Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Oltatlan vagyok,elkaptam a...

Oltatlan vagyok,elkaptam a koronavírust. Halál félelmem van,nem merek aludni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sajnos nem oltattam , nem vettem komolyan vagy inkább nem akartam komolyan venni. Kisbabát szeretnénk de a nőgyógyász elrettentett,hogy nagy a meddőség esélye oltás után így első terhesség előtt nem ajánlja.. Voltam már egyszer covidos,de nem hivatalosan.. Most elkaptam egy barátnőmtől akivel együtt szilvesztereztünk. Neki a gyorsteszt pozitív lett,nekem negatív. El rontható a teszt? Esetleg nem toltam elég mélyre vagy hasonló? Nem tudom elmondani mit érzek de fáj a szemem szó szerint ég ki. A fejem szét szakad, a mellkasom meg mintha ülne rajta 50 ló. Szédülök, bármi hozzá ér a bőrömhöz az nagyon fura érzés kiráz tőle a hideg nagyon fázom majd melegem van de nem merek elaludni mert félek hogy nem kelek fel. Halálfélelmem van, 26 éves vagyok...

2022. jan. 4. 15:27
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
62%

Az utolsót szeretném megerősíteni, ezt a fajta oxigénhiányt én is megtapasztaltam. Most már tudom, kórházban lett volna a helyem (nem volt mellettem egészséges felnőtt, aki intézkedett volna - aki volt, szintén csak aludt egész nap -, én meg abban az állapotban nem láttam át a helyzet komolyságát).

Amikorra már jobban voltam, megrendeltem és megjött a pulzoxi, volt 84-85 körüli állandó értékem, naponta javult általában 1-2 százalékkal. Múltkor visszanéztem az akkori értékeket, nagyon durva számok voltak, volt, hogy leesett 80 alá is néha. Annyit éreztem csak, hogy furán vagyok, sokat alszok, a konyháig is nehezen mentem el. Akkoriban (2020 novembere) még nem nagyon volt a happy hypoxiának nyoma a neten, utána tudtam meg, hogy ilyen van.

Ha esetleg valaki így jár, ne próbálja otthon kibírni, hívja fel a 112-t, a tartós oxigénhiány komoly idegrendszeri tünetekkel (emlékezet romlik, gondolkodás lassul) jár hosszabb távon is.

2022. jan. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
71%
Igen, amit 40-41-es ír így van. És nem mondom én sem, hogy rossz dolog, viszont nem feltétlen laikusoknak való, mivel sokan csak annyit vettek le, hogy ha esik az oxigén szintje mentő… A 80 körüli nyilván már kórházba kerül és ahhoz muszáj is a mentő, az oxigén miatt. Illetve ha esetleg van egy 90 körüli érték, utána kicsit később egy újramérés nem árt és ha javul, nyilván nem kell mentő, de ha esetleg hívna is, mondja el, hogy mikor mit mért és a mentésirányító tudja a dolgát
2022. jan. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
59%
#42: ebben is van igazság, de inkább hívjon 94-re mentőt, mint ne. Legalábbis szerintem.
2022. jan. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
71%
Én is ezt tettem volna, amíg az előadásainkon a mentősziszt nem mondta el, hogy hány ilyen esetben vonultak feleslegesen. Hívhat és hívjon is mentőt, de azt is mondja el, ha már van pulzoxija, hogy milyen értékeket mért és mikor… A mentésirányító pedig ért hozzá annyira, hogy eldöntse a továbbiakat. Csak az értékeket nem szabad kihagyni, mert lehet, hogy egy súlyosabb elől veszik el azt a néhány covidos mentőt.
2022. jan. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem jó az a pulzoximéter.


Édesapám egyedül lakik, én is egyedül lakom. Bármelyikünk elkaphatja és nem biztos, hogy időben észrevesszük, hogy gond van (fent írtátok, miért). Ha még nagyobb gond van, akkor már vagy nem tudunk cselekedni, vagy késő.

Vagy épp ketten laknak együtt valakik, de mindkettejük beteg. Egy beteg, aki nincs jól, biztosan észreveszi a másikon, hogy NAGY a baj?



Kérdező, most leszek utálva (és mások által is).

29 éves volt osztálytársam 6 hónapos terhesen 3 hetet feküdt a kórházban COVID-dal, oxigént kapott, majdnem kellett a lélegeztető is. Oltatlanul, neki se ajánlották.

Míg másik ismerősöm terhesen oltatott, Pfizerrel, most 4 hónapos már az egészséges babóca.

2022. jan. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
32%
Nem bízom a pulzoxikban már. Kettőt vettünk az utóbbi időben és összevissza mást méregetnek. Az egyik szerint már rég fuldokolni kellene míg a másik szerint meg minden kafa 99%.
2022. jan. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
77%

39,42,44-es válasz tartozik hozzám.

Nem vagyok ellene, nem ördögtől való dolog. Sőt, jó találmány, csak tudni kell használni. Egyedül lakóknak végképp jó, viszont tényleg el kell mondani az egyes paramétereket, ha már használjuk.

Nekem is volt rokonságban 1 idős házaspár. Ők nagyon rosszul voltak és a férj kapott is egy stroke-ot, de mivel mindketten betegek voltak, fel sem tűnt a feleségnek. Ők akkor már 2 hete szinte csak vegetáltak és a férj ellilult baloldala tűnt csak fel neki. Szóval nem, akik betegek, nem fogják észrevenni a helyzetet vagy felismerni a súlyosságát (nem minden esetben).

És nem vagy megkövezve utolsó, nem véletlenül volt a várandósoknak is elrakva a pfizer

2022. jan. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
65%
#44 ezzel egyet tudok érteni
2022. jan. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
71%

Íme, a túlhájpolt covid cirkusz következménye. Nem a betegség fog hazavágni, hanem a beléd ültetett félelem.

Az orvosod is beszél mindenféle baromságot...


A gyorsteszt nem megbízható.

Otthoni negatív gyorsteszt annyi, mintha meg se történt volna. Orvos által készítettet pedig protokoll szerint nem hiszik el, ha negatív. Ekkor csinálnak pcr tesztet is és az dönt. Ha már a gyorsteszt is pkzitív, azt automatikusan elhiszik, itt nem csinálnak pcr-t.


Értem, hogy ijesztők a tünetek, gondolom sosem volt még egy kiadós influenzád tüdőgyulladással. Az hasonló. Orvost mindenképp hívd, hogy berendeljen tesztre. Ha a tüneteid rosszabbodnak, hívj mentőt! Ha nem romlik, akkor csak türelem és nyugalom! Nem lesz baj!

2022. jan. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, jól vagy már? Mi történt azóta, hogy utoljára írtál?
2022. jan. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!