Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha lázat mérek (higanyos...

Ha lázat mérek (higanyos mérővel) akkor függ az érték attól, hogy éppen az adott pillanatban melegem van mert mondjuk hosszú sétából jöttem vagy nem számít?

Figyelt kérdés
Tüdőgyulladásom volt kb 2 hete szenvedtem/szenvedek vele. Folyamatos lázam volt azonban 2-3 napja jól érzem magam, nincs semmi bajom, nem fáj sehol természetesen a gyógyszereknek köszönhetően azonban ha megmérem a lázamat akkor 37 esetleg 37,2-37,3 körül mozog. Amikor nincs melegem mert mondjuk nyugodt vagyok akkor 36,9 körül van. Akkor most még lázas vagyok vagy beteg? Mit csináljak?

2013. márc. 31. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vagy lázas. A láz 38 foknál kezdődik. Értelem szerűen nem érdemes 100 fekvőtámasz után hónaljban mérni a hőmérsékletet, mert többet fog mutatni. Otthon, nyugalomban, lehetőség szerint hónaljban vagy szájban mérve. 37 fok alatt normális, 38 fok felett láz. Én nem ijednék meg egy 37,2-es hőemelkedéstől.
2013. ápr. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Egyetértek az előzővel, 37,2 még csak hőemelkedés, és tényleg okozhatja az is hogy kimelegedtél. Mondjuk én alapból nem szoktam 38 fokig semmit bevenni, mert a hőemelkedés még csak kisebb gyulladásra utal, amit a szervezet normál esetben maga is legyőz, és ezáltal erősödik. Természetesen ha legyengültél vagy valami egyéb betegséged van ami miatt fokozottan ügyelni kell a láz elkerülésére (pl epilepszia), akkor 37,5-37,8 után szerintem vegyél be valamit...
2013. ápr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Csak azért félek mert tüdőgyulladásból lábaltam ki és nehogy vissza esek. 37fok körül van folyamatosan a lázmérő szerint , pedig tényleg semmi bajt nem érzékelek. Így elmehetek edzeni?
2013. ápr. 1. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!