az egyik ezek kötül pozitív lett. Az idös pár közül az egyiknek pár nap mulva szintén pozitív lett, a másik negatív. A gyerekük házastárssal meg unokával talákozott az idö alatt velük, amíg nem tudtak a fertözésröl, a férj meg a gyerek pozitív lett pár napon belül, a feleség nem, annak ellenére, hogy neki is voltak megfázásos tünetei. A negatív (PCR) tesztet töbször meg kellett ismételni, mert a munkája miatt fontos.

Idöközben mindenki rendbejött, különösebb gond nélkül. (Igaz, mindegyik oltva is volt)

Szóval attól, hogy valaki pozitív, még nem feltétlen kapja el töle a másik, még akkor sem, ha vannak tüneket, illetve ha tényleg közeli kapcsolatban vannak egymással (mint az adott házaspár)

2021. dec. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ez megnyugtató.
2021. dec. 31. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!