Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért kavarnak ennyit a...

Cubina kérdése:

Miért kavarnak ennyit a vakcinákkal?

Figyelt kérdés

Betört hozzánk a wuhani alfa vírus 2020 elején. Már december/januárban ellepték a betegek a rendelőket, éjszakai ügyeleteket, kórházakat egy furcsa influenza miatt, ami teljesen més lefolyású volt, mint amiket évről-évre megszoktunk. Hivatalosan csak március végén ért ide, de az igazság az, hogy addigra már rég lecsengett. Ezután jött a rémisztgetés, és egy 1 éves türelmetlen várakozás a csodára, és megjelent egyszerre hat féle hiper-szuper vakcina.


A vakcinák a vuhani alfa vírus ellen készültek, ilyen-olyan módszer használatával. Közben megjelentek új variánsok, béta, gamma, delta, lambda, mű. Ezek egyike ellen sem készült vakcina, és jelenleg is csak az eredeti alfa vírus ellen létezik oltás (itt legalábbis) és azal oltják orrba-szájba az örömmel jelentkezőket, illetve a megzsaroltakat. A delta miatt már három oltás kell, (abból, amit az alfa ellen fejlesztettek ki), hogy úgy-ahogy legyen némi hatása. Ennek ellenére lebetegszenek ugyanúgy az oltottak, akár súlyosan is.


Ami logikusan gondolkodva nem is furcsa, hiszen nem a delta ellen készült vakcinát kapták, mivel az nincs.

Az influenza elleni oltást is folyton módosítják, hogy megfeleljen az újabb mutánsoknak. Még így sem mondható el, hogy túl hasznos lenne, mert oltva is elkapják az influenzát.


Akkor hogy is hatna egy olyan vakcina, amit egy teljesen más variánsra terveztek? Most megérkezett az omikron, ami nagyon fertőző, és az előzetes vizsgálatok szerint az alfa elleni oltások ezzel az új omikronnal szemben szinte semmi védelmet nem tudnak nyújtani.

A pfizer elnöke tavaly bejelentette, hogy jön hamarosan a deltára kifejlesztett vakcina, ami tökéletes védelmet fog nyújtani. De addig se aggódjunk, mert a mostani (alfára) kifejlesztett vakcina is tökéletes védelmet nyújt, ezért ne várjunk a másikra, oltassuk be magunkat a meglévővel. Ha tökéletesen véd az Alfa vakcina, akkor miért kell kifejleszteni másikat?


A deltára kifejlesztett vakcina azóta sincs sehol, az elejétől kezdve az alfás vakcinával oltanak (legalábbis nálunk), de már készül az omikron elleni vakcina, ami 2022 végére, 2023 elejére lesz elérhető nálunk. Addigra hányadik mutáns fogja tizedelni a népet? Biztos vagyok benne, hogy heteken belül meg fog jelenni még egy mutáns és még ki tudja hány, mire elkészül az omikron elleni szer.


Mi értelme van ennek? Úgysem éri utol magát soha a gyártó, és folyamatosan olyan vakcinával oltanak, ami egy másik mutáns ellen készült. Ezért kell már negyedik, aztán ötödik és századik oltás és egyik sem az aktuális variáns ellen lesz beadva, hanem egy rég lecsengett verzióra.

Az egy dolog, hogy semmilyen oltás nem ad 100%-os védettséget, főleg akkor nem, ha nem a megfelelő vakcinát használják (mivel az nem létezik), de akkor ne mondogassák foylton azt, hogy csak az oltás véd meg, és vagy oltatunk, vagy meghalunk, mert ez hazugság. Illetve nincs joguk diszkriminálni azokat, akik ilyen-olyan okok miatt nem akarnak oltást.

Mindenki beoltatná magát, ha a kommunikáció valós lenne és ha garantálni tudnák, hogy valóban véd a vírus ellen (ami nyilvánvalóan nem igaz), és azt is, hogy senkinek semmi baja nem lesz az oltástól. Ezt sosem fogja senki garantálni, mert lehetetlen. Főleg azért is, mert mindenkit úgy oltanak be, hogy előtte semmilyen vizsgálatot vagy tesztet nem végeznek. Így az oltás halálos ítéletet is jelenthet, ha valaki a tudta nélkül covidos vagy más olyan baja van, ami miatt az oltás a halálát, vagy maradandó károsodást okozna.

Ez a szemét vírus sosem fog eltűnni a világból, addig fog tartani, amíg elegendő ember meg nem hal, oltással vagy oltás nélkül.



2022. jan. 1. 22:41
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
34%

Nekem te ne mutass semmi tudomanyos maszlagot mert teszek ra es te is jobban jarnal ha nem olvasnal ilyen hazugsagokat :D

En abban hiszek amit latok es tapasztalok a tobbi humbuk es letojom nagy ivben melyik fsztarisznya lefizetett birka mit beszel.

Masik meg az hogy mar Rusvai apatok is allaspontot valtott

Huha le vagy te maradva mint a borravalo🤣

Keresd meg youtubon ha nem vagy ra lusta es hallgasd meg mit mond mikor Godennyel szerepel egy videoban

Erdekes Palfordulasok vannak:D

2022. jan. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
44%

"Mennyi esz kombajn van azta"


Mondjuk nézz tükörbe, pont látni fogsz egyet.


A konteókban azok hisznek, akik nem tudják felfogni a valós problémákat, és ehelyett egyszerű kijelentésekkel próbálják elérni, hogy ők mégis értik azokat.


Na de mennem kell, épp most utalt Gyuri pár millát, este egyeztetek Vityával, jövő héten meg 5G fejlesztésekről tárgyalok Bill Gatessel és továbi 10000000000000000000 évig titkosítjuk a Pfizer dokumentumait. Aztán még be kell állítani az új világrendet, meg ki kell tűzni a great reset időpontját is.


Na csumi

2022. jan. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
71%

Na itt be is fejeztem mert van jobb dolgom is mint buta propagandistaknak adjak eszt😁Ti olyanok vagytok mint az Azsiaba szakadt kamu orvos a youtubon:D

Tudjatok a Zsoti bacsi aki annyira okos

Boldog Uj Evet!🙂

2022. jan. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
36%

"Keresd meg youtubon ha nem vagy ra lusta es hallgasd meg mit mond mikor Godennyel szerepel egy videoban"


Azt, amit Gődény a saját íze szerint vágott meg, vagy a teljeset? :)

2022. jan. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
14%
Engem nem érdekel ki az a Gödény, ki a Lenkei, ki a rusvai. Az általam vezetett statisztikát megkérdőjelezni nem lehet, amit saját célomra vezetek. Abban kristály tisztán látszik, hogy lehetsz te oltott, lehetsz oltatlan a betegséget elfogod kapni nagyjából 10 hónap körüli időközönként. A súlyosság változó, az első és második betegség között. Valaki először esett át könnyen, valaki másodszor, valaki egyszer sem, valaki kétszer enyhén. Van, aki oltatlanul esett át kétszer enyhén, van, aki oltottan esett át súlyosan. Nekem ez egyértelmű, hiteles eredmény, hiszen saját megfigyelésen alapszik, nem a média humbukján. Azt, hogy lefizetett orvosok mit mondanak, nem érdekel. Én magam is kétszer voltam karanténban, de megfogadtam, hogy többször nem leszek, mert 1) aki fél, maradjon otthon 2) engem senki ne korlátozzon a dolgaim elvégzésében. És igen, nekem nehéz 10 napot otthon ülni. Számtalan elintézni valóm van, nap, mint nap, és sajnos az anyagi helyzetem nem teszi lehetővé, hogy valakit felvegyek és minden ügyemet vele intéztessem, ahogy az sem megoldás, hogy egy rokont ugráltassak állandóan. Pláne nem úgy, hogy dolgoznak. Amúgy is el van bagatellizálva ez a karantén kezelés, így abba vonulni szükségtelen.
2022. jan. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
0%

#35 Igy van!

A tobbi humbuk baromsag ertelmes embert nem erdekli

En is ugy vagyok ezzel mint te

2 eve megy ez a mubalhe:D

Unni kene mar mindenkinek es nem az olajat onteni meg a tuzre de sokan nem ertik

Remelem egyszer mindenki megerti vegre hogy igy nem lesz vege soha ennek az egesz komedianak

2022. jan. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

Most olvastam, hogy Izraelben megjelent a Flurona, ami a "flu" (influenza) és a koronavírus kettős fertőzése. Összeálltak, mint a sz@ros gatya.

Egy terhes nőnél diagnosztizálták, de az elnök szerint már több ilyen eset is lehet az országban.

Ez ellen most melyik vakcina lesz hatásos? A wuhani vírus elleni, vagy az ezerszer módosított influenza elleni? Esetleg a kettőt együtt kell majd beadni sok boosterrel?

Úgyis azt javasolják, hogy a hatástalan influenza ellenit is adassuk be a covid elleni vakcinák mellé.

De inkább készíteni kell egy új vakcinát, ami 1 év múlva elérhető is lesz, amikor is már a Flurona omikronja lesz soron.

Na ezért nem lesz soha hatékony oltás, mert kéthetente jön valami új.

2022. jan. 2. 16:55
 38/41 anonim ***** válasza:
58%

Egyaltalan nem kell oltas es ennyi

Hamarabb veget erne ez a mizeria csak igy nem fog ha szaladnak oltatni ez a velemenyem

Mindig lesz most mar ujabb kamukron varians hagyjuk mar

2022. jan. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
2022. jan. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
28%

Nagyrészt nekem is hasonlók..

Viszont azt már képes voltam felfogni hogy jelenleg ezek a vakcinák csak egy mankó.

Egymillioszor elmondtak hogy attól mert be vagy oltva, még elkaphatod. Nem azért oltanak hogy ne kapd el, hanem azért, hogy jobb esélyed legyen komoly baj nélkül megúszni. És ezt sem ígérik (egyik oltasnal sem) 100%-ra.

Mivel nagy számokról beszélünk (több 10-20 millió emberről) óhatatlan, hogy így is lesznek halottak. Nem mindenkinél alakul ki védettség, (ismerek ilyet én is, 2 moderna mellett) mert millió félék vagyunk.

Nekem pl szart se ér egy algopirin. Testvérem egy féltől már kidől.

Ezt kéne megérteni.


Ezek az oltasok csak egy kis segítség, de nem a megoldás.

Olvasson aki akar, aki nem az ne. És mindenki vállalja a következményeit.

Az oltasok összetétele ismert, mellekhatasok ismeretek (rengeteg cikk van róla) a koronavírus fertőzés hatásai ismertek. Van aki még se érzi, van aki rosszul lesz, lesz aki meghal.

Mindenki merlegeljen az alapján amit olvas, amit elhisz és vállalja a következményeit. Ennyi.

2022. jan. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!