Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit csináljak ha állandóan...

Mit csináljak ha állandóan lebetegszek?

Figyelt kérdés

Most nem is a covid a lényeg, mert ezer féle betegség van, influenza torokgyulladás stb. Hanem az hogy mindig lefertőznek.


A leleteim rendben vannak.

Sokat járok orvoshoz kontrollokra (békeidőben).

Van 2 oltásom.

Csomó féle vitamint szedek, azt mondja a család hogy túlzásba is viszem.

Sportolok is.

Nem dohányzok, nem fogyasztok alkoholt.


Viszont állandóan lebetegszek. Inkább úgy mondanám, hogy állandóan lefertőznek. Mosmár nem járok egy ideje edzőterembe sem, nem is focizok (pedig igazoltan játszottam) csak itthon erősítek.

Munkában is home office-ból dolgozok.

Ez már így megy december eleje óta, mert ott sajnos 2 hét táppénzre kerültem. Megúsztam az ünnepeket is.

Egyedül szilveszterkor tettem kivételt és mentem el bulizni.

Még azt is megúsztam.

Volt egy randim most a héten és mit ad Isten, a lány lefertőzött.

Pedig csak az arcomra adott puszit.

Komolyan mondom nem hiszem el, hogy hova lehetne menekülni és mit tenni, hogy újra békében élhessek.

Az orvos szét teszi a kezét, hogy járvány van... Hát b*ssz* meg magát akkor.

A korombelieknek semmi baja. A közel 60 éves erős dohányos, kissé túlsúlyos édesapámnak semmi baja. Az 53 éves dohányos, 50 kg-s, semmi vitamint nem szedő édesanyámnak semmi baja, aki egyébként boltban dolgozik és simán lefertőzhetik.

Mit csináljak már ilyenkor? Akasszam fel magam??

Azzal vigasztal a család, hogy örüljek, hogy enyhe lefolyású, nem kerülök lélegeztetőgépre stb. Igen, csak 14 hónap alatt 5 alkalommal betegedtem meg, köztük volt covid és nem covid is.

Egyébként előtte is rendszeresen lebetegedtem télen, de valamiért annyira nem volt felfújva, simán mehettem köhögéssel is dolgozni, fújtam az orrom is. Mert kb. ezek a tünetek, de szinte mindig lefertőz valaki...


30 F



2022. jan. 22. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Gyerekkorodban mennyire figyeltek a szüleid a higiéniára?

Gyakran összesároztad magad gyerekként (játék közben) vagy inkább a lakásban voltál?


Panelben, kertes házban (város), vagy falun nőttél fel?

2022. jan. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nagyon figyeltek a higiéniára.

Inkább lakásban voltam, nem igazán engedtek ki.


Város és kertesház.

2022. jan. 22. 17:34
 3/12 anonim ***** válasza:

Beletrafáltam.. :D Ez az oka hogy mindenfélét elkapsz!


Mivel gyerekkorodban nem kapott ingereket az immunrendszered, így nem alakult ki megfelelően.


Hogy most így felnőtt korban mit tudnál tenni az már jó kérdés..



Ha gyerekkorodban hagyták volna hogy időnkét alaposan összekend magad, szinte már már "hót retkesen" menj be a játékból, néhanapján itt ott lehorzsold magad, fára mássz stb. Akkor most nem lenne ilyen problémád.

2022. jan. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Lelki okai is lehetnek, az beteg mindig, akinek valami lelki gondja van.
2022. jan. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én szeptember óta már négyszer voltam beteg, ebből egy COVID. Ilyen még nem volt, max. gyerekkoromban, azaz nagyon régen. Én arra tippelek, hogy a járvány kezdete óta kevesebbet vagyok emberek között, az immunrendszerem már elfelejtett sok olyan kórokozót, amivel már rég találkozott. Most újra meg kellett küzdenie ezekkel. Szerencsére gyorsan lerendezi őket, a legutóbbi nyavalyám 2 napig tartott.

Sok mindent nem tudsz csinálni, esetleg tavasztól menj vissza az edzőterembe, legyél többet emberek között, mint ahogy az anyukád. Eleinte lehet, hogy gyakrabban leszel beteg, de aztán majd jobb lesz. Kórházban dolgozó ismerőseim is ezt tapasztalták, az elején fél évig minden vackot összeszedtek, utána kb. 3 évente egyszer lettek betegek.

2022. jan. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én meg tavasztól őszig utcán játszottam falun, koszos is voltam, homokoztam is meg minden. Nem vitték túlzásba a higiéniát az "őseim".


Úgy 21-22 éves koromig évente csak 2-4-szer voltam beteg, mondjuk mindig jó hosszan, több hét alatt múlt el a nátha/köhögés.


Amióta dolgozom, azóta viszont legalább havonta. Annyira gyakran, hogy nem tudom számolni. COVID előtt is havonta volt valamim, a lockdown alatt egy évben 3-szor kb, viszont amióta nincs korlátozás, ismét havonta.


Érdekes, hogy 2019-ben éltem a legkevésbé egészségesen, akkor ritkábban kaptam el valamit, előtte egészségesebben élve havonta. Most ősz eleje óta 3-szor vagy 4-szer voltam kehes és az első óta köhögök hurutosan köhögök főleg reggel. Pedig most vitamintablettákat is szedek. Hatalmas ajakherpeszem is volt egyébként.


Szerintem ilyen "alkat" vagyunk, esetleg lelki okai vannak, vagy amire gondolni tudok, az krónikus gyulladás. Vagy közvetlenül vagy áttételesen okozza ezt a krónikus gyulladás. Vagy fel-fellobban egy bakteriális fertőzés vagy az immunrendszerünk van mással elfoglalva.


Neked mióta tart ez?


Mennyire erős?


Mert nekem azért a zöme 4-5 napos elviselhető torokfájás vagy 3 napig nem kapok levegőt az orromon. Szerencsére levert nem szoktam lenni, lázas is ritkán.

Te?

2022. jan. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

4-5 napja tart, de ez még egy enyhébb betegség.

Nagy ívben le is tojnám, csak a kollégák meg az ügyfelek rám mondhatják hogy covidos, elküldenek tesztelni, 2 hét oda. tavaly így 1 havi jövedelemtől estem el kb. akkor is táppénzre kerültem mikor csak jelképes bajom volt...


Lelki okai lehetnek ez igaz, még az első 4 esetben lehetséges is volt. De most semmi oka nem lehetne, nem vagyok túlhajszolt, vannak terveim, nincs semmi ami indokolná.

2022. jan. 22. 19:26
 8/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem a 90%-a torokfájás vagy takony nélküli orrdugulás, simán elbliccelem, pláne régen. Meg erre azt tudom mondani, hogy még nem tudom, mi lesz belőle, még csak lappangó betegség, de tényleg amúgy. Viszont tényleg elképesztően gyakran van nálam és nemcsak 2 napig tart és azért zavarónak zavaró. Jó esetben az ember kap levegőt az orrán és a torka se fáj. Szeptember végén folyt is az orrom, meg is állapítottam magamban, hogy nem tudom, mikor folyt utoljára, olyan régen.


Ja, nyár közepén néztek nálam D-vitamint, az is tökéletes volt.


Jó lenne tudni az okát mindkettőnknél, már ha van valami megfogható.


Neked hány éve van ez? Vagy mindigis?


Ha van lelkierőd, menj el fül-orr-gégészhez, ez totál simán lehet krónikus orrmelléküreg-gyulladás vagy hasonló tünete vagy hozadéka.

2022. jan. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Most voltam hétfőn pont fül-orr gégésznél, egy napra rá lettem beteg.


Egyszerűen nem bízok az orvosokban!!!

Már mindehova belémnéztek az elmúlt 5 évben gyomortól vastagbéltükrözésig tényleg minden volt. És papíron semmi bajom, mégis minden sz*rt állandóan elkapok.

2022. jan. 22. 21:20
 10/12 anonim ***** válasza:
5 éve tart akkor? Nálad mennyire erősek? Mit mondott a fül-orr-gégész?
2022. jan. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!