Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Oltatlan vagyok,elkaptam a...

Oltatlan vagyok,elkaptam a koronavírust. Halál félelmem van,nem merek aludni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sajnos nem oltattam , nem vettem komolyan vagy inkább nem akartam komolyan venni. Kisbabát szeretnénk de a nőgyógyász elrettentett,hogy nagy a meddőség esélye oltás után így első terhesség előtt nem ajánlja.. Voltam már egyszer covidos,de nem hivatalosan.. Most elkaptam egy barátnőmtől akivel együtt szilvesztereztünk. Neki a gyorsteszt pozitív lett,nekem negatív. El rontható a teszt? Esetleg nem toltam elég mélyre vagy hasonló? Nem tudom elmondani mit érzek de fáj a szemem szó szerint ég ki. A fejem szét szakad, a mellkasom meg mintha ülne rajta 50 ló. Szédülök, bármi hozzá ér a bőrömhöz az nagyon fura érzés kiráz tőle a hideg nagyon fázom majd melegem van de nem merek elaludni mert félek hogy nem kelek fel. Halálfélelmem van, 26 éves vagyok...

2022. jan. 4. 15:27
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
82%
Gyerekvállalásból nincs kiút. Azt tényleg csak az igazival, 10 év együttélés után. Különben úgy jár mindenki, mint amikor én jó ötletnek gondoltam egy szórakozóhely nyitását pár éve, aztán ha megnyitottam volna, a covid az egész életemet tönkrevágta volna.
2022. jan. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
37%
Keress fel egy pszichiátert, ez a megoldás.
2022. jan. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 A kérdező kommentje:
Nem szeretnénk és nem is fogunk sem babavárót,sem csokot igényelni.
2022. jan. 4. 18:42
 24/52 anonim ***** válasza:
79%
A családom és én oltatlanul most lábalunk ki a covidból. 86 éves nagymamám is megúszta köhögéssel, meg erőtlenséggel (ő is oltatlan). Konkrétan megfázásnak hittük az egészet, mert semmi komoly bajunk nem volt. Ne parázz rá.
2022. jan. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
87%

Nyugalom. December elején kaptam el, valószínű a deltát, oltatlanul. Meggyógyultam. Nem mondom, hogy 100%-os vagyok, de majdnem.


Elég fontos lenne beszerezni egy pulzoximétert. Ha hajlamos vagy pánikolásra, azzal reálisabban nyomon tudod követni az állapotodat. Nekem is sokszor volt halálfélelmem, de megnyugtató volt látni, hogy 97-99 közt van az oxigénszintem. Néha még most is érzem a mellkasnyomást, ilyenkor megmérem és sikerül megelőzni vele a pánikrohamot. Mondjuk arra figyelni kell, ha pánikolsz és verejtékezik a kezed, nem fog jól mérni, száraz és meleg ujjat kell mérni. De több ujjat is érdemes megnézni.


A férjemnek pl. lement 90-re, ki kellett hívnom az ügyeletet.

De nagyon valószínűtlen, hogy a betegség első egy-két napjában már lefelé indulna az oxigénszinted. Inkább az 5-12 nap közt megy le azoknak, akiknek súlyosabb a lefolyás. Az ügyeletes orvos tudott segíteni a férjemen injekciókkal (pl. szteroiddal, vízhajtóval) és nem került kórházba.


Szóval nyugi. Nagyon pánikolsz és nem tudod reálisan felmérni az állapotod, ezért javaslom a pulzoximétert.


15 NE D vitamint szedjél naponta és 5000 mg C vitamint.

Ezen kívül B vitamin vagy halolaj kapszula az idegrendszer védelmére.

Cinket mondott még az orvos. Mi napi 25 mg-ot szedünk.

Tüdőfűteát is ihatsz.

Ha felírnak Azi Sandozt, azt szedd be mindenképp, minél előbb. Nem csak antibiotikumként hat ebben a betegségben. Ha lassú a javulás, akkor a Favipiravirt is beszedheted, mi is beszedtük.

Szteroidot is felírnak akkor, ha további segítségre van szüksége a szervezetnek, az is nagyon fontos, de van amikor vénásan tud igazán segíteni, a férjemen is az segített. Visszafogja az immunrendszert a szteroid, de ilyenkor pont erre van szükség, több esetben is hallottam, hogy a PCR teszt már negatív volt, amikor nagyon beteg lett az illető, mert akkor már nem maga a vírus, hanem a túlzott immunválasz tartja fenn a gyulladást és emiatt kell a szteroid, hogy visszafogja a gyulladást és az immunrendszert.

Ezen kívül mi napi egy szem Aspirin Protectet szedtünk esténként, plusz napi 4 szem Máriatövis kapszulát, ami májvédő (az erősebb gyógyszerek miatt), Magne B6 napi 4-szer.

2022. jan. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
79%
15 ezer NE D vitamint akartam írni
2022. jan. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
68%

ui: Egy vérnyomásmérőt is érdemes beszerezni. A férjemnek egy éjszaka zakatolt a feje, azt hitte a gyógyszertől, de lehet, hogy a covid okozta. Jó lett volna tudni, mennyi a vérnyomása a rosszullétkor, de sajnos nem volt vérnyomásmérőnk.

Ha nagyon rosszul vagy, a sürgősségit is hívhatod, tudnak majd segíteni, tanácsot adni, ezért is nagyon fontos lenne tudni az oxigénszintedet.

Az oxigénhiány tünete, hogy a mozgás köhögéssel jár. Súlyos oxigénhiánynál, 90 körül már az is gondot okoz, hogy pár percet állj.

Szédülés is lehet oxigénhiánytól, de a láztól is. Nekem az elején volt olyan durva szédülés, hogy lerogytam a székbe és kólát kellett innom, annyira erős hányinger tört rám, de ez nem oxigénhiány volt és csak egy éjszaka tartott. Az első 2 nap járt nálam elég durva ízületi fájdalmakkal, egy éjszaka nem aludtam, azt se tudtam, hova tegyem a lábam, akkor volt a szédülés is, de aztán 1,5-2 nap alatt elmúlt és sokkal jobban lettem, így volt a férjemnél is. Aztán nekem 6. nap volt a mélypont, a mellkasnyomással, hideg verejtékezéssel, de akkor már szedtem az Azi Sandozt és attól vagy csak úgy, de másnaptól minden nap jobban lettem. Férjem viszont az 5-6. naptól egyre rosszabbul volt és mint írtam, neki majdnem kórház lett a vége, de az eleje neki is hasonló volt, erős ízületi fájdalmak, derékfájás, de mindez csak az első 1-2 napban.

2022. jan. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
48%
Pszichésen vagy te beteg. A coviddal való rettegtetés nagyon sok emberből fizikai tüneteket vált ki.
2022. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek tényleg a válaszokat, halistennek sikerült éjszaka aludni és még fel is keltem.🙏 Meglepően jobban vagyok, ami kicsit fura, mert ez azt jelentené egy nap alatt a rosszabb tünetek el is múltak, remélem ez nem vihar előtti csend
2022. jan. 5. 04:04
 30/52 anonim ***** válasza:
90%
A 25-ös leírt mindent. Nem kell pánikolni, de ha fulladsz, nem vagy jól, akkor ne habozz orvoshoz fordulni.
2022. jan. 5. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!