Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ágyneműt mostam és a megelőző...

Ágyneműt mostam és a megelőző kèt napban a pàrom hasznàlta a higanyos làzmérőnk, amit nem tett el. A gumis lepedővel együtt kimostam mosogèpben, ami eltört termèszetesen a mosógépben. Mi történt a higannyal? Kiürült a mosógèpből?

Figyelt kérdés

#higany #Mosógépben higany
2022. jan. 6. 21:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Biztos hogy higanyos volt?
2022. jan. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, biztosan az volt.
2022. jan. 6. 21:45
 3/15 A kérdező kommentje:
60 fokon mostam. Utàna törölközőket. Nem volt doban semmi, beszorult a gumi tömitèshez így nem làttam először. Elöltöltős. Majd a törölköző mosàs utàn hallottam hogy zörög bent valami, a szàl volt. Megnèztem a szűrőt abban sem volt semmi. Lehet mèg a mosógèpben higany. 4szer mostam àt azóta 90 fokon a gèpet üresen. A mosott dolgokat zsàkba tettem. Àtnèztem őket. Majd ismèt 60 fokon mostam őket ki. De nem tudom maradhatott e higany akàr a ruhàkon vagy a mosógèpben valahol. Vagy teljesen elpàrolgott e magas hőfokon? Vagy amikor kinyitottam először volt e higany gőz a gèpben ès azt belèlegezhettem e?
2022. jan. 6. 21:59
 4/15 anonim ***** válasza:
Itt talán találsz pár hasznos infót. [link]
2022. jan. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. jan. 6. 22:07
 6/15 anonim ***** válasza:

Húha, a higany nem lép reakcióba a vízzel. Az ágyneműt kidobnám, de elgondolkodnék egy új mosógépen is, mert ott maradhatott szétszóródva a higany, ami ugye párolog. Maga a mosógép is veszélyes hulladék lehet.


“The washer and dryer can become contaminated with mercury. If these items are contaminated with mercury, they are very difficult to clean and may have to be disposed as hazardous waste.“


Persze akkora mennyiségű higanyt nem tartalmaz egy lázmérő, hogy súlyos bajotok legyen tőle, de én nem szívesen hordanék olyan ruhát, amiben potenciálisan higany lehet (bőrrel érintkezve fokozottan veszélyes).

2022. jan. 7. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy higanyos volt?

Baromi régóta be van tiltva a higanyos hőmérő…

2022. jan. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Be van tiltva, de attól még nekünk is van. Megyek is utánanézni, hogyan tüntethetném el biztonságosan.
2022. jan. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem kötekszem, csak nekem is van “higanyos” hőmérőm, úgy néz ki, mint a békebeli, nagymama korabeli üveg, fém skálával, mègis alkohollal töltött.
2022. jan. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Na megnéztem, a Maxima 1/10 C labor gyártotta, és 16 Ft 20 fillér volt. Valószínűleg ez még higanyos. Beviszem a patikába, hátha mondanak valami okosat.
2022. jan. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!